Skocz do zawartości

Pomoc przy odnowieniu felg.


PIO1405

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W końcu postanowiłem wziąć się za moje felgi. Są to oryginalne felgi Opel OPC 20”. Felgi są w takim stanie od zakupu auta, teraz jest zima, koła zdjęte więc można coś podziałać. Jak widać na poniższych zdjęciach są przetarte ranty oraz w niektórych miejscach takie czarne plamy. Początkowo myślałem że to może jest smoła, ale to jest jakby wklęsłe (czyżby zszedł lakier?). Jest szansa na ich podratowanie w domowych warunkach (bez specjalistycznych maszyn), bez zdejmowania opon? Z góry dzięki za pomoc, poniżej wstawiam zdjęcia 🙂

 

IMG_5241.jpg

IMG_5242.jpg

IMG_5243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być koszt? 2 felgi są w podobnym "obdrapanym stanie" jak na zdjęciach, dwie z niewielkimi skazami. Z góry założyłem ze renowacja odpada, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że w niedługim czasie będę musiał sprzedać samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PIO1405 napisał:

Z góry założyłem ze renowacja odpada, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że w niedługim czasie będę musiał sprzedać samochód.

tym bardziej szkoda kasy, umyj czarne place zapaćkaj delikatnie pędzlem i z daleka nie będzie boleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może trochę podratuje sytuację. Kojarzę z TVN turbo coś w miarę co może pomóc. Skoro masz czas i w ogóle to działaj. Szpachla do aluminium, lecisz jak ze ścianą tzn. Do równości żeby się nie rzucali w oczy... Matujesz wszystko i lecisz jak chcesz na szybko to lakierem bazowym a na końcu bezbarwnym i na sztukę jest. Jak chcesz bardziej profi, to zmatowic bardziej ten lakier co masz i próbuj z podkladalem, ale ze nie jestem lakkernikiem a bawię się tym na zasadzie sprawdź to się przekonasz to i Ty możesz spróbować. Choć myślę że bez podkładu też da radę, na końcu jakąś polerke czy coś. Temu z TVN wyszło za 90zl chyba komplet 😉 dokładnie mowa o Dudzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.