Skocz do zawartości

Prośba o sugestie i porady dot. kosmetyków po korekcie.


Tyberiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie jestem detailer, raczej amatorsko zgłębiam wiedzę, żeby dbać o własne auto i nie robić mu przy tym rys i szkód. Mam Hondę Accord po pełnej korekcie lakieru oraz woskiem Swissvax Shield. Ponieważ to Honda, więc ma lakier podatny na wszystko.

 

Proces mycia zgodny, że sztuką, czyli:

1. Mycie pianą aktywna, spłukanie.

2. Mycie na dwa wiadra delikatną rękawica.

3. Oszuszenie ręcznikiem (tylko przykładanie bez przeciągania po lakierze).

4. Wspomaganie się sprężonym powietrzem żeby wyzbyć się wody ze szczelin.

5. Położenie qd delikatnymi mikrofibrami.

 

I teraz prośba o sugestie co do produktów, co na co wymienić itp. Cześć mam, używałem dobrej pory głównie Tenzi Detailer ale chcę wejść w coś bardziej detalingowego. Więc tak:

 

1. Pianownica ręczna: Alta 2000 (chyba dołożę akku pumpera)

2. Piana aktywna: Shiny Garage Snow Fruit Foam (kupiłem na próbę 100ml Fireball Premium Active Snow Foam)

3. Szampon: używam ADBL Shampoo Snowball (chce zmienić na AngelWax Shampoo)

4. Rękawica: zwykła mikrofibrowa niestety z marketu (chce zmienić na MICROFIBER MADNESS Incredible Wash Mitt Blue)

5. Ręcznik: Fluffy Dryer 60x90

6. QD: Przed korektą używałem Tenzi Detailer Quartz Spray, chce kupić Gyeon Q2M Cure

7. Do opon: uzywalem Tenzi Detailer Opona , chce zmienic na Gyeon Q2 Tire

8. Mikrofibra do docierania QD: uzywalem zwykłych z marketu z działu motoryzacja, chce kupić Work Stuff Gentleman Plus 600gsm

9. Do szyb: Tenzi Detailer Czysta Szyba + mikrofibra waflowa Monster Shine

10. Do kokpitu: Meguiars Interior Detailer + mikrofibra zwykla z marketu.

11. Do felg: mam Tenzi Detailer Krwawa Felga, ale odkąd na felgach jest Swissvax Autobahn to nie ma potrzeby używania.

12. Wiadra 20l zwykle z marketu za całe 10 zł za sztukę plus separator z allegro do jednego tam, gdzie będzie płukana rękawica)

 

Generalnie kosmetyki dobieram po dziesiątkach godzin spędzonych na czytaniu, oraz trochę na własnych błędach i sugestiach  detailera, który robił mi korektę. Nie chcę zniszczyć lakieru w swoim samochodzie, bo już kolejnej korekty raczej nie zrobię. 

 

Prosiłbym o rady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym bym się mocno zastanowił:

2. Piana SG jest ze tak powiem..średnia. Polecam od Good Stuff White Bear

3. Szamponu ADBL nie miałem, wszystko z nim ok, ale możesz również śmiało iść w kierunku zielonego FX PROTECT Nano Shampoo lub ciasteczkowego Good Stuffa. Mam oba i są mega.

5. Zdecydowanie polecam Work Stuff Monster'a lub Fireball PIN Towel / GYEON Q2M Silk Dryer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Hmmm, jak skończy się Fireball, wypróbuję tę, co polecasz.

 

3. No i mam dylemat teraz w który po ADBLu zainwestować jako pierwszy 🙂

 

5. No właśnie chciałem kupić, ale Fluffy mam już, więc nie wiem czy jest sens dokupować, choć kusi mnie ten Monster 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuberiusz zrób tak jak poleca Ci @Grzechu23. Kup WS Monster, a fluffiego zostaw sobie jako rezerwa do dołów, itp. Jak kupiłem tego typu ręcznik, to fluffy leży nieużywanany w szafie. Zero wyżymania, ciapania się i innych nieprzyjemności przy osuszanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.