Skocz do zawartości

Saab 9-3 1.9TID [Z19DTH] SC 2006


barto125

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co nie ma za bardzo czym się chwalić, brak warunków na jakieś większe prace, ale stwierdziłem że pokażę, co mam, może uzyskam jakieś rady i gdy będą warunki na to, zrobię pożądną relację i zamieszczę w wash and wax, a może nawet w pokaż swój blask.

Kupione w sierpniu zeszłego roku (2017), poprzednie moje auto: Mercedes W202 C280
Aktualny przebieg ok. 260k km

Z wyposażenia:
Kierownica vector,
Przód głośniki Bose,
Nowe klocki i tarcze Maj 2016 - Oryginał GM.
Nowy akumulator I 2017 - Centra
Nabita świeżo klima
Nowe opony goodyear 205/55r16 kupione w 2016
Alufelgi 16 cali
Ksenony,
dwa kluczyki,
czujniki cofania,
na bieżąco sprawdzany komputerem diagnostycznym - Techem.
Komputer pokładowy
klimatyzowany schowek.

Kilka zimowych zdjęć w naturalnym środowisku Saaba:

qaFYf1I.jpg

TbP9r08.jpgsNPWeCk.jpgG9MpOsA.jpgvwK8NHW.jpgQwl4bo2.jpg

Tak, wiem, jest syf w środku 😄

W ostatnim czasie zrobione/wymienione:
świece  2 szt
FILTRON Filtr Powietrza AP188/6 do Saab
FILTR KABINOWY BOSCH SAAB 9-3 OPEL FIAT 1987432376
Filtr oleju MANN HU711/4x
MOTUL 8100 X-clean FE 5W30 5L C2/C3 502/ 505 01
wymiana filtra i oleju
KLOCKI HAMULCOWE SAAB 9-3 YS3F PRZÓD BREMBO 15-16
KOREK SPUSTOWY OLEJU SAAB 9-3 9-5 1.9 TiD
czyszczenie przepustnicy
ROLKA PROWADZĄCA SAAB 9-3 YS3F 9-5 YS3E 1.9TiD FAG
przewód masowy i plusowy 16mm2
czyszczenie egr
czyszczenie MAF
czyszczenie i smarowanie dmuchawy nawiewu
xenon lewy + prawy Bosma

 

I pierwszy zabieg można powiedzieć ze detailingowy - polerowanie reflektorów - niestety tylko pomyślałem żeby jednego zrobić zdjęcia.
Użyty sprzęt: Wkrętarka, krążki ścierne 1500-3000, gąbka 80mm + farecla g3. Na wiosnę jak będę miał możliwośc demontażu reflektorów zabieg zostanie powtórzony i zabezpieczę reflektory lakierem bezbarwnym 2k

5b2hTWT.jpg

ekKaYz1.jpg

Koszt napraw póki co ok. 900 zł, głównie robię sam, więc kosz samych części.

W najbliższych planach:
Korekta lakieru
Polerowanie szyby przedniej i tylnej
Porządne wyczyszczenie wnętrza

Mały test ADBL APC na rolecie bagażnika:
Moim zdaniem efek dobry, chociaż widać że roleta była bardzo zaniedbana i nie wszystko da się doczyścić. (lub nie mam odpowiednio mocnej chemii/umiejętności )

yNjLnrx.jpg

eQ9tAJL.jpg

apsqRxP.jpg

y4d0gLE.jpg

lfH3N1N.jpg

W międzyczasie jakieś kosmetyki się pozbierały:

NOaloKt.jpg

Dwa zdjęcia z ostatniej myjni:

kxTexck.jpg

W9FkDtc.jpg

I dzisiejsze czyszczenie kanapy, warunków nie ma na zewnątrz więc trzeba po kawałku nosić do domu, ogólnie saabowa tapicerka jest w beznadziejnym stanie, przejrzałem allegro/olx i wszystko w podobnym stanie, strasznie się kruszy lakier z tej skóry, może kiedyś wybiorę się do jakiegoś eksperta żeby zobaczył czy da rade to odmalować, czy nie ma sensu.

AYR1fwJ.jpg

 

pMwpRph.jpg

 

7TBv1mr.jpg

g0lg8yt.jpg

jL93XTz.jpg

buPeKqv.jpg

L6hojht.jpg

fqJmIx8.jpg

EFn0FXv.jpg

QVNwIkE.jpg

1nVqzAs.jpg

mngAgue.jpg

OecCgUP.jpg

vAxJ7vE.jpg

 

To wszystko na dziś. Nada się do czegoś, czy mam iść sobie być amatorem gdzie indziej? 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz jeszcze 😄 pewno że się nada! Bardzo cikawy wóz, ogółem z Saabem to jest tak, że albo się podoba mega albo omija się go obojętnie, bo przyznasz że nawet to rozwiązanie z pół skóra nie należy do tych wyjątkowo dobranych.

Autko ma swoje lata, brak odpowiedniego zabezpieczenia, nieodpowiedni ubiór, czy też wcześniejsze wykorzystywanie go do innych celów niż tylko wożenie 4 liter mogło się do tego przyczynic że gdzieś sobie pęka. 

Co ja bym zrobił? Jeśli masz warunki drogowe pomyśl o jakiś 17stkach, Saab miał z tego co pamiętam kozacki wzór. Zawsze odpychały mnie te tylne lampy, mógłbyś pomyśleć coś z nimi zrobić. Skóry może zamiast regenerowac to warto znaleźć jakieś pełne? Wiadomo detaling konkretny mu się przyda, ale patrząc na fotki widać że już się uzbrajasz na to, wiec czekam na grubą relacje. 

Oby służyło 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny SAAB'olot. Kiedyś takiego szukałem, a skończyło się tym że kupiłem 9-3 1 generacji 2.0T. Bardzo fajnie go wspominam. A co do skór to miałem u siebie pełne jasne skóry i u mnie strasznie łapały przebarwienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo 17 zdecydowanie nie, już na letnich 16 się gorzej jeździ, więc myślę że te na lato co mam to taki kompromis między wygodą a wyglądem 🙂

Plusem tych półskór jest to że zimą nie siadasz na tak zimny fotel i nie ślizga się po nim. Ale rozglądam się, jak znajdę jakieś jasne (lub z białymi elementami) to coś kupię, czarne są w dobrym stanie niedaleko mnie, ale nie chciałbym boczków wymieniać, podoba mi się jasne wnętrze.

Co masz na myśli mówiąc o lampach? Tak za bardzo nie ma co z nimi zrobić, żeby nie zahaczać o wieś-tuning.

@Lotek900 przebarwienia to pewnie kwestia odpowiedniej impregnacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zabezpieczenie przeciwko przebarwieniom wiem że @david2888 świeżo teraz coś kupował, bodajże gyeona bo w swojej wisience ma śliczne jasne 🙂

Wiesz co, nie widziałem jakie masz te 16stki, bo to co masz na aucie to kolpaczki co nie? Co do lamp, to chyba przesadziłem, wpisałem w neta i pokazały się samie wieś tuningi, to może jednak lampy zostaw haha a skóra hmmm wiesz co no pytanie, czy tak jak jest Ci się podoba bo to przecież Twoje autko. Może faktycznie jak przyjdzie pora na konkretny detaling w konkretną pogodę i zrobisz fotki w lepszym świetle i porządku to też będzie to inaczej wyglądać 🙂 po prostu czasem ratowanie czegoś jest mało opłacalne a czas i cierpliwość miga wynagrodzić się czymś serio miłym. Kolega w e46 dorwał full skóry kubełkowe i boczki za 500 zł bez przetarc, renowacja jego starych polskor miała wynieść 400zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teraz siedzą kołpaki. Ale te zimówki też już ostatni sezon, więc przyszła zima już na alu będzie. Miałem po poprzednim aucie dobre opony, więc bezsensu było kupować następne.

Kolejny kawałek czyszczenia skóry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 minut temu, barto125 napisał:

Pierwsze w życiu próby świadomej i 'profesjonalnej' korekty, co sądzicie? 

 

Ta chmura na środku wskazuje na ponownie lakierowany element ze słabym utwardzaczem. Będzie wracać po czasie po polerowaniu. A poza tym źródło światła odbite tylko w części przed i w ogóle brak tu światła do oceny stanu lakieru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie małe foto jak to wygląda po polerce i myciu, stwierdziłem że póki co nie będę robił pełnej relacji, to było tylko szybkie one-stepowe odświeżenie, żeby auto jakoś zaczęło wyglądać, całe życie pewnie na zewnątrz stało, więc jest lepiej. I tak jeszcze dużo do roboty zostało, ale to jak warunki będą na to.

Na plastikach i oponach siedzi testowo SG Back to Black.

AKfonaj.jpgnoSUd3h.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 16:41, barto125 napisał:

to było tylko szybkie one-stepowe odświeżenie

Jak na szybki one-step to robi wrażenie.

Skóry po (dobrym) malowaniu będą jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.