Skocz do zawartości

Megs UC vs Mirror Glaze #84 Compound Power Cleaner


Gość mariusz439

Rekomendowane odpowiedzi

to dwie różne emulsje.

UC stała cząsteczka, #84 rozpadająca się cząsteczka.

 

#84 bardzo nie typowa -strasznie rzadka jak na taką ścieralność.

 

Generalnie #84 jest słabsza od UC, ale uważam że nie można jednogłośnie stwierdzić która lepsza, każda ma inne troszkę zastosowanie -o ile tak można powiedzieć.

 

Mam obie, jak chcesz mogę dać przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że UC wymaga wykończenia np taką #82.

 

A ja uważam, że nie jest to konieczne i da się np. maszyną DA+UC zrobić tak żeby nie było hologramów, ale oczywiście zdecydowanie lepiej byłoby jednak wykończyć to czymś słabszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie czy będzie duża róznica gdy użyje do UC zamiast żółtego pada 3m, kolor pomarańczowy czy zielony. Na żółtym nie widziałem hologramów.

 

Będzie zdecydowana różnica gdyż pomarańczowy czy też zielony są padami typowo CP - są twarde i płaskie. Siła działania zwiększy się znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówimy o DA, ale czy hologramy wtedy wystapia na 100%. Nie wiem czy pracowac dłużej niebieskim żółtym padem bez ryzyka hologramów. Czy bawić się w pomarańczowym na UC + niebieskim Swirlx. A co do pomaraćzowego i zielonego 3M. To czy jest różnica twardośći miedzy nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówimy o DA, ale czy hologramy wtedy wystapia na 100%.

 

Przy DA raczej nie powinno być - zawsze na końcu pracy nad elementem możesz zrobić kilka przejazdów zupełnie bez dociskania maszyny.

 

Nie wiem czy pracowac dłużej niebieskim żółtym padem bez ryzyka hologramów. Czy bawić się w pomarańczowym na UC + niebieskim Swirlx.

 

Też tak możesz, ale spróbuj opcji napisanej przeze mnie wcześniej. Nie powinno zostać żadnych hologramów.

 

A co do pomaraćzowego i zielonego 3M. To czy jest różnica twardośći miedzy nimi

 

Podobno praktycznie niezauważalna. Miałem raz obydwa w dłoniach, ale nie analizowałem różnic szczegółowo - dla mnie na szybko w dotyku i twardości były praktycznie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, Ja często szczegółowo się przyglądam tym padom i ani razu nie zauważyłem różnic poza kolorem, jak ktoś mnie pyta o zdanie to mówię : bierz ten który jest aktualnie tańszy

czyli zielony, bo nie kosztuje 32 jak pomarańcz tylko 29:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że UC wymaga wykończenia np taką #82.

 

A ja uważam, że nie jest to konieczne i da się np. maszyną DA+UC zrobić tak żeby nie było hologramów, ale oczywiście zdecydowanie lepiej byłoby jednak wykończyć to czymś słabszym ;)

 

DC1 starczy czy potrzebny będzie Swirlx? Moje finanse już tego nie wytrzymają :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie gąbek 3m, dostałem w ręce ta pomarańczową. I w porównaniu z żółta czy niebiska to skała: http://usterki.hobby-elektronika.eu :) Rozumie, że nacisk na maszyne duzo mniejszy niż przy żółtej czy niebieskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie gąbek 3m, dostałem w ręce ta pomarańczową. I w porównaniu z żółta czy niebiska to skała :) Rozumie, że nacisk na maszyne duzo mniejszy niż przy żółtej czy niebieskiej

 

Żółta to PP, a niebieska to FP więc normalne, że pomarańczowa jako CP będzie twarda jak skała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz wiem wiem, tylko dotykając zółta niebieską miedzy nimi róznica jest praktycznie niewyczuwalna. Pomarańczowa jest cieńsza i czuć , że twarda. Ale jak piszecie to normalna sprawa. Trzeba bedzie sobie potestować z delikatnym naciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

przemas22, Ja na początku myślałem że żółta czyli PP jest taka sama jak niebieska i czarna czyli FP, ale jeżeli chcesz sprawdzić jaka jest między nimi różnica to połóż żółtą na płaskiej powierzchni np stole i obok niebieską albo czarną i całą powierzchnią dłoni naciśnij na pad tak żeby go zmiażdżyć, jednocześnie obiema dłońmi czyli np lewą ręką żółtą a prawą ręką niebieską zobaczysz jaka jest różnica w sile nacisku żeby zmiażdżyć te pady. Przy sprawdzaniu jednym palcem wydają się takie same ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC1 starczy czy potrzebny będzie Swirlx? Moje finanse już tego nie wytrzymają :cry:

 

DC1 powinien dać radę, ale on jest w podobnej cenie co SX także aż tak strasznie tego nie odczujesz ;)

odczuje odczuje, bo dc1 już mam a SX nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.