Skocz do zawartości

Zestaw amatorski do oceny + porady


cynamon1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Audi a3, kolor szary ciemny. Jakiś czas temu zacząłem się interesować detailingiem. Robię to amatorsko w domu, nie posiadam oddzielnego pomieszczenia gdzie mógłbym myć auto i na nim pracować. Mój zestaw, który kupiłem prezentuje się następująco:

 

1. Szampon -- MEGUIARS GOLD CLASS Car Wash Shampoo

2. Glinka -- Valet PRO Yellow 100g

3. Wosk -- Fusso Coat 12 MONTHS

4. Aktywna piana -- Shiny Garage Fruit Snow Foam

5. Owady --  ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER

6. ADBL TAR & GLUE REMOVER

7. ADBL APC

8. Felgi -- ADBL VAMPIRE LIQUID

9. Kokpit -- Shiny Garage APPLE DRESSING

10. ADBL Quick Wax

11. IPA Tenzi

Do tego dwa wiadra do mycia, 3 rękawice. Ręcznik FLUFFY DRYER 90x60 550g i drugi podobny. 

Inspiracje czerpię głównie z kanału na YT MXNowicki, dużo przydatnych i ciekawych filmików. Szukam czegoś, co ograniczy świrle, kologramy. W grę wchodzi tylko polerka ręczna, szkoda mi pieniędzy na profesjonalną robotę a nie mam nikogo znajomego z maszynami polerskimi. Warto coś dodać do tego zestawu ? Planuję kupno dobrego czernidła do opon, poczytam jeszcze parę tematów i ewentualnie dopytam. Czy taki zestaw pozwoli urzymać lakier mojego samochodu w dobrym i zadowalającym stanie ? Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPĘ to bym kupił czystą, nierozcieńczoną. Fluffy ok, ale warto rozważyć propozycje Work Stuffa w tym temacie - duża większa przyjemność pracy przy samochodzie. No i brakuje mi tutaj dressingu do opon, pędzelków, aplikatorów oraz kilku mikrofibr.

 

Edit

Nie zauważyłem pod koniec, że pisałeś o czernidle 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuję mi tu fibr do dotarcia wosku i QW, do wnętrza, do szyb, do wnęk. Ipa tenzi jest rozcieńczona kup jakąś która ma 100 % izopropanolu. Jakieś pędzelki by się przydały. Jeśli ręczna koretka to najlepiej Megs UC. Przed dressingiem poleć opony Tire cleanerem lub (budżetowo) APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressing do opon planuję kupić właśnie jakiś porządny, ostatnio zamówiłem coś takiego do polerowania - KLIK

Poszukam w ofercie Work Stuffa dobrych ręczników i coś domówię, obecnie mam dwa fluffy dryer. Apropo, polecacie jakieś domowe sposoby na mycie mikrofibr i ręczników ? Biały jeleń + 30-50 ml octu i do pralki, program delikatne do 48 C i 800 obrotów/min ? 🙂 
 

EDIT: Pędzelki mam 3, głównie używam przy myciu felg oraz wnętrza. Aplikatory mam 3 w sumie, nowo zakupiony za parę zł K2, jeden jakiś zwykły i jedną gąbkę z wosku Fusso COAT 12, którą nakładam wosk. 

 

I teraz pytanie: Nakładam wosk metodą krzyżową. Wypracowuje, czekam określony czas (chociaż dotarcie FUSSO po 15 minutach potrafi wyrobić bica) i poleruję fibrą, taką jak z filmiku. Wszystko w porządku, czy popełniam jakiś błąd ? Może ktoś z Was poleci dobrą fibrę do dotarcia. Mam jeszcze kilkanaście takich zwykłych, którymi też czasami poleruję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fibra ok, chociaż jak dla mnie ma trochę z niską gramaturę ale jeśli tobie pasuje to dobrze. Co do prania to sam piorę tak jak napisałeś i chwalę sobie tą metodę (jeśli chcesz spróbować jakiegoś dedykowanego środka to polecam SG). 

Fusso na nie których lakierach bardzo źle siada oraz miewa problemy z docieraniem (czasami nawet się tak jakby poci). Dlatego moim zdaniem fusso jest przereklamowane, a osobiści wolę FK 1000p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fibra ok, chociaż jak dla mnie ma trochę z niską gramaturę ale jeśli tobie pasuje to dobrze. Co do prania to sam piorę tak jak napisałeś i chwalę sobie tą metodę (jeśli chcesz spróbować jakiegoś dedykowanego środka to polecam SG). 
Fusso na nie których lakierach bardzo źle siada oraz miewa problemy z docieraniem (czasami nawet się tak jakby poci). Dlatego moim zdaniem fusso jest przereklamowane, a osobiści wolę FK 1000p

Jak sie go za duzo da to źle siada - to nie wina sprzętu a operatora ;)
Na pierwszy wosk faktycznie dobry bedzie fk1000, bardzo łatwe docieranie. Mozesz kupic tester i potem pójść w fajniejszy wosk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.