Skocz do zawartości

Co dokupić, o czym zapomniałem...


#kris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Po zakupie samochodu szukam kolejnego hobby jakim mam nadzieję zostanie auto detailing.

Zakupiłem taki zestaw ale mam wrażenie że czegoś brak:

Tenzi En-Jee 1L do felg

Shiny Garage Strawberry

ADBL APC

Vikan Szczotka do felg

Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye

ADBL CareMitt Rękawica do mycia

ADBL Round Detailing Brush

Good Stuff Black Mamba Dressing do opon

ADBL Soft Interior Pad

ADBL One Shot Tire Pad 10pack

Nielsen Finesse Dressing do plastików

Aplikator bawełniany

ADBL Goofer Towel 35x35cm

ADBL Mr.Gray Towel 60x40cm

Allegrini GO-GO Insect

Butelka z atomizerem ADBL Shaker 1L

ADBL Interior Detailing Brush

Colourlock Zestaw do czyszczenia i konserwacji skórzanej tapicerki Soft

Areon Ken Anti Tobacco zapach w puszce

 

Wiadra już zakupione i zapewne potrzebna piana tu myślę o Magifoam.

Co dokupić jeszcze aby podkręcić lakier hmm dressing, glinka i wosk?

Jakieś opryskiwacze?

Miałbym proźbę aby zweryfikować zestaw.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widzę dekontaminacji chemicznej tar & glue (np. Pricbort) i deironizera (Iron Off SG czy VL ADBL). Dodatkowo nie widzę żadnego wosku, powłoki czy nawet quick detailera. Chyba, że na razie nie chcesz "podkręcać looku". Generalnie skupiłeś się na środku auta i oponach. Fibry też zamierzasz używać dwie? Goofer to szyby, a ten drugi to chyba osuszanie, ze względu na rozmiar? Dwie microfibry to trochę przymało. Glinka to jak koledzy piszą zależy od stanu lakieru bo można narobić glinką "budrlu", ale ja osobiście jak zrobiłem pierwszą dekontaminację chemiczną, a później glinkę to chodziłem wkoło samochodu i go dotykałem, a lakier był jak "niemowlęca pupcia". Rodzina przyglądała się na mnie jak na delikatnie mówiąc chorego. Ten "szuwaks" na insekty to jakiś egzotyczny chyba, bo ja nie czytałem o nim na forum, a czytam od 2015 roku, ale może mało czytam, ze swojej strony mogę polecić Tenzi Mosquitos, litr kosztuje coś koło 12 zika, a działa jak należy.

To chyba na razie tyle. Dodatkowo mam nadzieję, że bardziej doświadczeni koledzy również wypowiedzą się w Twoim temacie. Bo również ciągle się uczę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gordon napisał:

Ten "szuwaks" na insekty to jakiś egzotyczny chyba, bo ja nie czytałem o nim na forum, a czytam od 2015 roku, ale może mało czytam, ze swojej strony mogę polecić Tenzi Mosquitos, litr kosztuje coś koło 12 zika, a działa jak należy.

To chyba na razie tyle. Dodatkowo mam nadzieję, że bardziej doświadczeni koledzy również wypowiedzą się w Twoim temacie. Bo również ciągle się uczę ;-)

Nowicki chyyyba polecał a w każdym razie raczej nie odradzał  Allegrini na insekty. Na pewno coś o nim słyszałem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KryMar1983 napisał:

mam wrażenie że czegoś brak:

I bardzo dobre masz wrażenie 🙂

 

Jak @gordon wspomniał brak preparatów do dekontaminacji. Tu osobiście polecam Vasco do smoły. Deironów jest na rynku obecnie zatrzęsienie i nawet te tańsze robią robotę przyzwoicie. ADBL Vampire Liquid jest jednym z lepszych aczkolwiek sam nigdy go nie miałem. Korzystałem głównie z Tugi zielonej ale ostatnio sprawdzam nawet biedronkowe Q11. 

Brakuje Ci również jakiegoś cleanera do opon. Tutaj sugerowałbym Excedee za świetny stosunek ceny do jakości.

 

11 godzin temu, KryMar1983 napisał:

Shiny Garage Strawberry

Bardzo przeciętny szampon. Obecnie z takich "zwykłych" szamponów brałbym ten od RRC. Litr za 15zł.

 

11 godzin temu, KryMar1983 napisał:

zapewne potrzebna piana tu myślę o Magifoam

Jeśli masz pianownicę lub planujesz kupić to nic lepszego niż Magi raczej nie znajdziesz. Tanio nie jest ale działanie świetne

 

11 godzin temu, KryMar1983 napisał:

Co dokupić jeszcze aby podkręcić lakier hmm dressing, glinka i wosk?

Glinka to etap dekontaminacji. Możesz zerknąć na Brazer's.

Nie ma dressingów do lakierów.

Wosk na pewno choć ja np odszedłem już od twardych wosków w sezonie letnim na korzyść porządnego QD. I tu polecam Prostaff water Gold. Jeśli jednak chcesz jakiś mocno ingerujący w look wosk na lato to wybór jest spory ale tanio nie jest. Mój ulubiony to Wax Gold od Prostaff'a ale aplikacja jest dość trudna. Na zimę jeśli wosk to np. Bilt Hamber Finis i powiedzmy SSW żeby go czasem wspomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedźi.

Auto to Avensis w takim kolorze:

Avka.jpg.7465b9902f0d3dfe35d13c82d272d2de.jpg

10 godzin temu, Strus napisał:

Jak @gordon wspomniał brak preparatów do dekontaminacji. Tu osobiście polecam Vasco do smoły. Deironów jest na rynku obecnie zatrzęsienie i nawet te tańsze robią robotę przyzwoicie. ADBL Vampire Liquid jest jednym z lepszych aczkolwiek sam nigdy go nie miałem.

Oj tego mi było trzeba, zamówie w/w produkty, tylko pytanie czy Tenzi En-Jee może zastąpić coś do smoły czy on tylko do felg??

10 godzin temu, Strus napisał:

Brakuje Ci również jakiegoś cleanera do opon. Tutaj sugerowałbym Excedee za świetny stosunek ceny do jakości.

Też zakupie ale fajnie jakbym znalazł wszystko w jednym sklepie.😉 MrCleaner jak narazie ma wszystko.

10 godzin temu, Strus napisał:

Jeśli masz pianownicę lub planujesz kupić to nic lepszego niż Magi raczej nie znajdziesz. Tanio nie jest ale działanie świetne

Pracuje w jednym budynku z firmą transportową i mają Karchera z grzaniem wody, czy na plus jak woda będzie ciepła do piany itd?

20 godzin temu, gordon napisał:

Dwie microfibry to trochę przymało. Glinka to jak koledzy piszą zależy od stanu lakieru bo można narobić glinką "budrlu"

Więc brakuje jeszcze glinki i fibr do lakieru i wnętrza ( coś polecicie).

Nad wykończeniem lakieru waham się pomiędzy QD a woskiem (coś łatwego w położeniu na pierwszy raz, ręcznie?).

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.