Skocz do zawartości

Obroty 5000 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witka. Dzisiaj przyglądałem się szkoleniu z Auto Detailingu i ułyszałem że lakier czasami poleruje się z prędkością 5000 obrotów i że moja maszyna Hitachi SP18VA nie jest zadobra bo ma zawolne obroty. Żeby sie nie wygłupic ale chyba ktoś troche przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka. Dzisiaj przyglądałem się szkoleniu z Auto Detailingu i ułyszałem że lakier czasami poleruje się z prędkością 5000 obrotów i że moja maszyna Hitachi SP18VA nie jest zadobra bo ma zawolne obroty. Żeby sie nie wygłupic ale chyba ktoś troche przesadził.

O kuna mac jak samolot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wybaczcie ale wolałbym nie mówic. Pomyślałem że może jakas nowa technika. Jak moją maszyną doszedł instruktor do 4 biegu to lakier był bardzo gorący a co dopiero mówic o 5 tysiakach. Myślałem że może jakaś nowa technika no ale niestety maszyna zasłaba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wybaczcie ale wolałbym nie mówic. Pomyślałem że może jakas nowa technika. Jak moją maszyną doszedł instruktor do 4 biegu to lakier był bardzo gorący a co dopiero mówic o 5 tysiakach. Myślałem że może jakaś nowa technika no ale niestety maszyna zasłaba

No niestety.. To drogie hobby, kupuj nową maszynę :lol::lol:

Najlepiej 5000-20000rpm! I wtedy możesz niwelować rysy przez wprowadzenie lakieru do stanu na granicy płynięcia:P To jest najwyższe szkoła jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wybaczcie ale wolałbym nie mówic. Pomyślałem że może jakas nowa technika. Jak moją maszyną doszedł instruktor do 4 biegu to lakier był bardzo gorący a co dopiero mówic o 5 tysiakach. Myślałem że może jakaś nowa technika no ale niestety maszyna zasłaba

No niestety.. To drogie hobby, kupuj nową maszynę :lol::lol:

Najlepiej 5000-20000rpm! I wtedy możesz niwelować rysy przez wprowadzenie lakieru do stanu na granicy płynięcia:P To jest najwyższe szkoła jazdy!

oooooooo i wyjdzie mega Weeeeeeeeeeeeeet look :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyglądałem się szkoleniu z Auto Detailingu i ułyszałem że lakier czasami poleruje się z prędkością 5000 obrotów

 

A może ktoś miał na myśli osc/min czyli prędkość maszyny DA, a wtedy zmienia to postać rzeczy ?

 

Jeżeli jednak nie to zdradź nam chociaż miasto, w którym byłeś na szkoleniu co byśmy mogli go unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się może ktoś pracuje na maszynie DA i pisał o oscylacjach wtedy taka prędkość jest ok , ale 5k obrotów na rotacji no no :D może to chodzi aby podgrzać lakier do stanu płynnego wtedy na nowo się idealnie rozleje niwelując rysy ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle śmieszna sprawa bo na 100% chodziło o rotacyjną (powiedział że mają model 9227cb). Problem taki że makita też ma do 3 tysiaków ale upierał się przy 5 tys. (może jakaś wersja turbo albo z podtleniem azotu tzw. szybka i wściekła :-] ) i że mam model który nie podtrzymuje obrotów jak się dociska maszynę. Dopiero jak rozkręcił moja maszynę do 3 tys to troszke sytuacja zmusiła zbastwanie z obrotami. Firma z Wielkopolski i więcej nie powiem :P a udziłau w szkoleniu nie brałem tylko przygladałem się całej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa akcja i przyznam szczerze, że po takiej akcji to raczej nie chciałbym się tam szkolić.

 

Firma z Wielkopolski ? Aleś Ty tajemniczy - mógłbyś powiedzieć jakiś większy konkret żeby inni mogli wziąć to pod uwagę :-]:-]:-]

 

(domyślam się o jaką firmę chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.