Jump to content

Różne woski z Meguiar's


Jaszczur87

Recommended Posts

W skrócie: #26 jest jakby słabszym woskiem od #16 zarówno pod względem wizualnym jak i wytrzymałościowym natomiast GC jest woskiem bardzo podobnym do #26 aczkolwiek może ciut słabszym jeżeli chodzi o trwałość.

 

Generalnie sama #26 wg mnie jest przeciętnym woskiem. W tej cenie można kupić inne woski innych producentów takie, z których właściciel autka będzie bardziej zadowolony (dla przykładu coś z Colli, PB, CG itp). Trochę droższa jest #16 jeżeli porównujemy tego samego producenta i jest to wosk godny polecenia w tym przedziale cenowym

Link to comment
Share on other sites

do tego, co napisał Łukasz, mogę tylko dodać, że producent twierdzi, że #26 (jak i wszystkie inne ich woski, za wyjątkiem #16) mające powodować, że kolory wydają się bardziej nasycone. Mam #26 i #16 i nie mogę powiedzieć, żebym widział jakąś pod tym względem różnicę. Z #26 łatwo się pracuje, może pylić przy ścieraniu. Dla mnie z oferty Meguiars woskiem numer 1 był i będzie #16. #26 jest dobry, ale jest jednym z wielu podobnych na rynku. Gold Classa nie mam i z nim nie pracowałem

Link to comment
Share on other sites

To ja porównam GC do #16.

#16 lepiej kropelkuje i dłużej się trzyma na lakierze, za to GC się ładniej prezentuje (zwłaszcza na ciemnych). Ja nie widzę sensu używania DC2 czy czegoś takiego przed GC ponieważ on sam już odżywia lakier i nadaje mu głębi. Jest to bardzo fajny wosk i daje super efekt:) Jednak ja osobiście uważam, że bywa upierdliwy;p Chodzi mi o aplikacje i ścieranie, należy zrobić to dokładnie bo w przeciwnym razie pozostaną takie jakby smugi. Trzeba go bardzo dobrze spolerować po aplikacji.

#16 jest natomiast banalnie prosta w aplikacji, i jeśli nie przetrzymamy jej zbyt długo na lakierze to spolerowanie to jest kilka sekund. Więc generalnie GC nakładam latem #16 na zimę;)

Link to comment
Share on other sites

Mam #26 i #16 i nie mogę powiedzieć, żebym widział jakąś pod tym względem różnicę.

 

Hmmm, a wg mnie #16 delikatnie lepiej wygląda, no ale może to tylko przypadek. Widziałem bezpośrednie porównanie tylko 1 raz i na 1 aucie więc może to kwestia przypadku.

Link to comment
Share on other sites

ja porównywałem golda w płynie z #16, różnica bardzo duża, GC bardzo ładnie uwydatnia ciemne kolory, wizualnie bardzo fajny, na minus to to że brudzi plastiki, i jak pisał już kuflik potrafi pozostawić smugi, czasami też potrafi spłynąć po 2 myciach, na temat #16 nie ma co się rozpisywać

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.