Skocz do zawartości

Produkt do ręcznego odświeżenia lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuje produktu, który usunie małe zarysowania, niewielkie hologramy oraz generalnie odświeży lakier. Myślałem o Meguiars Show Car Glaze #7, lecz jego cena mnie przerosła. Nie posiadam maszyny polerskiej więc to musi być coś co będę mógł nałożyć ręcznie. Dodam jeszcze, że po wszystkim chciałem również nałożyć wosk firmy Soft99 do ciemnych lakierów w celu wydłużenia efektu. Przeglądając sklepy moją uwagę zwrócił ten produkt: Menzerna One-Step Polish 3in1, jakie są wasze opinie ta jego temat? Oczywiście jestem otwarty na propozycje innych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bu77erfly - jeśli nie posiadasz maszyny, ręcznie nie próbuj się nawet porywać na usuwanie wad lakieru. Teoretycznie dedykowanym do takich efektów, przy aplikacji ręcznej produktem ma być Meg's UC... Ale "ma być" i "jest" robi różnicę. Oczywiście - jeżeli poświęcisz kilkanaście/dziesiąt godzin i masz łapki jak bochenki chleba, a paluszki jak dropsy, to osiągniesz zamierzony efekt. Ręcznie nie licz na spektakularny efekt w krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku. Co do Menzerny 3in1 - to AIO ze stosunkowo dobrymi właściwościami polerującymi (uważam, że lepszymi, niż SRP), ale ręcznie nie wykorzystasz jej zalet. Co najwyżej oczyścisz lakier i go akceptowalnie zabezpieczysz. Właściwie przy użyciu ręcznym pozostaje Ci jedynie ukryć te wady lakieru produktem z wypełniaczami - wydaje mi się (tutaj opieram się na opiniach z Netu, a nie na własnym doświadczeniu, gdyż akurat tego produktu Soft99 nie używałem), że dobrym i prostym dla Ciebie rozwiązaniem byłoby użycie Soft99 New Scratch Clear Wax Mirror Finish. Z przeczytanych opinii wynika, że nawet przy ręcznym użyciu nieźle maskuje niewielkie zarysowania i inne drobne wady lakieru, jednocześnie go zabezpieczając. Ewentualnie możesz spróbować poprawić wygląd lakieru cleanerem ściernym, np. DJ Lime Prime, który nawet przy ręcznej aplikacji poprawi optycznie kondycję lakieru. Bez maszyny realnie nie wyciągniesz lakieru "na lustro", ani nie usuniesz praktycznie żadnych jego wad - możesz je tylko maskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.