Skocz do zawartości

Poradźcie czym usunąć te rysy ?


Gość amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie masz nic do stracenia, jeśli do podkładu to bym wypełnił zaprawką cieniutko, na to bezbarwny (metalik to jest?), wziął papier 1500, 2000, 2500 i ewentualnie tak dla sumienia :mrgreen: 3000 i przejechał pastą polerską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amciek, przykro mi ale nie usuniesz ich najprawdopodobniej, na moje oko jest zdarty cały lakier do podkładu, ale możesz spróbować, jeśli nie dasz rady to i tak element do malowania

 

Trochę małej rozdzielczości te fotki, ale mam podobne zdanie - ciężko będzie to usunąć tym bardziej, że wygląda na to, że są do podkładu.

 

Nie wiem też czy nie najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak pomalowanie elementu.

 

Z drugiej zaś strony i tak już chyba tego bardziej zniszczyć się nie da więc spróbuj metod z papierem ściernym i polerką - na pewno będzie to wszystko trochę mniej widoczne, ale na nic więcej bym nie liczył.

 

Masz może jakieś lepsze zdjęcia ? Większa rozdzielczość, fotki z bliska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sporo się wyciągnąć maszyną (ręcznie też, ale żmudniejsza i dłuższa robota - o czym wiesz) - jeżeli mocno do podkładu jest uszkodzone, to resztę możesz lakierniczym zestawem naprawczym wyprowadzać, choć to dużo czasu i cierpliwości...

 

Lakier wygląda na kolor + clear więc kolorem wypełniasz ubytki, które doszły do podkładu, czekasz, aż wyschnie, lekko polerujesz, żeby wyrównać (uwaga, żeby polerką nie zedrzeć całości nałożonego lakieru), nakładasz kolejną warstwę, czekasz, polerujesz, tak, aby prawie do poziomu normalnego lakieru doprowadzić. potem ostatnie kilka warstw tak samo, ale już klarem... Musisz wyczuć proporcje ile warstw kolorem, ile klarem -zobaczysz jak szybko Ci się wypełnia rysa...

 

to tak, jak Ci chce się długo bawić delikatnym pędzelkiem i o ile producent auta oferuje takie zestawy naprawcze... i o ile lakier nie za bardzo wypłowiał... :)

 

Ale wówczas szanse są, że da się wyprowadzić prawie bez śladu....

 

PS - kto Cie tak znielubiał, że takie rysidło Ci zafundowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie porady.

 

Chetnie wstawilbym wieksze zdjecia ale forum mowi mi, ze max to 128kb. Wiec zmniejszajac zdjecie do 128kb robi sie takie male. Zmniejszam w microsoft picture manager opcja resize.

 

A urzadzily mnie "dzieci" sasiadow. Raczylem zwrocic im uwage, zeby uwazali jak graja w pilke bo pilka walila wszedzie po autach. W odpowiedzi na moja uwage najpierw poszla wiazanka, ktorej by sie nie powstydzil zul spod sklepu z piwem, a nastepnego dnia w odwecie mialem piekne rysy :(.

 

Kolor to metalik, nie chce nic malowac bo koszty malowania przewyzsza koszty tego auta (astra 94r) ;). Dbam o nie bo jezdzi i chce zeby jezdzilo najdluzej jak sie da. A przy okazji lubie jak auto jest zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc próbuj z papierem i pastą i tam gdzie podkład, jak pisał PN z uzupełnianiem. Ale chyba dużo nie będzie.

Co do zdjęć to Imageshack. Wysyłasz i pobierasz potem kody do forum. Nauczyli mnie koledzy z forum :D Bez zmniejszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I bez przesady z tym kosztem malowanie względem kosztu auta. Nie wiem skąd jesteś, ale nawet w okolicach Warszawy można dobrze polakierować za 400 złotych od elementu. Ty masz taki plus, że większość rys jest na niskim kawałki drzwi (do przełamania), więc to się da pomalować miejscowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem że się podepnę do tego tematu zamiast zakładać nowy, bo podobny do mojego problemu. Poradźcie co da radę zrobić z taką rysą? http://i154.photobucket.com/albums/s277/plaek/rysa.jpg

od razu mówię, że malowanie drzwi nie wchodzi w grę, bo to zbyt kosztowna zabawa. Chodzi mi o zminimalizowanie efektu działania jakiegoś $^^@#^%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcx, Trudno powiedzieć czy 'białość" tej rysy wynika z tego ze jest głęboka aż do podkładu czy rysa jest tylko w klarze. Jeśli to drugie to da rade to spolerować. Jeśli pierwsza opcja to już więcej zabawy bo trzeba by zrobić zaprawkę. Możesz kupić lakier zaprawkowy (taki w buteleczce z lakierem do paznokci) i delikatnie wypełnić rysę. Następnie papierem 2000 wyrównać naddatek nałożonej farby ,a następnie to miejsce należy spolerować i to najlepiej mechanicznie.To tak pokrótce. Ale jeśli nie masz o tym pojęcia ani specjalnie zacięcia do takich robot to może lepiej poproś kogoś o pomoc.

PS: ktoś Cię nie lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę podpolerowałem pastą tempo i jest lepiej niż było. już rysa nie jest biała, ale widoczna, więc wypełnię ją czymś, tylko raczej podjadę do mieszalni lakierów i najpierw trochę czarnego czymś cieniutkim naniosę, a później bezbarwnym i spoleruję i się zobaczy. Dzięki Marco,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę podpolerowałem pastą tempo
i jeśli rysa nie jest już biała tylko ma kolor lakieru to bankowo jest niezbyt głęboka i nie przebiła się przez lakier bezbarwny. Należałoby użyć teraz miejscowo papieru ściernego o gradacji 2000-2500 aby ja usunąć/spłycić ,a następnie to miejsce przepolerować pasta polerską. Ale nie tempo-to jest produkt który z pasta polerską niewiele ma wspólnego.

Przejrzyj ten topic.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 4b8e#41609

Na końcu jest E36 z taką piękną rysa którą usunął kolega bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja chciałem się zapytać co sądzicie o takich rysach. Ogólnie całe auto tak wygląda, najprawdopodobniej po nieudanej polerce. Zakupiłem testery SSR3, SSR1 oraz dodatkowo MEGUIARS 205 ULTRA FINISHING POLISH. Teraz się zastanawiam czy SSR3 nie będzie czasem za mocny? Choć porównując zdjęcia powyżej, to u mnie wygląda to dużo gorzej. Będę pracował mechanicznie gąbka polishing, później finishing.

 

Wrzucam swój filmik z neta, peugeot 306 kolor czarny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się do tematu ... Volvo v50, jakaś cham na parkingu w wyszpachlowanym zielonym pojezdzie załatwił mi tylny błotnik i zderzak. Do tej pory nie miałem nawet jednej rysy !

 

Generalnie pozbyłem się praktycznie wszystkiego, zderzak wygląda jak wcześniej, na błotniku delikatne ryski do spolerowania UC, tylko w jednym miejscu zaznaczonym na czerwono odszedł mi CLEAR. Co mozna z tym zrobic ?

rysa2.JPG.dd368b6fefa707cd45c72b8b3fba4d8e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu ... Volvo v50, jakaś cham na parkingu w wyszpachlowanym zielonym pojezdzie załatwił mi tylny błotnik i zderzak. Do tej pory nie miałem nawet jednej rysy !

 

Generalnie pozbyłem się praktycznie wszystkiego, zderzak wygląda jak wcześniej, na błotniku delikatne ryski do spolerowania UC, tylko w jednym miejscu zaznaczonym na czerwono odszedł mi CLEAR. Co mozna z tym zrobic ?

 

chyba tylko zaprawka, albo wypła przez lakiernika tu uratuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego, a takie zaprawki to robi się ... lakierem koloru bazy ??? czy jest moze jakis clear do nałozenia pedzelkiem grubosci włosa czy w jakis inny sposob ?

 

Jak pisalem, do tej pory ten smaochod nie mial absolutnie żadnych napraw wiec nie bardzo wiem jak się usuwa takie rzeczy. Polerowanie reczne jedynie mam wstepnie przecwiczone i czyszczenie takich rzeczy na tym wlasnie obszarze. Wyszlo ładnie na zderzaku :-)

 

EDIT: Juz mam z ASO zaprawke, są to 2 pojemniczki, jeden z bazą drugi z bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołączam się do tematu. Niestety ktoś się nie patyczkował i zostawił mi coś takiego na zderzaku. Udało mi się to doprowadzić do jako takiego stanu pastą lekkościerną. Teraz pytanie co dalej, czy da się to zminimalizować?

hDSCN1412.jpg.ccb28ee2a0e1a845d12272d922c02477.jpg

hDSCN1409.jpg.08015b850b93621a5e86f589ecad34d9.jpg

IMAG0097.jpg.ff2487059bc22dbd2e40c67591f1ac4d.jpg

IMAG0095.jpg.5eebde4f3979a6525d024e6a0af85835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.