Skocz do zawartości

Kolumny do salonu z kuchnią. 28,5m2. Co wybrać ?


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kolumn wraz ze wzmacniaczem. Kolumny będą docelowo podpięte pod tv, ale chciałbym aby w wolnym czasie grała z nich muzyka.

Kolumny mają już swoje miejsce choć jeszcze nie wiem jaki to będzie model. Będą one stać na ściance opisanej jako „filarek z cegły pełnej” choć w rzeczywistości cała ta ściana jest wybudowana z porothermu 25. Ściana ta będzie cała zabudowana tak jak jest to pokazane na poniższej wizualizacji. Ze względu na fakt, iż meble dopiero się składają muszę uwzględnić wymiary głośników, tak aby wkomponować je między półki, dlatego wybór modelu na ten moment jest tak istotny. Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to max 5 tys. zł. Pomieszczenie o powierzchni 28,5m2 (salon + kuchnia).

Wiem, że to nie forum muzyczne, ale zapewne znajdą się tutaj osoby obeznane w temacie, które coś podpowiedzą. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

salon.jpg

ścianka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno interesował mnie trochę temat więc tyle tylko co pamiętam (jak przekłamuję to poproszę o poprawienie).

Po pierwsze kolumna podłogowa jak sama nazwa wskazuje jest podłogową czyli powinna stać na podłodze. Dlaczego ? Na tych szafkach będzie Ci przenosić wszystkie wibracje na owe szafki. Kolumny często (żeby tego uniknąć) stawia się na kolcach ale w tak zabudowanych szafkach to raczej niewiele da. Po drugie różne modele kolumn potrzebują różnych warunków do odpowiedniego grania - mam na myśli ich ustawienie czyli na przykład ich odległość od ściany za kolumną czy odległość od innych szafek czy ścian na boki. W taką przestrzeń nie wstawisz już kolumn które mają bass reflex z tyłu bo to raczej nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5tys na kolumny i wzmak, a co jako źródło? Cd?

Pierwsza rzecz to zrezygnuj z kolumn wstawionych w meblościankę, to nie zagra, a już na pewno nie podłogówki.

Jeśli wzmak i kolumny to do 5tys zmieścisz się z Marantz pm6006 + Dali Sensor 7,  Marantz fajnie też zagra z Focal Chorus 716. Obie kolumny bas reflex z przodu.

Jak zwiększysz ciut budżet to pięknie grają z pm6006 Tannoy Revolution xt6f.

Koniecznie jedź do salonu posłuchać, nie kupuj w ciemno.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AG80dziękuję za Twoją opinię. Jednocześnie mnie trochę zmartwiłeś bo nie mam więcej opcji aby takowe głośniki wkomponować, to jest jedyne możliwe miejsce. 

A gdyby zrezygnować z kolumn i kupić jakieś podstawkowe ? Nadal była by lipa Twoim zdaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie. Dobre podstawki mogą być lepsze niż średnie podłogówki. Tylko, że znowu nie powinny stać na szafce tylko najlepiej na standach. Miałem monitory ja szafce i wiem co mówię: )

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym projekt szafki, tak żeby kolumny stały jak należy.

To jest istotny aspekt i szkoda, żeby fajne kolumny nie zagrały jak potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.