Skocz do zawartości

Mycie auta bez bieżącej wody


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

DG 931 ma polimery (to samo co Aquawax) i przedłuża trwałość wosku. ONR też ma jakieś polimerki i szkody woskom nie zrobią. Poślizg zależy od wosku, więc trzeba porównywać tego samego dnia oba szampony. Mnie bardziej podpasował 931. W mojej ocenie lepiej domywa, fajniej pachnie i daje lepszy efekt po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ONR chyba najszybciej dobijał mi LSP. Ale od kiedy odkryłem tego Megsa, to DG sprzedałem, a ONR kurzy się w na półce.

 

Tylko, że ten Meg's jeśli to o tego chodzi http://showcarshine.pl/szampony/1480-me ... wania.html nie ma mniejszej pojemności :cry:

Czy również psikasz wcześniej na element przy jego użyciu aby zmiękczyć brud zalegający na aucie ?

 

Czy nie jest tak, że gdy przestanie działać ta "ochrona" po umyciu ONR powróci ochrona LSP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy również psikasz wcześniej na element przy jego użyciu aby zmiękczyć brud zalegający na aucie ?

Nie, bo wcześniej myję auto na bezdotyku. Taka technika sprawdza się bardzo dobrze, defektów praktycznie nie przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co do mycia tradycyjnego ze spłukiwaniem, czyli Car Pro Wool Wash Mitt. Chyba niczym innym bym się już nie odważył myć :) Osuszanie duża ilością "Janków", waflem albo czymkolwiek innym dedykowanym do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zakupiłem DG 931, planuję to zrobić tak:

Myję na bezdotykowej ostatnim programem, biorę wodę w banki, dwa wiadra (w jednym szampon, drugie do płukania), mycie Car Pro Wool Wash Mitt, a wycieranie Yellow Fluffy Dryer.

Czy to będzie bezpieczne dla lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Wolf's Chemicals White Satin 1L na allegro co prawda cena była atrakcyja bo 35zł z wysyłką ale zauważyłem ze termin ważności skończył się tzn wyprodukowany 05.2013r a 2 lata przydatności czyli do 05.2015r....

Stąd moje pytanie czy szampon po upływie terminu ważności ma jakiś wpływ na jego właściwości i mycie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Czy te szampony bez spłukiwanie tak samo domywają samochód jak zwykłe szampony,które się pienią?

 

Korzystam z DG 931 i sobie chwalę. Największy minus - mimo wszystko trzeba największy syf spłukać na bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DG931 jest chyba z woskiem i nie wiem czy po umyciu takim szamponem jest sens nakładać wosk?

 

Aquawax w DG931 daje fajny wygląd po umyciu, ale nie zabezpiecza. Wosk jak najbardziej jest wskazany lub chociaż jakiś Quick Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DG931 jest chyba z woskiem i nie wiem czy po umyciu takim szamponem jest sens nakładać wosk?

 

Aquawax w DG931 daje fajny wygląd po umyciu, ale nie zabezpiecza. Wosk jak najbardziej jest wskazany lub chociaż jakiś Quick Detailer.

931 posiada w składzie Aquawax, więc zabezpiecza :) Zabezpieczenie na poziomie quick detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś zabezpiecza ponieważ widzę różnice po deszczu.Po ONR nie ma takiego kropelkowania jak po DG#931.

Jeśli chodzi o domywanie to oba na równym poziomie według mnie.Po DG#931 jest lepszy połysk.Natomiast zauważyłem,że po DG#931 zostają smugi.

Metodę jaką stosowałem,to spłukanie na bezdotyku ostatnim programem i później przygotowanym QD w odpowiednich proporcjach z tych szamponów,pryskam po panelach i wycieram do sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DG931 jest chyba z woskiem i nie wiem czy po umyciu takim szamponem jest sens nakładać wosk?

 

Aquawax w DG931 daje fajny wygląd po umyciu, ale nie zabezpiecza. Wosk jak najbardziej jest wskazany lub chociaż jakiś Quick Detailer.

931 posiada w składzie Aquawax, więc zabezpiecza :) Zabezpieczenie na poziomie quick detailera.

 

O! Dobrze wiedzieć, byłem pewien że w tym przypadku AW daje tylko połysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.