Skocz do zawartości

Rozbudowanie zestawu do prywatnego użytku - wersja budżetowa


Majkelu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Staram się skompletować budżetowy zestaw. Niektóre preparaty już posiadam. Po prostu postanowiłem, że w końcu wyglinkuje samochody w rodzinie i położe wosk. Samochody to Clio 4 w kolorze czerwony atacama i srebrne Seicento. Myślałem mniej więcej o takim zestawie (ująłem to co posiadam):


Akcesoria:
Posiadam rękawice, wiadra, grit guard, pędzelki. Mikrofibry do progów, etc. - też. Ręcznik do osuszania również posiadam. Muszę koniecznie dokupić jakąś MF do wosku - co taniego polecacie? Jest tego tyle na rynku, że nie wiem co wybrać.
Dokupię też aplikatory - słoneczka i coś do dressingu na opony.
Glinka - ValetPro Yellow? + woda z szamponem jako lubrykant. Bo chyba nic tańszego z glinek wartego uwagi nie ma?

Chemia:
Tenzi Owady - posiadam.
Tar&Glue - Prickbort? Czy jest coś jeszcze tańszego?
Deironizer od Tenzi posiadam.
Szampon mam od Tenzi, jak go skończę to kupię po prostu coś polecanego na forum, to nie problem - poradzę sobie z tym akurat, tematów i opcji jest dużo.
QD - za jakiś czas kupię SSW od SG. Pytanie czy warto go wrzucać na wosk, który wybrałem?
Wosk - nieśmiertelny FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax?
Opony + plastiki - mam preparat od Tenzi. Odpowiada mi jego matowe wykończenie, ale pewnie za jakiś czas poszukam czegoś innego kierując się tematami na forum. Więc z tym też "spoko", ogarnę.
APC - ADBL czy szukać czegoś innego?
Cleaner - Dodo Juice Lime z FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax polubi się?
Preparat do czyszczenia opon - czy znajdę coś tańszego niż Excede?

Wnętrze:
APC, a dodatkowo Czysty Kokpit od Tenzi. Co do dressingu - Kokpit Mat od Tenzi albo poszukam coś innego w tematach z forum w akceptowalnej dla mnie cenie - ogarnę.

I teraz mega ważne dla mnie pytanie. Clio wewnątrz (konsola środkowa) i na zewnątrz (listwy na dole na drzwiach) ma wykończenie z plastiku piano black. Czym zabezpieczyć to cholerstwo? Chciałbym o to zadbać żeby za rok albo dwa nie straszyło wyglądem...

Inne pytanie - co wrzucić na progi itd.? Carnauba Spray od Tenzi się nada czy też dać FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax? Albo kupić BSD od Sonaxa?

 

Jeśli o czymś zapomniałem albo walnąłem jakąś totalną głupotę to przepraszam i proszę o poprawienie mnie.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF do wosku - najlepiej mi się pracowało Puffym. Koszt to 20 zł z hakiem, więc tragedii nie ma. 

APC-ADBL jest jak najbardziej OK

Preparat do czyszczenia opon - moim zdaniem jeżeli chcesz jak najtaniej to pozostałbym przy APC. "Czyściki" do opon raczej nie są najtańsze, a APC jest niewiele mniej skuteczne. 

Cleaner - jak najbardziej

Elementy piano black niestety rysują się od patrzenia i żadne woski nie uchronią Cię przed tym. Jeżeli chcesz mieć "jak nówki" na długi czas to pozostaje tylko bezbarwna folia. Można próbować jeszcze z powłoką typu MrFix (jeżeli ma być tanio), ale jak się zachowa na Piano - tego nie wie nikt 😞

Na progi HiTemp będzie ekstra 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puffy od ADBL? OK, super, znalazłem go razem z APC u jednego sprzedawcy z wysyłką za free więc kolejny plus tego rozwiązania jak dla mnie.

Zamiast preparatu do opon zostanę przy APC w większym stężeniu.

Mam jeszcze jeden problem - coś pozostawiło mi brzydkie pionowe plamy na lakierze, to chyba jakieś soki z drzewa (są na tyle wąskie, że myślałem iż są to rysy) - wrzucę potem fotki. Prickbort powinien to ściągnąć, no nie?

 

Yellow od ValetPro dla nowicjusza będzie OK? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:
Akcesoria:
Glinka - Bilt Hamber - raczej średnia bo ta soft jest naprawdę mega delikatna.

Chemia:
Tar&Glue - Prickbort lub Vasco
QD - CC Prostaff Gold Water (ale on nie jest budżetowy) lub RRC którego cena do jakości jest fajna. Look dobrze podbija ale kropelki przeciętne.
Wosk - nieśmiertelny FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax lub Fusso (jak chcesz coś trwałego)
APC - polecam APC od 4Detailer - robi co ma robić a ma nie duszący zapach i wydaje mi się mocniejszy od np. nielsena czy megsa.

Wnętrze:
Co do dressingu - też polecam RRC lub WOW od ADBL.

Co do mycia szyb polecam w pierwszym etapie IPA z wodą 1:1 a potem płyn do szyb np. 4Detailer (ładnie pachnie i dobrze domywa).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.