Skocz do zawartości

Kolejność działań gruntownego mycia


martinii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

I ja szykuje się do mojego pierwszego razu. Proszę o komentarz do moich planów/rozważań. Generalnie akcję podzieliłem sobie na 3 główne etapy:

I. Mycie wnętrza

II. Mycie kół i zakoli

III. Mycie całego auta

 

O ile punkty I i II to dla mnie raczej jasna sprawa, to chciałbym rozszerzyć punkt III. Nie mam pianownicy więc po przeczytaniu masy materiałów i filmów tak to sobie zaplanowałem:

- mycie myjką ciśnieniową (mikroproszek);

- mycie na 2 wiadra roztworem 1:10 ADBL APC;

- osuszenie;

- ADBL Tar&Glue Remover;

- deironizer  - może być ten co mam do felg: Tenzi krwawa felga?;

- spłukanie;

- mycie na dwa wiadra szamponem;

- spłukanie;

- glinka;

- spłukanie / umycie + spłukanie;

- osuszenie;

- cleaner Soft99 Micro Liquid;

- wosk Soft99 Fusso;

- preparat na plastiki i opony - Tenzi Detailer Opona Plastik;

- szyby IPA + Soft99 Glass Compound Z Cleaner + Soft99 Ultra  Glaco.

 

Czy między Tar&Glue Remover i deironizerem mam auto osuszyć czy tylko spłukac T&G R i psikać deironizer? Czy Soft99 Ultra Glaco mogę stosować na reflektory (plastik)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, martinii napisał:

mycie na 2 wiadra roztworem 1:10 ADBL APC

APC nie jest do mycia auta. Od tego są szampony.

 

Jak nie masz auta po kąpielach błotnych to spokojnie od razu wrzucasz T&G (to musi być na suchy lakier), na niego możesz aplikować deirona (ale poczekaj kilka minut), potem spłukujesz, myjesz szamponem, suszysz, lecisz cleanerem i kładziesz wosk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi. W opisie APC czytałem, że to środek ogólnego użytku (do wszystkiego) stąd myślałem, że przelecę auto skoro nigdy nie było myte 'detailingowo'. Mój samochód (w kolorze srebrnym) nie jest po kąpielach błotnych, ale użytkowany w 100% w mieście.

Czy jako deirona na karoserię mogę zastosować Tenzi krwawa felga?

Czy Soft99 Ultra Glaco mogę zastosować na reflektory?

I jeszcze jedno: na przednim zderzaku mam kilka elementów piano black. Czy mam te elementy jakoś szczególnie traktować tzn. jakiegoś specyfiku z wyżej wymienionych (bo wszystkie je już mam) nie stosować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio 

Pomocna grafika. Chciałem zapytać o cleaner. Mam środek do odtłuszczania K2 klient i myślałem, że takie środki do odtłuszczania to są cleanery. Zresztą jak przeczytałem opis jakiegoś cleanera (sg) to w było napisane, że to odtłuszcza i przygotowuje pod wosk. To jak to jest z tym cleanerem?

 

Znalazłem odpowiedni wątek na forum. Piszą tak:

W przypadku kiedy tych etapów nie ma, tj. mamy auto umyte, odsmolone, wyglinkowanie ale nie było dogłębnego czyszczenia cleanerem/polerowania, przetarcie IPA jedynie odtłuści lakier, ale go nie oczyści. Efekt ? Kiepskie efekty wizualne , wosk nam przedwcześnie zjedzie bo dalej będzie miał pod sobą mnóstwo brudu.

 

Ale autor sobie tu sam zaprzecza, bo glinkowanie to dogłębne czyszczenie.

Chociaż do końca tego nie rozumiem, bo przecież wcześniej była robiona cała dekontaminacja, to co jeszcze cleaner ma do oczyszczania? No bo przecież nie ptasie odchody, jak było napisane w tym wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.