Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw


Panicz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej. Rozpoczynam moja zabawę z detailingiem, głównie za sprawą przekonania, że na zimę powinno się nałożyć dobry wosk. Głównie zależy mi na ochronie lakieru, look jest drugorzędny. Autko to Honda Civic VIII w kolorze Polished Metal o kodzie NH737M. Na zdjęciach przedstawiam jak on wygląda. Niestety na lakierze mam widoczne hologramy po nieudolnej polerce lakiernika. Honda ma miękki tzw eko lakier, dlatego chcę o niego zadbać.

 

Zestaw:

 

1. Soft99 Neutral Shampoo Creamy

2. Glinka soft99 smoother Clay bar

3. Zestaw mikrofibry - Tesco

4. Wosk Soft99 the kiwami dark lub soft99 pearl&metalic

 

Pytanie czy jedną glinka wystarczy na moje UFO oraz który wosk do tego koloru pasuje najbardziej (do czarnych kolorów czy metalizowanych). Z góry dzięki za weryfikację i odpowiedz na pytania. IMG_20181113_085016.jpeg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 11:56, Panicz napisał:

 

Hej. Rozpoczynam moja zabawę z detailingiem, głównie za sprawą przekonania, że na zimę powinno się nałożyć dobry wosk. Głównie zależy mi na ochronie lakieru, look jest drugorzędny. Autko to Honda Civic VIII w kolorze Polished Metal o kodzie NH737M. Na zdjęciach przedstawiam jak on wygląda. Niestety na lakierze mam widoczne hologramy po nieudolnej polerce lakiernika. Honda ma miękki tzw eko lakier, dlatego chcę o niego zadbać.

 

Zestaw:

 

1. Soft99 Neutral Shampoo Creamy

2. Glinka soft99 smoother Clay bar

3. Zestaw mikrofibry - Tesco

4. Wosk Soft99 the kiwami dark lub soft99 pearl&metalic

 

Pytanie czy jedną glinka wystarczy na moje UFO oraz który wosk do tego koloru pasuje najbardziej (do czarnych kolorów czy metalizowanych). Z góry dzięki za weryfikację i odpowiedz na pytania. IMG_20181113_085016.jpeg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

jeśli samochód był polerowany to raczej nie będzie co glinkować. Jeśli chcesz zlikwidować rysy nie obejdzie się bez kolejnej korekty

Jak chcesz to przesunąć w czasie to woskuj jak jest. Kup ciemne fusso - trochę przykryje.

Nakładanie zgodnie ze sztuką to na jałowy lakier więc auto myłbym czymś mocniejszym niż ten szampon. Możesz szampon zmieszać z czymś agresywnym (apc np koch green star albo piana car max tenzi obie opcje to kilkanaście złotych i pomogą też przy myciu opon, nadkoli). Przed nałożeniem wosku przetrzyj lakier alkoholem.

Fibry z tesco nadają się do opon a nie do delikatnego lakieru. Przyzwoity ręcznik którym spolerujesz bezpiecznie wosk kosztuje od 6-7zł.

Taka minimalna lista zakupów na początek:

Szampon neutralny wg uznania (40zł)

Prespray weź tenzi car maxa w zwykły spryskiwacz (20zł razem)

Wiadra market (kilka złotych za dwa)

Rękawica fibra market (10zł)

Jedna sztuka pędzel do klamek i zakamarków (5zł)

Fibra do osuszania (30zł)

Fiberki do polerowania (15zł dwie)

Fiberki grubsze pod przygotowanie lakieru (k2 king 2x 40zł)

Pewnie fusso (100zł)

Jak chcesz mimimum do felg to dodatkowa rękawica, do mycia rrcustoms/roton, jeszcze jeden pędzel, oblecisz szamponem który masz i pewnie położysz na nie fusso to już będzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdy i tak chce mieć fusso coat, niezależnie od tego jak bardzo rozdmuchany jest marketing soft99, lecz jeżeli chodzi o sealant to polecam menzerna power lock. Trwałość jest jednakowa, lecz to co działa na korzyść menzerny to najłatwiejsza aplikacja i usuwanie z jakąkolwiek miałem do czynienia, dodatkowo nie zostawia białych śladów na plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a coś takiego, myślę, że cenowo dobrze wychodzi:

1. Soft99 Fusso Dark Coat 12 months + gratis IPA 100ml, 5 x Mikrofibra 32x32cm, 1x Aplikator do wosków Ulta Soft (83zł)

2. Tenzi car max 5L + gratis Tenzi krwawa felga (54zł)

Powiedzcie mi proszę czy tym tenzi mogę spryskać karoserię nadwozia ? Jaki szampon o neutrlanym pH polecicie ? Dodatkowo chciałbym użyć tej glinki, bo ta polerka to rok temu była robiona, myślę o jakiejś delikatnej glince, bo moja Honda jeszcze glinki nie widziała. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carmax nadaje się do mycia karoserii jak najbardziej ale pilnuj stężenia. Piana jest raczej za mocna do mycia regularnego. Bardziej na opony nadkola przy utrzymanym samchodzie z którego nie chcesz zdjąć zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Koledzy, bo chce skompletować ten zestaw tak by w weekand zabrać sie za woskowanie. Podsumowując mogę przeznaczyć jeszcze 250zł na pozostałe niezbędne rzeczy.

Wybrano do tej pory:

- Fusso coat 12 months dark wax

- IPA (w gratisie dostałem kupując wosk)

- 5 mikrofibr (w gratisie dostałem jak wyżej, może je wykorzystac do usuwania smoły)

- Tenzi car max 1L

- Mikrofibry 40x40 od tenzi - jedna do osuszania, druga do IPA

 

Do zakupu:

1. deironizator - zależny mi na jakimś skutecznym do felg i karoserii,  - ADBL VAMPIRE 1L 40 zł

2. glinka - miękki lakier hondy oraz fakt, że nigdy nie glinkowałem auta wpędza mnie w obawy przed tym zabiegiem, na lakierze, są hologramy, czy to glinkowanie trzeba robić przed woskowaniem (?) czy odpuścic to, bo polerki nie planuje już - Soft99 SMOOTH EGG Clay Bar 40zł

3. szampon - czy brać softa, aby zgrał się z woskiem czy może coś tańszego? -Soft99 Neutral Shampoo Creamy  60 zł

4. usuwanie smoły - doradźcie coś mało agresywnego, podobno są sytuacje, że można tym odbarwić plastiki i lakier

5. Rękawica fibra do lakieru - co do miękkiego lakieru

6. Rękawica fibra do felg - marketowa 10 zł

7. Pędzelek do felg - market 5 zł

8. Fiberki do polerki - poradźcie coś do miekiego lakieru

9. Separator do płukania - podejdzie do jakiegoś standardowego wiadra? - 25zł

 

Skupiam się, na dość dobrych kosmetykach, które będa dobre dla amatora. Wybrałem fusso coat, który jest trudny w aplikacji, czy jest dużo trwalszy od FK Hitemp ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Propozycja ok.

2. Możesz zrezygnować albo skoro i tak już lakier masz lekko zmęczony to jakąś delikatną glinką możesz przejechać (np. ValetPro Yellow chyba). Grunt to porządne umycie i dekontaminacja. Jak tu się przyłożysz to glinka zbiera tylko jakieś resztki. Ważne by lać dużo wody z szamponem / preparatu do glinki.

3. Najtańszy zwykły szampon będzie dobry. Najlepiej taki którym później będziesz mył auto i nie będzie Ci podjadał wosków.

4. Takimi preparatami raczej nie pryskasz po plastikach (przynajmniej ja tego nie robię, choćby przez lipne plastiki przy lusterkach u siebie), klasyka to Prickbort.

5.

6. Do felg to raczej szczotka jakaś (zależy jakie masz felgi, ja jeszcze nie znalazłem tej idealnej).

7. Pędzelek przyda się raczej do czyszczenia zakamarków drzwi itp, do felg jw.

8. Ja używam MF ala KOCH CHEMIE MIKROFIBRA DWUSTRONNA 40X40 430 GSM tylko bez markowej metki (kupuje w stacjonarnym sklepie).

9. Jest na forum wątek odnośnie wiader i separatorów z Castoramy.

Jak dobrze przygotujesz lakier to oba woski siedzą podobnie choć u mnie FK zjechał dość szybko. Od końca września mam Fusso (1 warstwa) na aucie i tu widać, że siedzi i kropelkuje ładnie, FK po 2 miesiącach nie dawał śladu życia mimo prób reanimacji. Uważaj na grubość Fusso, niestety mazy to nie wymysł. Dokup jeszcze jakiś zwykły cleaner (bez wypełniaczy), i przejedź nim lakier tuż przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.