Skocz do zawartości

Ocena zestawu na początek - Nissan Primera P12


SpacePotty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o ocenę zestawu. Auto ma 450k km przebiegu i nigdy nie było glinkowane, polerowane etc. Przymierzam się do polerowania ale to prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości.
Teraz chciałbym złożyć zestaw który pozwoli mi dobrze wyczyścić lakier pod wosk oraz jego dalsze pielęgnowanie. Moje doświadczenie do tej pory to umycie na myjce bezdotykowej z pomocą "dreda" i woskowanie woskiem K2 Proton.
Moja propozycja wygląda tak :

1. Pre-wash 
-Pianownica P.A. LS3
-GS White Bear
-Ultracoat T&G Remover albo Prickbort MAC1124 
-Na felgi TENZI Alux A09/001 

2. Mycie właściwe 
-Shiny Garage Sleek & Bubbly
-CarPro Hand Wash MF (chyba że polecicie coś innego w podobnej cenie)
-dwa widara z marketu + Grid Guard DIY

3. Dekontaminacja
-ADBL Vampire Liquid
-VP Yellow 100g (i tu chciałbym zapytać czy ta glinka nie będzie za delikatna na pierwsze glinkowanie od 14 lat, oraz czy 100g wystarczy) 

4. Osuszanie 
-Monster Shine Fluffy Dryer 

5. Woskowanie
-Dodo Juice Lime Prime 100ml (może coś innego?) 
-IPA od MrCleaner'a 
-Dodo Juice Blue Velvet 30ml (tu również mam pytanie ponieważ wosk jest do ciemnych lakierów, czy nada się na brunatny/ciemny czerowny)
-Monster Shine APT PLUS do docierania wosku 

Za wszelkie porady z góry dziękuję 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SpacePotty napisał:

Pianownica P.A. LS3

Spokojnie możesz brać coś tańszego od techkar-u

2 godziny temu, SpacePotty napisał:

TENZI Alux A09/001 

Ten tenzi to środek kwasowy więc bierz go jeśli felgi są naprawdę bardzo zaszczurzone

2 godziny temu, SpacePotty napisał:

CarPro Hand Wash MF

W tej cenie możesz brać już coś wełnianego (np.flexipads)

W przypadku fibry do docieranie wziąłbym coś o większej gramaturze.

Wziąłbym również jakieś: apc ponieważ może się przydać (progi itd.), dressing do opon i coś do ich czyszczenia.

Co do wosków to zależy co chcesz osiągnąć (czyt. jak długotrwały efekt, bardziej look czy trwałość itp.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi z zewnątrz wyglądają jako tako ale od wew. są mega zasyfione i mam zamiar je zdejmować do mycia. Co do wosku to teraz na trwałości nie zależy za bardzo, gdy już zrobię polerkę (myślę max za 2 miech) to chcę nałożyć Mr Fix 9H, który jest już w drodze. Co do tej powłoki trochę czytałem trochę oglądałem i wydaje się dobra jak na tą cenę. Myjka jaką mam to Bosch AQT 45-14x i chciałbym osiągnąć jak najbardziej ubitą pianie dlatego myślałem że P.A. będzie odpowiednia 

Co do rękawicy np. Flexipads "The Punk", CarPro Wool Wash Mitt jest wart wart swojej ceny czy lepiej zostać przy Flexipads Merino Wash Mitt (z kciukiem) albo Flexipads Merino Soft Wool Wash Mitt i nie będzie dużej różnicy? APC od ADBL będzie dobrym wyborem? + co możecie polecić na opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpacePotty Jeśli nie zależy ci na długotrwałym efekcie to w takim razie ten wosk jest ok (chociaż ja z tych małych wolę Purple Haze). Co do PA to będzie odpowiednia ale techkar jest trochę tańszy i jak dla mnie to jest to samo co PA. Podobno różnica pomiędzy Carpro a flexipads jest ale moim zdaniem flexipads również jest bardzo dobra. APC od ADBL spoko. Do mycia opon polecam Excede Tire and Rubber Cleaner. A co do dressingu to zależy czy chcesz mieć mat czy połysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem ze poza mną nikt nie będzie detailingował P12

Moim zdaniem warto zainwestować w trochę lepszy ręcznik typu Work Stuff (o ile można jeszcze go gdzieś dorwać), albo Gyeon Silk, i do docierania wosku Gyeon BOA

 

Co do APC, ADBL jest spoko, nie mniej polecam odpowiednik od excede, działanie raczej takie same, ale ma mniej duszący zapach co może być pomocne podczas prac w środku

 

39bcad3c96c345b90c4ac0d13b78c5fa.jpg&key=9f31811c653d842f3bcef3ea1be3cf65fed6167375e4a77d4db986ed6ec1e1a639a15c913bc0e0bab8dbb9497064ef9d.jpg&key=573bcb1fb0cc985b12a873b51fa6518cb88dc8c2b9a36c0ab5973787f93d02ab

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zestaw poprawiony. Pomyślałem że w rękawicę będzie jeszcze czas zainwestować tak samo w ręcznik
Tak to się teraz prezentuje: 

1.  Pre-wash 
- Pianownica od @techkar.pl
- GS White Bear
- Prickbort MAC1124 
- Na felgi TENZI Alux A09/001
- Excede Tire and Rubber 

2. Mycie właściwe 
- Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium 
- Flexipads Merino Super Soft Lambskin 
- Excede All Purpose Cleaner 
- dwa widara z marketu + Grid Guard DIY

3. Dekontaminacja
- ADBL Vampire Liquid
- VP Yellow 100g

4. Osuszanie 
- Monster Shine Fluffy Dryer 

5. Woskowanie
- Shiny Garage Paint Cleaner Plus
- IPA
- Dodo Juice Purple Haze Wax 30ml
- ADBL Puffy Towel do docierania wosku
- Poorboy's World Bold N Bright Tire Dressing

 

Czegoś jeszcze brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś aplikatory do wosku i dressingu? Ja do opon używam gąbek z ADBL'a, wosk aplikuję zwykłymi słoneczkami po 3-4zł i moim zdaniem o wiele lepiej się z nimi pracuje, niż np. aplikatorami Zymola, które kupiłem na samym początku.

 

Mógłbyś się zastanowić nad czymś, co jednocześnie zastosujesz na opony i plastiki zewnętrzne, np. CarPro Perl, ale nie idź w stronę kupowania wszystkiego naraz, tylko popracuj przy aucie i sam dojdź do wniosków, czego naprawdę potrzebujesz 😉 Masz rękawicę do mycia?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.