Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację i wskazówki


mko13

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na wiosnę porządnie wyczyścić Zafire, ale na miarę moich możliwości. Już parę środków kupiłem np szampon sonax i K2 tapi i K2 quick detailer.

Myślę nad taką kolejnością:
-mycie z szamponem
-apc np K2 
-glinkowanie
- spłukanie 
-wosk syntetyczny

Moje pytania:

1) czy potrzebne jest APC po myciu szamponem? Zwłaszcza jeśli będzie robione glinkowanie. Bo przecież glinkowanie to takie dogłębne czyszczenie, jeśli dobrze zrozumiałem.
Czytałem, że APC jest głównie do wnętrza, tapicerki, plastików itp... czy spokojnie można tym myć lakier?

2) a może jeśli mycie APC jest solidnym myciem lakieru, to wcześniejsze mycie z szamponem nie jest potrzebne?

3) czy są jakieś środki albo sposoby zastępujące glinkowanie? Wiem, że są środki do usuwania smoły i owadów ale glinkowanie chyba robi większa robotę bo wyrównuje mikro rysy, tak?

4) Czy dobrze zrozumiałem że środek Aio np AF tripple zastępuje polerowanie? Czyli można go w praktyce zastosować np raz na rok. A może ten środek zastępuje glinkowanie?

P.S. Moje obecne doświadczenie z poprzedniego auta to mycie i woskowanie. A do środka plak.
Chociaż w tym tygodniu na czysty samochód pierwszy raz nałożyłem quick detailer K2 i efekt elegancki. Pozytywne zaskoczenie, bo można szybko odświeżyć i zabezpieczyć auto. Przejechałem całe auto z zewnątrz: lakier, szyby, elementy chromowane, reflektory. Pytanie tylko jak z trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i obejrzałem. Na filmie niektóre techniki dość zaawansowane. Ja na początku chciałbym zacząć od okrojonej wersji, dlatego pytalem czy taka kolejność jest sensowna. Czy czegoś nie dubluje, albo czy nie pomijam istotnego kroku?

Trochę zmodyfikuje pytania:

1) czy potrzebne jest APC po myciu szamponem? Zwłaszcza jeśli będzie robione glinkowanie. Bo przecież glinkowanie to takie dogłębne czyszczenie, jeśli dobrze zrozumiałem.

2) czy są jakieś środki albo sposoby zastępujące glinkowanie? Wiem, że są środki do usuwania smoły i owadów ale glinkowanie chyba robi większa robotę bo wyrównuje mikro rysy, tak?

3) Czy dobrze zrozumiałem że środek Aio np AF tripple zastępuje polerowanie? Czy po glinkowaniu jest wskazane aby go użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie jest potrzebne. Dodaj ewentualnie do szamponu APC

2) Glinkowania nic nie zastąpi. Przydałoby się użyć przed glinkowaniem środków na smołę - T&G oraz doirona np - ADBL Vampire Liquid lub Shiny Garage D-Tox.

Nie wiem czy masz na myśli glinkowanie poprzez glinkę, ale też możesz kupić sobie ręcznik do glinkowania, klocek, rękawicę, ale jak chcesz najtaniej, to glinka.

GLINKA nie wyrównuje rys !!! Tylko oczyszcza lakier !! Jak nie użyjesz żadnego T&G i deirona, to glinka będzie miała więcej roboty oraz zrobi Ci dodatkowe mikrorysy. Do glinki potrzebny jest też poślizg. Woda z szamponem w atomizer i lej na bogato.

3) AIO jest to ALL IN ONE, czyli wszystko w jednym. Raczej to nie poleruje, a tylko maskuje rysy do kilku myć, potem efekt znika, więc darowałbym sobie ten produkt 🙂 Dodatkowo AIO osłabi trwałość wosku syntetycznego, który chcesz wrzucić na sam koniec 🙂 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Dużo mi pomogła i idę z moją wiedzą do przodu.

Szczególnie zainteresowało mnie glinkowanie czymś innym niż glinką, np

https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/przygotowanie-lakieru/glinka/adbl-clay-towel.html

1) czy to jest wielokrotnego użytku? Wygląda, że tym się szybciej i bezpieczniej glinkuje. Ktoś potwierdza?

 

2) czy deironizacje można zrobić K2 roton? Pytam, bo mam już ten środek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest to ręcznik polimerowy który zastępuje tradycyjna glinkę 😉 jest on wielokrotnego użytku. Tylko zalecam ci go czeste plukanie w wiadrze z wodą w trakcie pracy oraz na lakier obficie z poslizgiem.

2. Smiało możesz Rotona od K2 użyc

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mko13 napisał:

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Dużo mi pomogła i idę z moją wiedzą do przodu.

Szczególnie zainteresowało mnie glinkowanie czymś innym niż glinką, np

https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/przygotowanie-lakieru/glinka/adbl-clay-towel.html

1) czy to jest wielokrotnego użytku? Wygląda, że tym się szybciej i bezpieczniej glinkuje. Ktoś potwierdza?

 

2) czy deironizacje można zrobić K2 roton? Pytam, bo mam już ten środek.

 

Glinka polimerowa nie glinkuje bezpieczniej i usuwa znacznie mniej niż tradycyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC jest to produkt w koncentracie i należy go rozmieszać z wodą w stosunku zależnym od zabrudzenia. Dodatkowo APC należy wypłukać wodą(przetrzeć mokrą mikrofibrą, a następnie suchą). 

Natomiast Interior Cleaner jest to gotowy produkt do czyszczenia i nie wymaga wypłukiwania.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, david2888 napisał:

APC jest to produkt w koncentracie i należy go rozmieszać z wodą w stosunku zależnym od zabrudzenia

Czy po apc się coś jeszcze stosuje jakieś inne środki.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję jeszcze usunąć drobne ryski. Myslalem o produkcie K2 venox. Polerowanie ręczne. Takie pytanie: potem chciałem odtluścić przed woskowanie i pytanie czy takim odtłuszczeniem nie zniweluje działania produktu venox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.