Skocz do zawartości

TECH WAX 2.0 + TurtleWax Gloss Guard


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znalazlem w swoim szpargalach jeszcze pol buteleczki tej politury - TurtleWax Gloss Guard -:

 

i tak sie zastanawiam czy po nawoskowaniu tech Wax 2.0 mozna nalozyc owa politure , czy to wzmocni ochrone itp ? ( bo skoro lezy owa politura i jest wazna do 2011 r to szkoda aby sie marnowala). Po ilu godzinach mozna nalozyc owa politure od momentu wypolerowania tech waxem 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw: TurtleWax Gloss Guard to chyba jest politura woskowa (aczkolwiek z opisu wynika, że jest to coś, co poprawia zabezpieczenie warstwy wosku) - nie znam tego produktu, ale wskazuje to na to, że jest to takie 2in1. Tutaj się nie wypowiem - może ktoś tego używał to jest w stanie nakreślić sytuację.

 

Druga rzecz - jeżeli to by była politura to nigdy nie kładzie się politury na wosk, a zawsze odwrotnie. Politurę jest też sens nakładać jak masz ciemny kolor auta.

 

Generalnie ja tego bym nie łączył. Jak już masz czarny kolor auta to kup sobie jakąś politurę przed nałożeniem NXT 2.0 - jeżeli chodzi o Megsa to jest to DC2, ale oczywiście są też inne produkty innych firm np. PB, DJ, CG, AG, DG (Duragloss) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TurtleWax Gloss Guard to nie politura w rozumieniu "polish" Meguiars. To syntetyczny wosk w plynie i moim zdaniem spokojnie mozna nakladac na NXT. Zreszta AFAIR w instrukcji stosowania Gloss Guarda jest info, ze dobrze stosowac na wczesniej polozony wosk, szczegolnie w przypadku starszych lakierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TurtleWax Gloss Guard to nie politura w rozumieniu "polish" Meguiars. To syntetyczny wosk w plynie i moim zdaniem spokojnie mozna nakladac na NXT. Zreszta AFAIR w instrukcji stosowania Gloss Guarda jest info, ze dobrze stosowac na wczesniej polozony wosk, szczegolnie w przypadku starszych lakierow.

 

zgadza sie , tak tez pisze ze albo na goly lakier albo na wczesniej nalozony wosk :)

 

po ilu godzinach od wypolerowania tech waxa nakladac owy guard ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem po co nakładać "żółwia" na NXT 2.0 i szczerze wątpię aby dało to jakiś naprawdę pozytywny rezultat. To tak jakby kromkę chleba z masłem smarować jeszcze margaryną bo szkoda żeby się zmarnowała. :D Jak dla mnie jedynym "booster'em" wartym nałożenia na NXT 2.0 jest Ultimate Quik Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak zareaguje ten Turtle na NXT 2.0
to juz inna para kaloszy. Oczywiscie ze UQW czy NXT Spray bylby najlepszy jako booster wax :good: a z drugiej strony inwencja i kreatywnosc wszedie sie liczy :ad: Poszukam, moze cos mi zostalo tego Gloss Guarda i testowo naloze go na jeden element.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz zostal i szkoda wyrzucac, a ze bardzo altwo sie naklada i poleruje (kilkanascie minut cale auto) to czemu nie uzyc , zawsze to wieksza ochrona przed zywica , ptasimi odchodami, itp :)

 

A skąd masz pewność, że obydwa produkty nie będą się kłócić, a efekt końcowy będzie taki, że szybciej wszystko spłynie ? Przecież jest i taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tego turtla to jest to czysty sealant, cos w rodzaju AG EGP.

Powiem szczerze ze troche szkoda ze wiele osob tak latwo odsadzilo od razu ten produkt dlatego ze jest to turtle. Z swojego doswiadczenia wiem ze jest on po prostu pancerny a na dodatek calkiem ladnie wyglada. Stosowalem GG po AG SRP (zamiast AG EGP) z bardzo dobrym rezultatem - na jasnym lakierze znaczaco dodawal glebi. Z reszta kombinacja AG SRP + TW GG zamiast AG EGP jest polecana na detailingworld. Co prawda mam wersje z serii platinum - (konsystencja zadkiego plynu, na pewno nie mleczka - zapachem i wygladem przypomina troche AG ITR) ale nie sadze by byla tutaj jakas znaczaca roznica. Kombinacja SRP + TW EGP przezyla u mnie z sukcesem cala zime.

 

GG zawsze mozna tez zabezpieczyc felgi lub kolpaki. Mysle, ze ze wzgledu na swoja trwalosc bardzo dobrze sie tam sprawdzi.

 

A skąd masz pewność, że obydwa produkty nie będą się kłócić, a efekt końcowy będzie taki, że szybciej wszystko spłynie ? Przecież jest i taka możliwość.

 

Nie korzystalem z NxT 2.0, ale znajac GG jesli tylko dobrze sie zwiaze z NxT to spokojnie takie polaczenie powinno wytrzymac wiecej niz sam NxT (NxT tez jest produktem syntetycznym wiec moze to dobrze rokowac). Zasadnicze pytanie czy klasc TW GG (EGP) przed czy po NxT :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, fajnie, że tak dokładnie to opisałeś. Jednak jak widać nie koniecznie musi się to kłócić (plusik za ciekawą informację).

 

Co do położenia ... to jeżeli jest to swego rodzaju "utrwalacz i wzmacniacz" powłoki to może powinno się go położyć na samym końcu ? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, Dzieki wielkie za punkcik :).

Co do położenia ... to jeżeli jest to swego rodzaju "utrwalacz i wzmacniacz" powłoki to może powinno się go położyć na samym końcu ? :idea:
Mysle, ze jest to dobry trop, z reszta podobnie mozna wywnioskowac z opisu na butelce.

W kazdym razie z powodu mozliwosci czestszego woskowania w sezonie letnim TW PEG bede stosowal tylko na kolpakach. W sumie mam puszke Smartwax rim wax, wiec moze zrobie jakies porownanie.

Troche mi szkoda, bo zostala mi prawie cala butelka TW PEG a srodek jest na prawde bardzo trwaly ale poniewaz wole nie mieszać kosmetyków roznych firm a na nastepna zime pewnie kupie collinite lub finish kare 1000p to nie wiem czy kiedykolwiek go zuzyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, u mnie wytrzymywał ponad 2 miesiące (nakładany koniec sierpnia/początek września zeszłego roku, a metys może poświadczyć jak trzymał się jak go myliśmy w listopadzie). Niektórzy mówią, że trzyma nie więcej niż 3 tygodnie, ale sam się przekonałem, że to nieprawda. Wiadomo, że sheeting i beeding nie są już takie idealne po takim czasie, ale wg mnie w tej cenie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu NXT 2.0 powinien wytrzymać na lakierze ?
Mam podobne doswiadcznia jak Lukasz. Sam NXT dosc komfortowo starcza na 6-8 tygodni. Ten okres mozna jeszcze przedluzac stosujac odpowiednie booster waxy w fazie miedzy woskowaniami (np UQW, NXT SW). Nie wiem jaka jest maxymalny czas utrzymania NXT z boosterami, bo po pierwsze nigdy nie udalo mi sie wytrzymac tak dlugo a po drugie tak naprawde nie wiadomo gdzie konczy sie zwykly NXT a zaczyna booster.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.