Skocz do zawartości

Żywotność świateł dziennych DLR


Pepiko

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem świateł dziennych. Na początku chciałem jakieś tańsze np. Mtech 506se bo fajnie by się wpasowały w mój zderzak, ale poczytałem opinie że działają tylko do pierwszej zimy albo deszczu. No to pomyślałem że zainwestuje w markowe np. Osram px5, ale też wcale nie miały lepszych opinii od tanich chińczyków. Z Philips Daylight 9 też się napotkałem na trochę opinii że woda się do nich dostaje i parują albo odbłyśniki odpadają. Naprawdę jest tak słabo? Ktoś z was ma może dłużej zamontowane takie ledy i może napisać opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja u siebie posiadam aktualnie Philips Daylight 9 i takich objawów jak Ty opisujesz nie mam. Jedyną rzeczą jaka jest to że po zgaszeniu świecą jeszcze przez chwilę. Miałem też Osram ale one jakiś miesiąc (5 lat u mnie) temu dokonały żywota, robotę zrobiła woda. Byłem bardzo zadowolony z ich działania. Teraz zamierzam kupić DRL pasujące w miejsce halogenów. Myślę teraz nad takimi. Zobaczymy jak będzie bo to sporo kasy:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 6 lat Phillipsy (ówczesny na tamten okres model Daylight ileś tam) i nic się z nimi nie działo, wymieniłem je na Daylight 9, ponieważ przy jednym świetle zgnił i odpadł kabel masowy przy samej obudowie. Obecnie przy Daylight9 w jednej lampce czasem się pojawia para w środku, nie mniej przypuszczam, że to z mojej winy (uszkodziłem deko przy montażu).

f94edd8bec5c6a87a9e4d9a0894f1ec4.jpg

 

Same DRL polecam, jeśli chodzi o specyfikacje światła. Trudno nie zauważyć na drodze 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, keza napisał:

włączają się dopiero po odpaleniu bez modów

Zależy jak się podłączy, u mnie podłączone pod zapłon. Nie miałem w zestawie przekaźnika odpowiadającego za uruchomienie po wzroście napięcia, tylko zwykły wyłączający po uruchomieniu pozycyjnych

2 godziny temu, Pepiko napisał:

Chyba skuszę się na te Philipsa, a macie je ciasno upakowane? W sensie czy jest łatwy przepływ powietrza, bo może szybciej się psują jak mają mały dostęp do powietrza i gorzej się chłodzą.

Akurat na to bym się w ogóle nie patrzył, one się nie nagrzewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.