Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - Seat Toledo II (niebieski)


SebastianURL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;-)
Próbuje skompletować pierwszy zestaw do swojego Seata. Zależy mi głównie na szamponie, glince, wosku oraz płynie do felg i opon. Auto 4 lata temu miało położony całkowicie nowy, niebieski lakier który na tą chwile jest w naprawdę dobrym stanie i chciałbym zadbać aby w takim pozostał jak najdłużej, a więc:

  1. Szampon
    • Sonax Szapon Xtreme 2w1 1L (~20 zł)
  2. Glinka
    • 3M (~25 zł)
  3. Wosk
    •  ADBL Quick Wax (~50 zł)
  4. Felgi
    • Sonax Xtreme Krwawiąca felga (~25 zł), ewentualnie K2 ROTON (~20 zł)
  5. Opony
    • Sonax czernidło pianka do opon (~25 zł)

SUMA: 145 zł

BUDŻET: 150 - 200 zł

 

Czym kierowałem się przy wyborze kosmetyków?

Jeśli chodzi o szampon - używałem już go kilka razy, na moje niewprawne oko wydaje się dobry. Glinkę wybrałem na podstawie ceny i znajomości marki, z opiniami widzę różnie, auto wydaje mi się że bardziej potrzebuje dobrego zabezpieczenie w formie wosku niż wyczyszczenia. Lecz wole to zrobić chociażby tanim produktem firmy 3M niż wcale. Wosk używałem przy poprzednim samochodzie i dawał przez długi czas efekt kropelkowania, w mojej ocenie trzymał się odpowiednio długo poprawiając trochę efekt wizualny wysłużonej Vectry (chodź być może to tylko efekt placebo). Płyn do felg ostatnio kupiłem na próbę i wydaje mi się że jest nieco lepszy niż K2, chodź mogę się mylić. Wizualnie dużych różnic nie zauważyłem, ale według ogólnych opinii produkty K2 nie należą do najlepszych. Jeśli chodzi o czernidło - nigdy nie używałem, a Sonax z marek tańszych/średnich cenowo wydaje mi się po prostu dobry.

Co byście zmienili, poprawili? może wszystkie produkty wymienić na SONAX lub ADBL? ogólnie przez wosk od ADBL polubiłem tą firmę lecz cenowo jest różnie. Oglądałem również produkty Tenzi, można w stosunkowo ciekawek cenie dostać cały zestaw ich kosmetyków lecz ciężko mi ocenić na ile jest to wartę względem własnego zestawu.

Z góry dzięki za pomoc ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, gordon napisał:

Mnie osobiście jakiegoś tar ang glue removera i deironizera brakuje przed tym szamponem i glinką. Jest o tym dużo na forum. Moim zdaniem naprawdę warto.

W sumie dlaczego by nie, zawsze będzie lepszy efekt. A jakie produkty byś polecił w takim razie aby dopełnić zestaw ? ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianURL Deironizora juz wlasciwie masz w zestawie(sonax k.w./roton),tylko nie wiem jak to na karoseri sie sprawdzi to zamiast tych moze sprawdzona Tuge tez w dobrej cenie,a tar and glue to najbardziej polecany i przeze mnie Prickboart 😉 co do reszty to ja bym jakims cleanerem jeszcze przelecial jak chcesz odzywic lakier,z tych niedrogich masz od SG i GS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=18944]SebastianURL[/mention] co do reszty to ja bym jakims cleanerem jeszcze przelecial jak chcesz odzywic lakier,z tych niedrogich masz od SG i GS 

Albo 118ml któregoś z cleaner'ów od Poorboy’s World.


Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, menior napisał:

Deironizora juz wlasciwie masz w zestawie(sonax k.w./roton),tylko nie wiem jak to na karoseri sie sprawdzi to zamiast tych moze sprawdzona Tuge tez w dobrej cenie

Sonax na karoserii jest lux, Tuga bez rozcieńczenia bez sensu. Ogólnie hype na ten produkt jest dla mnie trochę niezrozumiały, zwłaszcza po lawinowej podwyżce cen.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126  moze dla Ciebie bez sensu 😉 ja stosuje od dawna po tym jak wczesniej stosowalem inne bardziej renomowane,podoba mi sie forma zelowa,wydajnosc i cena biorac pod uwage ze w tej cenie mam litr,ale fakt podrozaly a ja mam jeszcze stare zapasy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior @Michał126 @CoolBreeze

Podsumowując, do zestawu warto dodać:

Deironizor np. TUGA APC (~35 zł) lub Cleaner np. Poorboy's World Bio-Degradable na całą karoserię przed glinkowaniem?

Pytanie czy oba produkty działają zamiennie czy użyć tego i tego? Bo trochę się pogubiłem w tym jakie są i czy są różnice pomiędzy cleanerem a deironizatorem czytając wasze propozycje produktów. Poza tym kosmetyki, w tym wosk od ADBL i czernidło do opon jest okej? ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jakoś opacznie zrozumiałeś, Tuga APC to nie jest deironizer, z tej firmy to Tuga Chemie Alu Teufel Spezial 1L – krwawiący żel do felg - około 40pln

 

Napisał Ci, że to już masz na liście - sonax krwawa felga albo k2 roton, to są te deironizery, możesz ich użyć na karoserię

poza tym powinieneś użyć preparatu do odsmalania - proponowali wyżej Pickbort Mac Serien

Cleaner przed woskowaniem - Poorboy's World Bio-Degradable All Purpose Cleaner to też jest APC a nie cleaner, cleaner z tej firmy to jest POORBOY'S WORLD Professional Polish

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jakoś opacznie zrozumiałeś, Tuga APC to nie jest deironizer, z tej firmy to Tuga Chemie Alu Teufel Spezial 1L – krwawiący żel do felg - około 40pln
 
Napisał Ci, że to już masz na liście - sonax krwawa felga albo k2 roton, to są te deironizery, możesz ich użyć na karoserię
poza tym powinieneś użyć preparatu do odsmalania - proponowali wyżej Pickbort Mac Serien
Cleaner przed woskowaniem - Poorboy's World Bio-Degradable All Purpose Cleaner to też jest APC a nie cleaner, cleaner z tej firmy to jest POORBOY'S WORLD Professional Polish


Teraz wszystko rozumiem, pozostaje ostatnie pytanie czy czernidło do opon jest okej czy raczej na długo nie podziała i warto zainwestować w coś lepszego na nowe opony ? ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianURL zdecydowanie bierz dressing do opon, a nie czernidełko. I efekt będzie trwalszy, a i lepszy look uzyskasz :good: 

Oczywiście biorąc się za opony nierozerwalnym kosmetykiem przed dressingiem jest Tire and Rubber Cleaner. Może być ten od ExCede lub ADBL.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim powyższym ( @gordon @menior @CoolBreeze @Michał126 @Speedo @paperson ) za pomoc, finalnie przekraczając budżet zamówiłem poniższy zestaw kosmetyków:

Glinka

  • ADBL CLAY SPONGE

Wosk

  • ADBL Quick Wax 500ml

Szampon i APC

  • ADBL Snowball 500ml i ADBL APC 500 ml

Czyszczenie opon

  • ADBL Tire and Rubber Cleaner 500 ml

Dressing do opon

  • ADBL Black Water 1L

Czyszczenie felg / Deironizacja

  • ADBL Vampire Liquid 500 ml

Cleaner

  • Poorboy's World Professional Polish 118 ml

Doraźne czyszczenie z owadów itp:

  • ADBL Beetle Juice Squeezer 500ml

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim powyższym ( [mention=13438]gordon[/mention] [mention=10158]menior[/mention] [mention=21015]CoolBreeze[/mention] [mention=16391]Michał126[/mention] [mention=1961]Speedo[/mention] [mention=20419]paperson[/mention] ) za pomoc, finalnie przekraczając budżet zamówiłem poniższy zestaw kosmetyków:
Glinka
  • ADBL CLAY SPONGE
Wosk
  • ADBL Quick Wax 500ml
Szampon i APC
  • ADBL Snowball 500ml i ADBL APC 500 ml
Czyszczenie opon
  • ADBL Tire and Rubber Cleaner 500 ml
Dressing do opon
  • ADBL Black Water 1L
Czyszczenie felg / Deironizacja
  • ADBL Vampire Liquid 500 ml
Cleaner
  • Poorboy's World Professional Polish 118 ml
Doraźne czyszczenie z owadów itp:
  • ADBL Beetle Juice Squeezer 500ml
 
 

Rozumiem, że wnętrza na razie nie ruszasz, bo żadnego dressingu do wnętrza nie widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem, że wnętrza na razie nie ruszasz, bo żadnego dressingu do wnętrza nie widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na tą chwile wnętrze umyje tylko APC, a o dressingu do wnętrza obecnie nie myślałem. Szczerze mówiąc to zastanawiam się czy np. ADBL QW nie sprawdziłby się dobrze jako zabezpieczenie elementów plastikowych wnętrza? Ale pewnie przy kolejnej wypłacie pomyśle o jakimś dressingu lub chociaż QD od ADBL do wnętrza ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.