Skocz do zawartości

Zestaw do one stepa Golf 7


Kopersky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki temu forum dowiedziałem się bardzo dużo o detailingu, mam wszystko co potrzebne do bieżącej pielęgnacji i przygotowania pod woski z dekontaminacja. Nadszedł ten czas kiedy postanowiłem wykonać pierwszego w życiu one stepa.Auto to VW Golf 7 z 2015 roku myty detailingowo w białej perle.Nie wiem jak ocenić twardość, jedni mówią, że twardy inni, że średni.Poczytałem i wybrałem kilka produktów.

Maszyna:Krauss DB5800s z bp 125 i 75mm

Pasta/pasty:Sonax ex04-06 do lakieru i Sonax Perfect Finish do lamp,piano black.

Pady:Żółty Nat do lakieru i Czerwony do lamp,piano black.

Mikrofibry do zbierania nadmiaru pasty:WaxPro nolimit, może są jakieś lepsze bez krawędzi? 

Mikrofibry do wymywania IPĄ:WaxPro nolimit

Oświetlenie:Posiadam 3x halogen 500w, myślałem żeby dokupić latarkę brayt i jakiś led 50w na statywie w barwie 4000k.Garaż jest oświetlany tylko z góry 3 oprawami 2x36w.

Wymywanie pasty:IPA 

Taśma maskująca:Zielony Colad

 

To by było tyle, mam nadzieję, że Pomożecie mi wybrać jak najlepszy zestaw. Chętnie kupie np.2 rodzaje padów żeby sprawdzić 2 kombinacje i wyrobić sobię opinię.Mam jeszcze jedno pytanie-czy 250 ml pasty wystarczy na 2 auta przy one stepie? 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wytnie wystarczająco to skąd mi wiedzieć jakie są Twoje oczekiwania co do % korekty?  Jednak te dwie pasty co wymieniłeś są  identyczne (siła cięcia) , więc albo kupujesz jedną z nich i działasz tylko nią albo do tej finishowej dokupujesz pastę cutingową którą wytniesz więcej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  Rozumiem, ale nie do końca. Wiadomo, że w one stepie chodzi o to żeby usunąć jak najwięcej zostawiając jak najlepsze wykończenie i takim tokiem myślenia idę. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak ugryźć ten lakier.Tak jak napisałem chętnie kupie 1 lub 2 pasty i kilka padów różnej twardości aby samemu ocenić co daje lepszy efekt.Potrzebuję konkretnego przykładu pasty i pada, który będzię zdaniem użytkowników lepszy do one stepa na tym lakierze niż te które wybrałem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to czy masz dużo do wycinania? Jeśli auto myte z głową według "sztuki" to raczej nie powinieneś mieć dużo. No chyba, ze w zimę Ci się porysował od innych czynnikow np. poprzez odśnieżanie, przejazd piaskarki itp. 

Jak lakier wymaga tylko delikatnego odświeżenia to pasta typu wykanczajacego może spokojnie wystarczyc, a wiec sama Perfect Finish będzie ok bo po za dobrym wykończeniem potrafi trochę tez zebrać czyli będzie w stanie ruszyć średnio twardy lakier.

Po prostu nie widzac Twojego lakieru nikt nie trafi Ci idealnie z pasta. Ja swoja wypowiedź oparlem o Twoje stwierdzenie, ze auto myte detailingowo 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tery  Dużo do cięcia nie ma, są 2 grube rysy ale bd zadowolony jak zmniejsze ich widoczność.Mikro rysek też nie za dużo, trochę trudnych do usunięcia waterspotów.W takim razie na pewno perfect finish leci do koszyka.Stopień cięcia regulować padami czy dorzucić jeszcze jakąś pastę lekko bardziej agresywną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z padow polecam Urban Honey U series, pomaranczowy. Nat w zasadzie ma chyba te same gabki. Ja stosuje czesto z menzerna 2200 i jest kozak. Bmw 5 carbon schwarz oraz czarny mercedes c klasa.wyszly na tym bajecznie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopersky tak, regulować padami. Mysle, ze nie ma sensu kupować drugiej pasty o tylko trochę większej sile cięcia bo taka różnice uzyskasz wlasnie  poprzez zmianę pada finishowego na polish. Jeśli masz więcej samochodów do ogarnięcia to możesz dokupić sobie jakąś typowo polishową pastę. Zawsze może się przydać na większe defekty lub do twardszych lakierów.

Polecam Ci jeszcze zwrócić uwagę czy do maszyny DA nie powinieneś wybrać wersji EX 04/06. To są niby te same pasty tzn. tak samo agresywne w skali producenta, ale w opisie 04/06 wyraźnie jest wspomniane o pracy z maszynami orbitalnymi. 

Na innym anglojęzycznym forum znalazłem info, że EX 04/06 jest nowsza wersja zaktualizowana właśnie z myślą o DA. Samemu możesz tez zrobić mały research.

Podaje jeszcze linka z tego forum:

 

Od posta #161 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.