Skocz do zawartości

Pierwsza polerka zestaw do oceny


DaV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, skompletowałem sobie taki zestaw. Przed zamówieniem prosił bym o ocenę 🙂

 

Maszyna polerska

Krauss P7

Talerze

W zestawie z polerką 125mm + dokupie Flexipads 100mm (tutaj nie wiem czy jakieś jeszcze mniejsze nie będą potrzebne)

Pady 

Postawiłem na chwalonego Nat'a

150mm

Czarny miękki, pomarańczowy średni, biały twardy

135mm

Czarny miękki, żółty średni, biały twardy

Pasty

Tutaj do końca nie mam pewności, zdecydowałem się na system Sonaxa. Potrzebował bym chyba jakiegoś dobrego cuttingi i finishu. Głównie będę zabierał się za zaniedbane lakiery i zmatowiałe reflektory. 

Sonax Profiline CutMax 06-03 250ml

Sonax Profiline Perfect Finish 04-06 250ml

 

Wasze uwagi i sugestie będą bardzo cenne 🙂 Takie rzeczy jak IPA, mikrofibry i inne podobne mam juz od dawien dawna, w zasadzie mam wszystkiego aż za dużo tylko jeszcze na polerce łap nie położyłem 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bp 100mm kupiłbym mniejszy, np 75mm, dotrzesz w więcej miejsc a 150mm bym sobie odpuścił. Ja działam zestawem 125/75 i w mojej opinii to wystarczy do znakomitej większości prac. Poza tym używam bliźniaczej maszyny, past od Sonaxa i m.in. padów NAT czyli prawie identyczny zestaw jaki sobie skompletowałeś dlatego z pewnością stwierdzam że Twoje wybory są trafione i będzie Ci się dobrze pracować z lakierem. Ewentualnie dokupiłbym jeszcze czerwonego NATa bo czarny jest bardzo miękki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, dzięki za odpowiedz. Własnie tak myślałem nad tymi backplate ale bez doświadczenia nie byłem w stanie rozkminić co mi faktycznie lepiej posłuży. W takim razie zamieniam backplate i pady na 125 i 75 mm.

 

38 minut temu, lk1407 napisał:

 Ewentualnie dokupiłbym jeszcze czerwonego NATa bo czarny jest bardzo miękki

Czyli ten czarny Nat to taki bardziej do nakładania glaze niż finishu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od lakieru i jego twardości, dobrze jak go masz np. do lakieru Hondy, ale wszystkie vagowskie wykańczałem czerwonym i hologramów zero. Czarnego pada używam najczęściej do cleanera na maszynie DA i w takiej roli go najbardziej widzę, jak wspomniałeś glaze itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 17:50, lk1407 napisał:

Zamiast bp 100mm kupiłbym mniejszy, np 75mm, dotrzesz w więcej miejsc a 150mm bym sobie odpuścił. Ja działam zestawem 125/75 i w mojej opinii to wystarczy do znakomitej większości prac. Poza tym używam bliźniaczej maszyny, past od Sonaxa i m.in. padów NAT czyli prawie identyczny zestaw jaki sobie skompletowałeś dlatego z pewnością stwierdzam że Twoje wybory są trafione i będzie Ci się dobrze pracować z lakierem. Ewentualnie dokupiłbym jeszcze czerwonego NATa bo czarny jest bardzo miękki

 

 

Pracujesz na r7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@lk1407 Dzięki za pomoc 🙂 Zdecydowałem się na poniższy zestaw

 

huuUXy3.jpg&key=109981c0a9f56a425be3f1e1

 

Zastanawiam się czy kupić jeszcze BP 50mm i zestaw padów 50mm. W sumie jak patrzyłem to jest kilka elementów na których mógłbym użyć pada 50mm, dla przykładu lusterka, ramki drzwi nad szybą, zegary łatwiej by się polerowało bo też mam w planach 😄 Tylko nie wiem czy w praktyce nie zrobię tego 75mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.