Jump to content

Clearkote VMG, YMC, CMW


kabul

Recommended Posts

Kilka osób mnie prosiło o recenzje - w sumie wysłałem im je na PW ale pomyślałem ,że ktoś jeszcze by chciał wiedzieć.

 

Auto najpierw umyte, później wyglinkowane.

 

Pierwszy użyty produkt - Vanilla Moose Hand Glaze - usuwa lekkie zarysowania, swirlsy, jest bardzo dobrym cleanerem, bardzo łatwo się aplikuje i bardzo łatwo ściera, nie szkodzi czarnym plastikom, gumie oraz szybom - jeżeli się o nie zahaczy bez problemu można zetrzeć. Co ważne nie męczy wcieranie jak w przypadku innych produktów tego typu i idzie to dość szybko. Kozacki wygląd po - bardzo dobra głębia.

 

Następnie użyłem - Yellow Moose Cream - bardzo gęsty, łatwo się aplikuje i ściera, nadaje dobry wet look - również nie szkodzi plastikom.

 

Na koniec Carnauba Moose Wax - praktycznie to samo mogę powiedzieć co o poprzednich, bardzo ładne wykończenie dla poprzednich produktów. Trwałość ma tutaj dla mnie mniejsze znaczenia ale pewnie sprawdzę.

 

Efekt końcowy extra - jeszcze takiego wet looka na aucie nie miałem. Samochód wygląda jakbym go nasmarował jakimś olejem. Jestem bardzo zadowolony - jedyny minus tych produktów to to ,że pylą przy ścieraniu. Wszystkie moim zdaniem powinno się używać tylko z Mikrofibrowymi aplikatorami bądź bawełnianymi - gąbkowe kiepsko się nadają.

Co bardzo ważne nie zmęczyłem się przy tym wszystkim za bardzo i na koniec jeszcze miałem sporo siły żeby ogarnąć wnętrze.

 

Kilka fotek ale one w żaden sposób nie oddają wyglądu po.

 

 

 

p1000832g.jpg

 

z11g.jpg

 

p1000707a.jpg

 

p1000689w.jpg

 

 

 

pzdr.

 

 

EDIT: Byłbym zapomniał. Produkty mega mega wydajne - naprawdę malutko ubyło z butelek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kabul, napisałem na pw ale powtórzę, zdjęcia nie oddają efektu w calości. Jestem w stanie wyobrazic sobie resztę :good: Ja za jakis czas zrobię na jasnym, chociaż ciemne moim zdaniem, np.taki jak twój jest dużo lepszy.

I dzieki za wstawienie.Więcej takich testów :good::good::good:

Link to comment
Share on other sites

Kabul, moim zdaniem osiągnąłeś efekt idealny. Jeśli auto tak wygląda na zdjęciach, to w rzeczywistości wygląda kosmicznie! :) Na ten zestaw wydałeś parę stów i teraz pytanie czy wydając parę tysięcy osiągnąłbyś efekt o wiele lepszy? Na pewno o te legendarne 2% tak! Ale czy to jest do odróżnienia...dla 2% maniaków tak ;)

Fajnie byłoby znaleźć optymalny zestaw dla swojego auta, za parę stówek, który będzie bardzo łatwy w użyciu/przyjemny w pracy, o wspaniałym zapachu i w przepięknych opakowaniach. :)

Link to comment
Share on other sites

opinie o linii Clearkote są jak widać w pełni uzasadnione

 

Dawaj jakiś test CK compounda ręcznie. :)

 

Na ten zestaw wydałeś parę stów i teraz pytanie czy wydając parę tysięcy osiągnąłbyś efekt o wiele lepszy?

 

Czy lepszy nie wiem, na pewno inny. Jak kupuję coś to z konkretnymi nadziejami do danego produktu - od tego zestawu oczekiwałem konkretnego efektu i dokładnie taki uzyskałem a nawet przewyższył moje oczekiwania.

 

Fajnie byłoby znaleźć optymalny zestaw dla swojego auta, za parę stówek, który będzie bardzo łatwy w użyciu/przyjemny w pracy, o wspaniałym zapachu i w przepięknych opakowaniach.

 

No to na pewno będzie jeden z moich ulubionych zestawów. Zapach i opakowanie to zawsze była dla mnie drugorzędna sprawa i na pewno nigdy nie kupie kosmetyków tylko dla zapachu (chyba ,że środki do wnętrza) a tym bardziej dla ładnych opakowań.

 

 

Mam jeszcze następujące spostrzeżenia co do efektu. Im słońce bardziej zachodziło tym efekt był jeszcze lepszy - jak wieczorem musiałem wyjechać to aż mi głupio było bo uzyskany wet look był tak ordynarny. :evil::)

Link to comment
Share on other sites

Im słońce bardziej zachodziło tym efekt był jeszcze lepszy -

Tak chyba jest z wet lookiem i ciemnym lakierem. Też to zaobserwowałem. :good:

 

[ Dodano: 26 Kwiecień 2010, 12:29 ]

I jeszcze jedna konkluzja-moja osobista- te wszystkie środki powinny być dostępne w opakowaniach o połowę mniejszych. Raz-więcej osób mogłoby kupić na próbę , dwa-daje możliwość testowania innych (po co dwa lata patrzeć na to samo?). :)

Link to comment
Share on other sites

Im słońce bardziej zachodziło tym efekt był jeszcze lepszy

 

Normalne, dlatego zdjęcia aut powinno robić się albo wczesnym rankiem, albo w tej godzinie przed zachodem słońca - wtedy efekty są najlepiej widoczne :kox:

 

I jeszcze jedna konkluzja-moja osobista- te wszystkie środki powinny być dostępne w opakowaniach o połowę mniejszych. Raz-więcej osób mogłoby kupić na próbę , dwa-daje możliwość testowania innych (po co dwa lata patrzeć na to samo?)

 

Nawet ośmieliłbym się stwierdzić, że wszystkie środki powinny mieć taką opcję ;)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedna konkluzja-moja osobista- te wszystkie środki powinny być dostępne w opakowaniach o połowę mniejszych. Raz-więcej osób mogłoby kupić na próbę , dwa-daje możliwość testowania innych (po co dwa lata patrzeć na to samo?).
Dlatego testery są super! I każda firma powinna je mieć w ofercie!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Marzeniem byłaby taka sytuacja jaką mają na DW, że są sklepy specjalizujące się tylko i wyłacznie w samplerach za naprawdę nieduże pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kabul, jak po upływie czasu oceniasz na ten zestaw? Jak długo utrzymuje się taki ,,wygląd". Jak było po myciu? Jak z trwałością? Czy można/warto pominąć Yellow Cream i użyć ,,tylko" Vanilla Hand Glaze i Carnauba Wax. Czy najlepiej użyć całej trójki i jeszcze Car Wash i Quick Shine :o

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia przypadkiem usunąłem z serwera - o trwałości nie potrafię się wypowiedzieć na razie z pewnych przyczyn. W każdym bądź razie na pewno polecam do zestawu dołożyć quik shine jeżeli chcemy liczyć na trwałość, chociaż CMW się tak łatwo nakłada i ściera ,że zajmuje to mało czasu i nie musimy wkładać za dużo energii w to.

Co do pylenia to drugi raz już nie miałem tego problemu - być może coś nie tak było wtedy z mikrofibrą.

 

PS. Rzadko się tu już wypowiadam więc proszę się nie gniewać jak nie odpowiadam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Z tym zestawem trzeba sobie powiedzieć jasno,że CMW jest woskiem który idzie w efekt a nie w ochronę. Zestaw daje niesamowity wygląd.

Co do trwałości to podobno wytrzymuje pół roku i ludzie w stanach twierdzą ,że faktycznie tak jest z tym ,że bardzo szybko znika kropelkowanie - można je sobie stworzyć używając Clearkote Quik Shine który jest świetnym detailerem. Nie wiem czy kwestia braku kropelkowania jest na zasadzie "ten typ tak ma" czy po prostu jest on strasznie wrażliwy na wszelkie zanieczyszczenia jak opad z drzew. Wkażdym bądź razie podobno najlepszym sposobem na sprawdzenie i jedynym miarodajnym czy CMW jest jeszcze na lakierze jest tzw. test ręcznika ale jakoś nigdy go nie przeprowadziłem. W każdym bądź razie zestaw trzyma dość długo efekt "just waxed" który jest niesamowity. Obiecuje sobie od dawna ,że w końcu sprawdzę tą trwałość ale zrobię to dopiero na wiosnę.

Podsumowując jest to zestaw typowo wiosenno letni.

 

PS. Musiałem zmienić hosting do zdjęć i znikneły fotki z pierwszej strony - w wolnej chwili wrzucę je na nowy inny serwer.

Link to comment
Share on other sites

  • Master
podobno najlepszym sposobem na sprawdzenie i jedynym miarodajnym czy CMW jest jeszcze na lakierze jest tzw. test ręcznika

Przepraszam za, być może trywialne pytanie, ale co to jest ten test ręcznika i na czym polega? :o

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.