Skocz do zawartości

Mój zestaw dla początkującego.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂

Samochód Asta J, kolor czarny, nigdy nie polerowałem i ogólnie w temacie raczkuję.

Co mam:

Tar&Gle z Shiny Garage - żywica i smoła.

Active foam z RRC - aktywna piana 🙂

ADBL APC - kupiłem go głównie do umycia silnika

Poorboys's natural look - do plastików

ADBL Green'gine - plastiki w komorze silnika (mogę to użyć do czegoś jeszcze) ?

Oprócz tego: pady booski, polerkę k2, mnustwo mikrofibr, rękawice do mycia, pędzelki, aplikatory


Co chcę jeszcze kupić, ale nie jestem pewien:


Shiny Garage - Morning Dew (do uzupełnienia powłoki ?, będę chciał pomoże tą chińską ceramikę z ali, bądź jakiś dobry wosk)

RRC Car Wash Wipe Out - celner przed powłoką

ADBL Vampire - do deironizacji lakieru i felg

ValetPRO glinkę żółtą - do glinkowania :D, mam też taką gąbko glinkę z aliexpress.

Menzerna 1100 2500 3500 - cały zestaw past

Co o tym myślicie, jest coś jeszcze o czym zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Tak więc zamiast tego Wipe Out mogę użyć po prostu IPE ? W takim razie jaki clener pod powłokę, bo rozumiem że ma on zwiększyć przyczepność i efekt końcowy.

No tak, zapomniałem o szamponie, mam 2, w tym momencie nie pamiętam nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas22 co do deirona to myślisz o Vampire Liquid lub Light tak? Zwykły jest żelowy, dlugo siedzi ale trzeba go rozprowadzać recznie i jest drogi. 

Do plastików w komorze wystarczy zwykłe APC, najwyżej zrobisz mocniejsze stężenie lub przejedziesz dwa razy jak są bardzo dowalone. Jednak ludzie narzekają na apc z ADBL, weź albo ADBL APC PRO jak już, albo Koch Green Star, albo jakieś apc z Excede. 

Gąbka glinkująca z allie... ja bym na czarnym nie ryzykował, dołożysz sobie roboty z polerowaniem. Weź Work Stuff Spot, wg mnie lepsza od Valet Pro. 

PS nie myl pojęcia cleaner i IPA. Pod powłokę to faktycznie wymyj tylko pasty zmywaczem. Ewentualnie mogę polecić CarPro Essence, super primer który mega nabłyszcza i przygotowuje pod powłokę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu Czytałem że są 2 rodzaje ale totalnie mi to wyleciało z głowy, i pewnie bym kupił obojętnie jaki, bo na allegro cena obu jest zbliżona (?), około 42zł za 1l

Niestety APC do silnika już mam kupione więc raczej zostaje.. Ewentualnie przy kolejnych zakupach kupię coś innego..

To po co ta cała IPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli polerowanie > cleaner > IPA > powłoka chba że chcę lepszy ,,look,, to bez IPY tak?

Tak zastanawiam się nad tymi pastami, ten temat najbardziej mi nie daje spokoju. Zauważyłem że menzerny są najpopularniejsze, i w zasadzie mógłbym pójść na łatwiznę i nie drążyć tematu i je kupić. Oglądałem przed chwilą filmik MX NOWICKI o paście Sonax EX 04-06, faktycznie tą jedną pastą i różnymi padami mogę uzyskać równie dobry efekt jak przy kilku pastach innych firm ? Mam miękki lakier więc tym bardziej łatwiej będzie szło wyciągnąć dobry efekt (tak mi się wydaje :D). Jeśli chodzi o menzerne to myślałem żeby kupić 2500 i 3800. Może ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.