Skocz do zawartości

Zestaw do pielęgnacji białej perły


Baldini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o ocenę/doradzenie czy zakup poniższych kosmetyków będzie odpowiedni dla początkującego laika.
Forum trochę czytałem, ale ogrom informacji i jeszcze większy wybór kosmetyków przyprawia o zawrót głowy 🙂
Wszystko to ma być dla Hondzi biała perła.

Kosmetyki jakie już posiadam to:
1. Wosk Soft99 Fusso Coat 12 dla jasnych kolorów
2. Do felg - Shiny 11 D-tox
3. Sealant do felg Poorboy's
4. Do kokpitu Tenzi Supreme Quick Mat
5. Bug and tar od Mequiars
6. Zestaw do skóry Gliptone
Mam też już trochę ręczników do osuszania i docierania wosków.


Myślałem o zakupie:
1. Pianownica ręczna Marolex 3000
2. Piana aktywna ADBL Yeti 500ml
3. Szampon również od ADBL 1000ml, tylko nie wiem czy "zwykły", czy ten budżetowy. Myślałem jeszcze o AngelWax żółtym, ale nie wiem czy jest sens przepłacać.

Szampon i pianę chciałbym taki, aby nie zjadał mi wosku.

4. 2 wiadra z separatorem.
5. Pad do mycia z mikrofibry od MM


I na razie nic mi więcej nie przychodzi do głowy, czego bym jeszcze potrzebował.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baldini - na forum jest mnóstwo porad, dot. zestawów kosmetyków. Nikt nie odpowiada na Twój post, bo wszystkich już nudzi odpowiadanie na te same pytania...

Krótko i subiektywnie: zamiast piany ADBL kup Good Stuff White Bear. Pianownica Marolex'a jest ok. Szampon może być od ADBL, ale polecałbym Tobie Carchem Car Care Shampoo - mega wydajny i dobrze domywa. Do zestawu dodaj też deironizer - np. ADBL Vampire Liquid od ADBL i glinkę (na początek miękką) np. ValetPro Orange, lub Work Stuff Spot Clay Bar. No i jakiś wymywacz typu wipe out pod Soft99, lub cleaner zostawiający jałowy lakier - np. McKee's Coating Prep Polish, lub Duragloss Squeaky Clean. I będziesz miał kompletny zestaw na pierwszy raz (detailing jako choroba się pogłębia..) 😊

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wiem, że takich tematów jest pełno, ale jak sam widzisz, nowych chorych ciągle przybywa i każdy chciałby uzyskać jakieś informacje.

Tematów do czytania jest mnóstwo. Tylko co z tego, jak nie wiadomo jak się za detailing, choćby w prostej postaci dobrze zabrać, bo nigdy wcześniej nie miało się do czynienia z takimi kosmetykami. A jest naprawdę ogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gardor napisał:

@SYR Czy jest zaniedbana marka to nie wiem. Ludzie tutaj chyba lubią sprawdzone kosmetyki i idą za tłumem. Ja ostatnio zainwestowałem w Angelwax Elixir, Enigma Aio, QED, Resurrection myśle jeszcze dokupić wosk i może ti-22 😉

Ti-22 jest dobry pod Enigme. Kolejnosc : AIO -> TI22 -> ENIGMA

Godzinę temu, menior napisał:

@SYR  fakt troche zaniedbana a np.ich woski to uwazam poezja,co mozesz powiedziec na temat Drifta? Bo tego akurat nie znam ?

napisze trochę później, padam na pysk i muszę sie kimnąć 🙂

zrobię krótkie porównanie ich wosków, przynajmniej tych, których do tej pory używałem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baldini i odbieagamy troche od tematu 😉 To i ja dodam od siebie cos do Twojego zestawu 1.wosk ok jesli zalezy Ci na trwalosci tylko brakuje mi w Twoim zestawie jakiegos cleanera pod niego 3.z tego co gdzies czytalem nie jest zbyt trwaly i polecilbym od AW bilberry 5.nie inwestowalbym w takie produkty na zabezpieczonym aucie wystarczy APC ktore i tak Ci bedzie potrzebne do innych rzeczy,co do szamponu to kwestia gustu a piana to jak wspomnial @Eidos71  bialy mis jest teraz na topie(sprawdzilem i potwierdzam) co do reszty to jak wyzej wspomniane brakuje czegos do kompletnej dekontaminacji,glinka i cos na smole/asfalt,deironizer juz masz od SG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli na tą chwilę mamy:
1. piana od Stuffa
2. szampon Carchem
3. glinka - 2 marki do wyboru
4. ADBL Vampire Liquid do lakieru
5. ADBL APC

 

@menior 5.nie inwestowalbym w takie produkty na zabezpieczonym aucie wystarczy APC.

Nie za bardzo wiem o co Tobie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.