Skocz do zawartości

Glinka i rysy


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Glinka juz wielokrotnie pracowalem i nigdy nie mialem powaznych problemow zwiazanych z ta operacja a tym bardziej rys powstalych w jego wyniku,ale czesto slysze i jestem pytany o powstanie rys w wyniku pracy glinka :shock: Z waszego doswiadczenia z czego to moze wynikac? Praca zbyt twarda glinka(czasem jest twarda i musze ja zmiekczac w cieplej wodzie)? Zla lubryfikacja? (za malo,pracuje na sucho lub nieodpowiedni lubrykant),czy tez moze po prosto niezbyt czysta powierzchnia co powoduje ze jakies ziarenko piasku sie dostanie pod glinke,nie biore pod uwage przypadku upadku glinki na ziemie i korzystanie z niej ponownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja wymienilem rozne mozliwe przyczyny,a chcialbym wiedziec z waszego doswiadczenia co ma najwiekszy wplyw na powstawanie rys podczas pracy z glink,jako ze mi sie to nie zdarzylo a to obawa wszystkich poczatkujacych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Skoro zostały wymienione możliwe przyczyny to należy działać tak, aby do nich nie dopuszczać. Wszystko w temacie. O czym jeszcze chcesz dyskutować?

Chcesz prowadzić dywagacje, że niewłaściwe oczyszczenie powierzchni ma wpływ w 60%, a zbyt mała ilość lubrykantu do poślizgu ma wpływ w 25% ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym lepiej zrzumiec od czego to zalezy,bo i mnie sie zdarzylo na sucho pojechac czy twarda,i rys nie bylo....mialem po prostu szczescie czy od czegos to zalezy,moze sie tez przydac poczatkujacym taka wiedza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę to główną przyczyną powinien być syf na lakierze czy glince (ale syf na lakierze = syf na glince). 
Pierwsze co to celowałbym w to, potem dopiero myślał nad twardością glinki czy brakiem lubrykantu.
No chyba że ktoś dociska te glinke tak że gnie blachy to wtedy pewnie nawet przysłowiową 'pupą niemowlaka' porobi rysy.

ew moge rzucić taki link ale wątpię że to coś pomoże komuś kto naklepał 1k postów ;D 

http://carchem.pl/co_to_jest_glinkowanie
(nie ma sie co zrażać tytułem,ze 3 zdania w artykule są nie tylko dla totalnych nowicjuszy ;x) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.