Skocz do zawartości

Wątpliwości doboru środków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Cel: max wet look głebia lustro i trwałośc.

Panowie za jakiś czas ruszam z astra h czarny metalik. Będzie korekta 3 etapowa na pastach z bolla. Czytam forum juz jakis czas i mam kilka watpliwosci co dalej. A wiec:

1. Korekta 3 step boll 

2. Cleaner adbl pre wax cleaner

3. Poorboys black hole

4. Wosk sealant carnauba? Colinite?

 

1)Pytanie, czy jak robie korekte to wrzucac black hole, czy od razu wosk? Czytalem, ze niby glaze utrudnia chwycenie wosku z lakierem, a z drugiej niby daje głebie ma czym mi zalezy. To jak? Faktycznie utrudnia, czy smiało moge dawać glaze pod wosk?? Czytalem tez ze po korekcie zalecali od razu wosk bez glaze. 

2) pytanie kolejne jaki wosk poradzicie  ? Myslalem o coli 915 ale jest drogi, polecicie jakas trwała, dająca lustrzany efekt alternatywe w dobrej cenie ? Moze jakis tanszy brat coli? Soft99? 

 

 

3) Kolejna sprawa sprawa czy uzywał ktos back2black poorboys na plastiki ? Jest do opon i do plastikow - chce wlasnie uzyc go do obu tych rzeczy. Zalezy mi na matowym efekcie ochronie UV, bo to cabrio i wiele plastikow jest wystawionych na słońce.

 

4) Ostatnie: Pranie tapicerki Karcher puzzi odkurzacz piorący szukam jakiegos preparatu do niego intensywnie zapachowego, standardowo dodaje sie proszek karcher, ale widzialem juz CHEMICAL GUYS NEW CAR SCENT Z atomizerem do spryskiwania dywanikow. Polecicie cos, byle nieowocowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bartas93 napisał:

adbl pre wax cleaner

O ile mnie coś nie ominęło to ADBL nie ma w ofercie cleanera.... Poza tym cleaner po korekcie ? Jak dla mnie zupełnie bez sensu

 

44 minuty temu, bartas93 napisał:

i trwałośc.

 

44 minuty temu, bartas93 napisał:

Poorboys black hole

Powyższe się wzajemnie wykluczają

 

46 minut temu, bartas93 napisał:

pytanie kolejne jaki wosk poradzicie  ?

A zajrzałeś chociaż do działu z zabezpieczeniem lakieru ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesli po korekcie cleaner zbedny to czym zmyc pozostałosci pasty i chociazby zrobic inspekcje? Zmywacz silikonowy ?

Po korekcie od razu mam kłaść wosk, tak?

 

Zajrzałem do tego działu no i wiekszosc poleca coli 915 na lustro, ale jest drogi. I mysle o czyms tanszym podobnie trwalym.W jednym artykule polecali black hole przed woskiem, ale zmniejsza trwałość. Ciezko juz to ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bartas93 napisał:

Zmywacz silikonowy

jest dobry. Może być też IPA albo typowe płyny inspekcyjne jak np Wipe Out

 

1 minutę temu, bartas93 napisał:

Po korekcie od razu mam kłaść wosk, tak

Po wymyciu past

 

2 minuty temu, bartas93 napisał:

Zajrzałem do tego działu no i wiekszosc poleca coli 915 na lustro, ale jest drogi

To kup sobie tester FK HT (25zł) i do tego małego Prostaff Water Gold do aplikacji po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Strus napisał:

To kup sobie tester FK HT (25zł) i do tego małego Prostaff Water Gold do aplikacji po myciu

Zaraz po wymyciu past nałożyć FK HT i na to proostacf water gold? Jakbyś mogl łopatologicznie jak to aplikowac? Rozumiem tez ze polecasz taka kombinacje bo jest w miare trwala i daje glebokie lustro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT jest z założenie trwałym woskiem ale nie daje takiego looku. Większość trwałych wosków nie daje powalającego wyglądu. Takie coś za coś - trwałość albo look. Woski wyglądające zajefajnie najczęściej są woskami leżącymi miesiąc do 2.

Prostaff CC Water Gold jest quick detailerm banalnym w użyciu i dającym świetny "szklany" połysk. W zestawie z FK powinieneś mieć i trwałość i look. Prostaffem przeleć sobie auto po każdym myciu i będzie git. Po pierwszym położeniu FK daj mu spokojnie poleżeć. Poczekaj z QD do pierwszego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

O ile mnie coś nie ominęło to ADBL nie ma w ofercie cleanera.... Poza tym cleaner po korekcie ? Jak dla mnie zupełnie bez sensu

Niektóre sklepy tak nazywają ADBL Wipe Out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strus napisał:

HT jest z założenie trwałym woskiem ale nie daje takiego looku. Większość trwałych wosków nie daje powalającego wyglądu. Takie coś za coś - trwałość albo look. Woski wyglądające zajefajnie najczęściej są woskami leżącymi miesiąc do 2.

Prostaff CC Water Gold jest quick detailerm banalnym w użyciu i dającym świetny "szklany" połysk. W zestawie z FK powinieneś mieć i trwałość i look. Prostaffem przeleć sobie auto po każdym myciu i będzie git. Po pierwszym położeniu FK daj mu spokojnie poleżeć. Poczekaj z QD do pierwszego mycia.

Strus dziękuje za wyjasnienie, btw w razie jakbym skusil sie na coli 915 nakladanym zaraz po korekcie i IPA to tez łaczyc go z QD aplikowanym po pierwszym myciu? I co sadzisz o tanszym QD megarius qd ultimate do coli lub fk ht?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megsa nie znam więc nie podpowiem.

 

QD też nie musisz aplikować po każdym myciu ale jeśli chcesz look a nie chcesz kupować wosków które są droższe i taki look dają (kosztem niewielkiej trwałości) to tylko od Ciebie zależy jak często lecisz z QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz czaje,.

A powiedz w skali ogólno poglądowej nałoze wosk droższy lub tańszy wytrzyma X czasu np.5 tyg co jakis czas odświeże QD, po uplywie czasu w jaki sposob pinownie zaaplikowac wosk tzn. Jakie czynnosci wykonac przed ponownym nalozeniem aby przedluzyc efekt nawoskowania? Usunąć resztki starego wosku ew. czym? Cleaner? Zmywacz ?

 

Mycie rozumiem wystarczy zwykla woda demineralizowana na myjce bez chemii i potem ew QD wg uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bartas93 napisał:

Usunąć resztki starego wosku ew. czym? Cleaner?

Tak. Możesz też użyć Autobrite Wax Off albo mocnych szamponów choć te ostatnie raczej za pierwszym podejściem wosku nie usuną.

 

2 minuty temu, bartas93 napisał:

Mycie rozumiem wystarczy zwykla woda demineralizowana na myjce bez chemii i potem ew QD wg uznania

Mycie rękawicą na dwa wiadra lub chociaż z jednym wiadrem obowiązkowo z grit guardem, osuszenie i potem QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki wielkie. 

Koncząc wyczerpany temat, preparaty typu glaze i cleanery w moim przypadku, co zostalo mi odradzone,mozna  byloby uzywac w momencie kiedy nie robilbym korekty, bo owe produkty posiadaja wlasciwosci lekko scierne i maja sens polozenia przed woskiem tylko wtedy gdy nie robi sie korekty, czy dobrze to zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner jak nazwa wskazuje oczyszcza

Glaze najczęściej dodaje looku ale osłabia wosk choć są też preparaty które są jakby połączeniem - czyści i dodaje (np Prima Amigo).

 

Po korekcie cleaner nie ma w ogóle zastosowania bo nie ma czego czyścić. Glaze kłaść można bo tu się gra o wygląd. Jeśli Tobie chodzi o trwałość że glaze odpuść a skup się na trwałym wosku i QD/QW dobrze podbijającym look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hitemp przy myciu zgodnie ze sztuką i dobrze położony spokojnie leży całą zimę. Po korekcie możesz spokojnie zmyć lakier bardziej agresywną chemią choćby szamponem z płynem do mycia naczyń tylko nie szoruj tym uszczelek. Przeleć na koniec IPA. Ja lecę czystą ;) Na to wosk. hitemp nakłada się bez problemu. Jak chcesz max trwałość to na hitempa możesz zakanapkować trwały detailer typu bsd (średni look ale banalne nakładanie) adbl ssw (dobry look i parametry ale słabe nakładanie) czy coś innego. Taka kanapka będzie służyć miesiącami.

 

co do testera hitempa to po 5 woskowaniach dużych aut mam gdzieś jeszcze 1/2-2/3 tej puszki więc poza hurtowym smalcowaniem aut nie wiem kto jest klientem na duże opakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strus napisał:

A to intrygujące :o... Rozwiniesz ? Szczególnie to słabe nakładanie....

 

9 minut temu, Chochlik437 napisał:

Myslalem ze przy nakladaniu SSW nie ma mozliwosci by sie go ciezko nakladalo :/

 

3 minuty temu, Strus napisał:

Może kolega nie odblokował atomizera.... i dlatego ciężko szło

:)

 

Miałem na myśli QW nie SSW. My bad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzator napisał:

Miałem na myśli QW

Zapewne mówisz o starszej wersji która mogła jakieś tam małe problemy generować. Po poprawce nie spotkałem się z żadnymi kłopotami. Sam nakładałem kilka dni temu i aplikacja jest banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.