Jump to content
cleantechco

CleanTech Co - APC

Recommended Posts

APC to skoncentrowany, bardzo silny, uniwersalny produkt do czyszczenia najcięższych zabrudzeń z plastików, winylu, tapicerek materiałowych oraz innych elementów wnętrza. Jego silne właściwości odtłuszczające pozwolą pozbyć się najtrudniejszych plam i zanieczyszczeń. Może być także wykorzystywany do mycia wstępnego karoserii, felg oraz innych elementów zewnętrznych. Użyteczny przy czyszczeniu komory silnika. Świetnie zmywa woski i sealanty pozostałe na karoserii. Bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

https://cleantechco.pl/katalog/mycie-zewnetrzne/apc-engine-cleaner/

apc.png.303d30f4d3e85fd747cb78f2f4e31351.png

Ceny:

0,5 l - 19zł

1 l - 29zł

5 l - 109 zł

Cechy produktu:

wysoce wydajny (z 1l produktu nawet 100l gotowego roztworu!)

wysoce skuteczny

szerokie zastosowanie

zmywa woski i sealanty

rozpuszcza tłuste plamy

świetnie sprawdzi się przy myciu wstępnym felg (jako etap poprzedzający użycie Red deWheel

ROZCIEŃCZANIE

od 1:1 – najcięższe zabrudzenia
do 1:100 – lekki zabrudzenia

SPOSÓB UŻYCIA

Rozcieńcz produkt według zaleceń.

Nanieś roztwór na czyszczoną powierzchnię i poczekaj aż zareaguje z brudem (60-120 sek). Nie dopuść do zaschnięcia.

Wypracuj środek na powierzchni pędzlem, szczotką lub gąbką.

Spłucz obficie wodą.

pH > 11,5 odczyn zasadowy.

UWAGA

Nie dopuścić do wyschnięcia środka na czyszczonej powierzchni.

Witam, własnie kupiłem w/w produkt, jak dobrać rozcieńczenie do:

1 - alufelg

2 - plastików wewnątrz

3 - odtłuszczenia karoserii i usunięcia z niej resztek wosków itp - pod ceramikę

44 minuty temu, Ronin78 napisał:

Witam, własnie kupiłem w/w produkt, jak dobrać rozcieńczenie do:

1 - alufelg

2 - plastików wewnątrz

3 - odtłuszczenia karoserii i usunięcia z niej resztek wosków itp - pod ceramikę

Wszystko zależy od zabrudzeń.  Ogólnie zasada jest taka że lepiej użyć mniej stężonego I powtórzyć niż odrazu jechać z grubej rury. 

1. Alufelgi spokojnie 1 do 20 / 30 jeśli są rzeczywiście brudne

2. Wnętrze jeśli to bieżące zabrudzenia to 1 do 50 na spokojnie

3. Tutaj i tak dobrze bylo by użyć maszyny ale jesli nie ma takiej opcji to tak jak felgi tylko dodatkowo ruszyć rękawicą, ewentualnie dolać troszkę do wiadra z szamponem.

• Lubię to 1

9 godzin temu, cleantechco napisał:

3. Tutaj i tak dobrze bylo by użyć maszyny ale jesli nie ma takiej opcji to tak jak felgi tylko dodatkowo ruszyć rękawicą, ewentualnie dolać troszkę do wiadra z szamponem.

Generalnie poleci korekta lakieru  oczywiście maszyną, chodzi mi o krok pomiędzy korektą czyli usuwanie resztek pasty itp, a krokiem kolejnym czyli nakładaniem ceramiki.

2 godziny temu, Ronin78 napisał:

Generalnie poleci korekta lakieru  oczywiście maszyną, chodzi mi o krok pomiędzy korektą czyli usuwanie resztek pasty itp, a krokiem kolejnym czyli nakładaniem ceramiki.

Zdecydowanie lepiej użyć produktów dedykowanych do tego niż APC.

@cleantechco czyli waszego apc mozna uzyc cos jak wax off na szybko? (Oczywiscie nie przed ceramika) jak sugerujecie dodajac go np. do szamponu 🤔 ile byscie sugerowali dodac do 10 litrow by spelnial taka funkcje? Wlasnie zakupilem to sie pobawie 

8 godzin temu, menior napisał:

@cleantechco czyli waszego apc mozna uzyc cos jak wax off na szybko? (Oczywiscie nie przed ceramika) jak sugerujecie dodajac go np. do szamponu 🤔 ile byscie sugerowali dodac do 10 litrow by spelnial taka funkcje? Wlasnie zakupilem to sie pobawie 

Tak można . Dużo zależy od tego jaką moc chcesz uzyskać ale 10ml powinno dac już efekt dobry efekt. Sugeruje potestowac ,  różnie może zadziałać także z różnymi szamponami.

Można nim też pre wash robic ale oczywiście zje wszystko, a na dłuższą metę może osłabić ceramikę 

• Lubię to 1

Jak dla mnie trochę za słabo pieni się to apc, powinno być jednak ciut bardziej pieniące podczas pracy i muszę dodawać foam bostera aby uzyskać idealny roztwór 😋

@boT tez takie wrazenie po pierwszym uzyciu ze pieni sie troche slabo,o dziwo dodany do szamponu slabo pieniacego sie(autoland aktywny) szampon pieni sie znakomicie 😯 no chyba ze to zasluga dodatkow w pianie FX protect ktory ewidentnie poprawia poslizg ale chyba nie piane 

Przy pedzelkowaniu I szczotkowaniu także Wam się słabo pieni? Jest to raczej apc z tych pieniacych się.  Jakie stężenia?

@cleantechco w moim przypadku to bylo 1:10,i nie ze nie pieni sie wcale ale troche slabiej niz inne apc z jakimi mam do czynienia

20200108_153700.jpg

• Lubię to 1

No i maly eksperyment zrobilem z waszym apc w roli takiego wax-offa na szybko,dodajac go ok 30 ml(czyli nawet wiecej niz sugerujecie) do szamponu Autoland Aktywny(tez niby mocarz 🤔

20200119_144542.jpg.c62843c2a76a5a3a58e81e75888fcf85.jpg

Swoja droga jak na killera a szamponu dalem tez wiecej niz zalecane(2 nakretki zamiast 1) to ph tej mikstury dziwnie neutralne 🤔

20200119_144941.jpg.520c9d9a8df3c3cfbf374ff113f3b0c1.jpg

Na pacjencie do testow byly juz resztki LSP wiec zadanie dla "killera"  niby latwe,ale niestety efekt potwierdza wynik ph,malo juz widoczne hydro jakie dawaly resztki LSP( 3 miesieczne IW QDX i jakis QD) po myciu wstepnym,po myciu "killerem" sa nadal tak samo widoczne 😁 Dopiero przelecenie Wax-offem od Autobrite dalo konkretna tafle 😉 tak wiec w takiej formie(jako usuniecie lsp) ta recepta sie raczej nie sprawdzi,trzeba by bylo w o wiele wiekszym stezeniu sprobowac(wiec raczej nie jako dodatek do szamponu) co mnie natomiast zaskoczylo,roztwor sie bardzo fajnie pienil ! A to juz raczej zasluga waszego Apc bo sam Autoland aktywny sie slabo pieni 

3 godziny temu, menior napisał:

Autoland Aktywny(tez niby mocarz 🤔

On fajnie odtłuszcza i zaburza Hydro, może stąd ta opinia... szykuję się to testu tego szamponu jako killer i.... niebawem 😉

9 minut temu, rygryss napisał:

On fajnie odtłuszcza i zaburza Hydro, może stąd ta opinia... szykuję się to testu tego szamponu jako killer i.... niebawem 😉

No wlasnie mi nic nie zaburza,efekt po myciu identyczny jak po myciu wstepnym,jak dla mnie to zaden killer,nawet dajac 2x dawke niz zalecana nie usunie mi nawet zwyklego qd-ka 

52 minuty temu, menior napisał:

2x dawke niz zalecana nie usunie mi nawet zwyklego qd-ka 

dokładnie, dlatego już kiedyś pisałem na forum, że jest idealny przed finishem po konkret cięciu.

• Lubię to 1

W dniu 18.01.2020 o 18:56, cleantechco napisał:

Tak można . Dużo zależy od tego jaką moc chcesz uzyskać ale 10ml powinno dac już efekt dobry efekt. Sugeruje potestowac ,  różnie może zadziałać także z różnymi szamponami.

Można nim też pre wash robic ale oczywiście zje wszystko, a na dłuższą metę może osłabić ceramikę 

9 godzin temu, menior napisał:

No i maly eksperyment zrobilem z waszym apc w roli takiego wax-offa na szybko,dodajac go ok 30 ml(czyli nawet wiecej niz sugerujecie) do szamponu Autoland Aktywny(tez niby mocarz 🤔

20200119_144542.jpg.c62843c2a76a5a3a58e81e75888fcf85.jpg

Swoja droga jak na killera a szamponu dalem tez wiecej niz zalecane(2 nakretki zamiast 1) to ph tej mikstury dziwnie neutralne 🤔

20200119_144941.jpg.520c9d9a8df3c3cfbf374ff113f3b0c1.jpg

Na pacjencie do testow byly juz resztki LSP wiec zadanie dla "killera"  niby latwe,ale niestety efekt potwierdza wynik ph,malo juz widoczne hydro jakie dawaly resztki LSP( 3 miesieczne IW QDX i jakis QD) po myciu wstepnym,po myciu "killerem" sa nadal tak samo widoczne 😁 Dopiero przelecenie Wax-offem od Autobrite dalo konkretna tafle 😉 tak wiec w takiej formie(jako usuniecie lsp) ta recepta sie raczej nie sprawdzi,trzeba by bylo w o wiele wiekszym stezeniu sprobowac(wiec raczej nie jako dodatek do szamponu) co mnie natomiast zaskoczylo,roztwor sie bardzo fajnie pienil ! A to juz raczej zasluga waszego Apc bo sam Autoland aktywny sie slabo pieni 

Hej oczywiście popełniłem literówkę. 10ml nie ma szans żeby coś zdziałał na 10 litrów, przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd 🙂 100ml to minimum. Na bezdotyku często też używam w stężeniu 1:10 do oprysku przed podaniem proszku (bezdotykowo całe mycie) ale tylko jak mam turbo brudne auto i dawno nie myte (że brud już mocno zaschnięty)
Czyli tak podsumowując - 100ml dotykowo do wiadra już powinno dać radę, 1:10 w oprysku bez dotykowo też fajnie wspomaga mycie 🙂 

• Lubię to 1