Skocz do zawartości

Stary lakier ale trzeba zadbać.


toldi_inc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję skompletować zestaw multipurpose, którym obsłużę swoje auta - codziennego użytku i weekendową zabawkę rocznik 83 z ori lakierem.

Skupiałem się głównie na ADBL z małymi odstępstwami. Chętnie poznam Wasze zdanie:

 

Koła:

TUGA Chemie Aluminium Teufel ŻEL do felg

ADBL - Tire and Rubber Cleaner

ADBL Black Water Tire Dressing

 

Nadwozie:

ADBL - Synthetic Spray Wax

ADBL APC

ADBL Glass PRO

ADBL Snowball Shampoo

ADBL YETI Chemical Berry

 

Wnętrze (ogarniane wcześniej za pomocą APC)

ADBL Interior WOW
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuga do bieżącego mycia kół to średni pomysł. Weź lepiej excede UWC a tugę stosuj 3-4 razy w roku przy gruntownym czyszczeniu.

T&R cleaner jest ok, ale moim zdaniem lepszą robotę robi też ten od excede. Fajny jest też gotowy do użycia kosmetyk od detailers magic, tyle że wychodzi to drożej. Ma za to nieduszący zapach co przy T&R cleanerach jest rzadkością.

Black water fajny na szybko, bo można aplikować na mokre opony. Nie jest jednak zbyt trwały. Tu zwykły "ciasteczkowy" dressing adbla robi lepszą robotę jak dla mnie.

 

SSW bardzo fajny produkt. Chyba mój ulubiony QW. To będzie twoje jedyne zabezpieczenie? Nie planujesz jakiegoś twardego wosku?

APC jak apc... każde zazwyczaj robi co ma robić. Adblowe ma nieciekawy zapach. Bardziej podchodzi mi od detailers magic lub good stuff.

Adbl glass pro nie używałem ale używałem zwykłego i zdecydowanie bije go na głowę płyn od detailers magic. To mój nr 1 póki co.

Snowball to szampon o którym nie wiem co napisać. Szampon jak szampon i tyle. Jeśli lubisz zapach wiśni będzie ok.

Yeti złą pianą nie jest. Jeśli chcesz natomiast ściągnąć więcej brudu z auta przy pre washu to albo SG citrus oil albo magifoam.

Co do interior WOW to u mnie zdecydowanie najlepiej siada na plastikach w leonie, niestety każde auto ma inne plastiki i trzeba sobie potestować co podejdzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toldi_inc Kolega @Fredi88 świetnie Ci doradził :good:

Pamiętaj o dodatkowych akcesoriach jak: rękawica do mycia (polecam rękawicę Work Stuff), glinka (na początek miękka od ValetPro), dwa wiadra, w tym jedno z separatorem, "szmatki" (work stuff monster + gentleman + adbl goofer towel), pędzelki detailingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.