Skocz do zawartości

ProElite CleaNOX


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

plyn-do-mycia-felg-cleanox-750ml-.jpg

 

 

Cytat

@ProElite CleaNox

Przeznaczenie:

Preparat do mycia felg

Dedykowany:

Samochody osobowe, busy

Opis:

Zawiera wyjątkową kombinację składników czyszczących

Rozpuszcza wszelkiego rodzaju zabrudzenia powstałe podczas jazdy samochodem np.: smary, oleje, tłuszcze, błoto itp.

Można stosować do wszystkich rodzajów felg

Typ:

Produkt gotowy do użycia

Wydajność:

Wysoka – duże stężenie substancji aktywnych

Dostępne opakowania:

750ml

Dozowanie:

Spryskać preparatem felgę, po 1 minucie spłukać wodą pod ciśnieniem. Nie dopuścić do wyschnięcia preparatu na czyszczonej powierzchni.

Bezpieczeństwo:

Bez NTA – substancji rakotwórczych
Bez rozpuszczalników
Działa w zakresie pH 9,50 – 9,90

Cena:

10,90 zł

Witam

Zaczynam testy tego produktu. Szukam ideału jeśli chodzi o domywanie felg - regularne domywanie felg - nie deironizer.

Zamierzam testować go długofalowo przez całą jesień, zimę, wiosnę. W tym okresie felgi będą poddawane wszelakim czynnikom atmosferycznym.

Potencjani konkurenci to:

- ADBL Wheel Warrior - rozcieńczony

- CarPlan Demon

- Shiny Garage EF Wheel Cleaner

- Exceede Wheel Cleaner

- ValetPRO Bilberry Wheel

- Tenzi Czysta Felga

- Nigrin Rim

... i pewnie jacyś inny o których teraz nie pamiętam a posiadam w arsenale.

 

Na dzień dzisiejszy tylko to mogę powiedzieć o produkcie ProElite:

+ pachnie bardzo neutralnie i nie drażni nosa przy aplikacji

+ aplikator delikatnie pieni płyn

-/+ produkt trochę za szybko spływa, przydała by się większa gęstość i kleistość do felgi

+ potrafi rozpuszczać brud przy oprysku i spływa z nim - brud lekki - ciężki będzie testowany wkrótce.

+ rewelacyjna cena za 750ml

+ dobrze radzi sobie z delikatnym tygodniowym brudem po deszczowym i drogowym (400km)

 

W testach długo dystansowych będę sprawdzał też jaki efekt czyszczenia dostanę przy oprysku z karchera jak i miejskim bezdotyku.

Na razie to tyle. Krótko i treściwie. Nie będę obiektywny stwierdzając ( identycznie jak w przypadku produktu CarPlan Demon i Tenzi Czysta Felga), że CleaNox zrobił na mnie pozytywne pierwsze wrażenie. Felgi są czyściutkie.

Życzyłbym sobie:

# żeby to wrażenie zostało ze mną na kolejne ciężkie pory roku.

# żeby produkt był bardziej żelowy i kleisty do felgi

 

Przed:

2018-08-31_12.32.30.jpg


2018-08-31_12.32.32.jpg


2018-08-31_12.32.34.jpg

 

Po:

2018-08-31_14.17.29.jpg

 

 

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

+ rewelacyjna cena za 750ml

Porównując do UWC to też słabo wypada ale w przypadku Excede to cenowo kompletnie nie ma konkrencji. Przy 1:10 za 25zł mamy 5 litrów płynu. Nawet robiąc 1:5 mamy 2,5 litra. Pozycja, owszem, ciekawa ale obawiam się w aspekcie cena/jakość/ilość UWC jest nie do pobicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Strus napisał:

aspekcie cena/jakość/ilość UWC jest nie do pobicia

Cena/ilość - tak. Jakość - dość szybko u mnie spływa czasem muszę na dwa razy. Brakuje mi w tych wheel cleaner'ach zwiększonej lepkości - przylegania do felg - co w teorii powinno znaczyć: dłużej poleży, lepiej doczyści. Nigrin Felgen-Reinigung jest żelowy - ma fajną lepkość i dobrze domywa. No ale cena dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Domel napisał:

Brakuje mi w tych wheel cleaner'ach zwiększonej lepkości

Zgadzam się

 

11 godzin temu, Domel napisał:

Nigrin Felgen-Reinigung jest żelowy - ma fajną lepkość i dobrze domywa. No ale cena dość wysoka.

Tu również się zgadzam. Gdyby miał sporo lepszą cenę to byłby moim numero uno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Polecam spróbować Cleantech clean wheel. Kwasowy koncentrat. W 1:10 daje radę z syfem z 1000km.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

mam ale nie używałem jeszcze. dodam do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Mały update. Do mycia bezdotykowego - ciśnieniowego jeszcze nie dotarłem - ale trafił mi się "przyszły wkrótce" pacjent i postanowiłem sprawdzić te trzy produkty jak radzą sobie z błotem.

Szybki test - dla samego siebie - bez wchodzenia w szczegóły i emocjonalne rozkminy. Nie, wbrew pozorom nie jest to test lub reklama sponsorowana. Ja wiem że PA lub Karcher zrobią to samo - szybciej i lepiej - ale jak go nie masz pod ręką to co ? Ciśnienie z węża jest za małe.

Samą wodą i szczotką też można, ale po co ? Więc z nudów sprawdziłem sobie te dwa produkty.

Użyłem ProElite CleaNOX i CarPlan Demon Wheels - Krótki wniosek ? Oba płyny nie maja najmniejszego problemu z rozpuszczaniem zaschniętego błota i zmiękczaniem go a ciśnienie ze szlaucha i szczotka Mothers załatwiły sprawę.

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1:3 - wyczyściłem oponę na cacy.

Filmik tylko dla chętnych bo nie ma w nim nic szczególnego.

Spoiler

 

Zastanawiam się dlaczego na opakowaniu ProElite CleaNOX pisze ze do deironizer ?

shrug-house.gif

 

W tygodniu pojadę na myjnie i sprawdzę oba produkty bezdotykowo - bo wielu forumowiczów interesuje tylko to jaki będzie efekt po takim zabiegu bo wszelkie inne zabawy są pewnie bez sensu

(cierpliwości....)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.