Skocz do zawartości

Problem z glinką Valet Pro Yellow


sp200

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem po użyciu glinki Valet Pro Yellow. Mianowicie zrobiłem nią sam dach i zostawiła ona paskudne zacieki(prawdopodobnie zbyt mały poślizg). Próbowałem to zmywać szamponem, później zmywaczek silikonowym ale za bardzo nic nie pomaga. Dodatkowo po spłukaniu dachu wodą glinka osadza się na szybach, klapie tylnej itp. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam z tym zrobić. Wczoraj po spłukaniu dachu wodą  ufajdało całą przednią szybę-kilkukrotne spłukiwanie jej płynem do spryskiwaczy nie daje żadnego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp200 napisał:

Panowie, mam problem po użyciu glinki Valet Pro Yellow. Mianowicie zrobiłem nią sam dach i zostawiła ona paskudne zacieki(prawdopodobnie zbyt mały poślizg). Próbowałem to zmywać szamponem, później zmywaczek silikonowym ale za bardzo nic nie pomaga. Dodatkowo po spłukaniu dachu wodą glinka osadza się na szybach, klapie tylnej itp. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam z tym zrobić. Wczoraj po spłukaniu dachu wodą  ufajdało całą przednią szybę-kilkukrotne spłukiwanie jej płynem do spryskiwaczy nie daje żadnego rezultatu.

Dodaj zdjęcie, żeby ktoś doświadczony mógł się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega, wrzuć fotki. Możliwe ze chodzi Ci o zacieki od wody.
Ja kiedyś glinkowalem w pelnym słońcu na rozgrzanym lakierze porobily się wżery od wody, pamiętam że miałem mega problem aby to usunąć, szyby wyglądały tragicznie,

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam:

1) za duże stężenie szamponu jako poślizg

2) glinkowałeś rozgrzany lakier

3) pozostawiłeś wyglinkowany element do wyschnięcia szamponu.

Powinieneś po 1-2 elementach wyglinkowanych od razu spłukać pozostałości szamponu.

Jak jest na zewnątrz ciepło powyżej 25st i wieje wiatr to szybko wysycha lakier, dlatego ja na bieżąco płukam :) 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem kiedys podobny problem z ta sama glinka,tak jakby w miejscu przejscia glinka przy niedostatecznej lubryfikacji pozostawaly mazy,nie wiem czy to ten sam problem,ja sciagnelem te mazy bez problemu cleanerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20180510_154821.jpg.84b70628504996047d6557d5c30fd253.jpg20180510_154832.jpg.35b9e7f47d7cdc0f542b580328f0fad2.jpg

Wydawać by się mogło że to z drzew ale to na bank glinka bo analogiczną sytuację miałem przed pyleniem.

4 godziny temu, menior napisał:

Tez mialem kiedys podobny problem z ta sama glinka,tak jakby w miejscu przejscia glinka przy niedostatecznej lubryfikacji pozostawaly mazy,nie wiem czy to ten sam problem,ja sciagnelem te mazy bez problemu cleanerem 

Jakiego cleanera użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.