Skocz do zawartości

Meguiar's, Dodo Juice, Zymol Carbon, Titanum ?


toka

Rekomendowane odpowiedzi

popracowalem dzisiaj troche z sampelkiem dodo i musze powiedziec, za bardzo pieknie to wyszlo moze nie pracuje sie z nim tak szybko jak z #16, ale efekt koncowy lepszy.

Nie wiem na ile aplikacji wam starcza taki sampelek DJ, ale mi przy nakladaniu paluszkami juz na drugie autko chyba by nie pyklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nie wiem na ile aplikacji wam starcza taki sampelek DJ, ale mi przy nakladaniu paluszkami juz na drugie autko chyba by nie pyklo.

 

To aplikujesz DUŻO za dużo. Powinno starczyć na jakieś 5-6 uzyć, więcej jeśli mamy już troche doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

marctwain, no ale to i tak w najgorszym wypadku z 4 warstwy powinny wyjść. U mnie po 2 warstwach nie zauważyłem znaczącego ubytku wosku w opakowaniu.

 

Pewnie starczy tylko natluscic lakier

 

Możesz psiknąć raz wodą na aplikator tak żeby był lekko wilgotny, to powinno pomóc w zrobieniu cienkiej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisz, nie chodzi mi o nakladanie aplikatorem,tylko o nakladanie dlonmi

nakladac go natlusczajac palce i potem na lakier czy popbierac skromnie ilosci wosku i potem go rozcierac?

 

Nabierasz palcami trochę wosku (przesuwając po powierzchni lub nabierając palcem), potem rozcierasz go na dłoniach (temperatura wzrośnie co sprzyja procesowi) po prostu pocierając jedną o drugą i najzwyczajniej w świecie rozsmarowujesz go na lakierze.

 

Tutaj masz do idealnie pokazane:

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z2kVE5mT34U&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toka, tylko, że ja miałem na myśli pady do maszyny o średnicy 150mm. Te małe żólte z megsa, to tak ze 2 kropki na nie daj, albo taki właśnie jeden wycinek jak pastą do zębów na szczoteczkę.

Co do cleanera to wcierasz do skrzypienia, co do Poorboys Black Hole, generalnie tak samo. Przynajmniej tak mi polecił Kanar gdy używałem maszynowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toka, tylko, że ja miałem na myśli pady do maszyny o średnicy 150mm. Te małe żólte z megsa, to tak ze 2 kropki na nie daj, albo taki właśnie jeden wycinek jak pastą do zębów na szczoteczkę.

 

Przemek czyli tak jak Evo napisał :

 

Na każdą 1/6 maski będziesz potrzebował 1-2 krople.

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toka, tak, na pada nakładasz 2 kropki i uprawiasz machanie rękami ruchami kolistymi po powierzchni 50x50 (około) aż dopowstania mgiełki (jak dasz mniej pasty słabszej (typu Poorboys SSR1) to możesz nawet całkowicie ja rozpracować do takiej naprawde słabiutkiej mgiełki), potem dany element/fragment/powierzchnie przelatujesz mikrofibrą i patrzysz czy dalej walczyć, czy nie. I tak z każdym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, okazało się że kolega który miał mi pożyczyć makite, sprzedał ją i pożyczył mi jakąś polerke hanseatic H - WS 230 z wytartymi już troche padami, Pady są zabarwione na niebiesko.. po bokach trochę postrzępione.. Da się je ewentualnie jakoś wyczyścić?? Powiedzcie czy się w ogóle za to brać taki sprzętem bo nie chciałbym zniszczyć auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem renowacje :)

Dzisiaj 5 godzin zeszło z polerką mechaniczną i jeszcze dach na jutro został.. ale jest machania kurcze :ad:

teraz nie wiem czy nakładać DJ lime prime padem żółtym z megsa ręcznie czy polerką..? chyba ręcznie nie ma dużo roboty z cleanerem prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toka - będą zdjęcia? To Twoja pierwsza praca z maszyną rotacyjną?

A co do pytania: ja wybrałbym maszynę, w końcu to cleaner a nie wosk.

Oczywiście że będą :-]

Tak to moja pierwsza praca z maszyną, bałem się jak choinka ale wyszło nawet spoko, jak dla mnie wystarczająco, nie usunęła wszytkich Swirlów w 100 % ale myśle że tak z 80 % poszło się gonić, no i większe ryski zostały ale jak na pierwszą pracę myśle że nie jest źle, zdjęcia wstawie jak skończe całe autko. A jak będe nakładać maszyną cleaner to też będzie słychać kiedy przestać wcierać??

 

[ Dodano: 4 Maj 2010, 17:35 ]

Jest jeszcze problem, bo nie wiem czym oświetlić dobrze lakier aby było widać różnice przed i po... :o

Aha, powiedzcie mi jeszcze kiedy powstają hologramy po polerowaniu?? Jest się czego bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toka - a jakiej kombinacji używałeś? tzn. jaka pasta na jakim padzie?

SwirlX na padzie Farecla STANDARD G-MOP Compounding Foam

Jak nakłada się cleaner ręcznie żółtym padem Megsa to słychać skrzypienie w chwili kiedy produkt jest wtarty w lakier, a jak jest w przypadku maszynowego nakładania padem jaki wymieniłem tzn. Farecla STANDARD G-MOP Compounding Foam..?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie po dłuższej przerwie ;)

Potrzebuje rady, pamiętacie zapewne jak robiłem renowacje lakieru na białej Altei, od tego czasu minęły 3 tygodnie, autko dopiero teraz myte od woskowania, i mam pytranie, czy mogę nałożyć "kolejną warstwę" wosku na lakier? Musiałbym użyć cleanera czy po 3 tygodniach jest to zbędne? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.