Skocz do zawartości

mikro rysy


kornel628

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mój pierwszy post tutaj :)

Posiadam samochód 300C  2007r. był cały malowany  na Coool vanilla :P <składak> posiada on sporo rys takich od mycia gąbką przez poprzedniego własciciela, chciałbym by miał perfekcyjny blask :) wiecie o czym mówie jak chcecie moge zdjecia wstawić tych pseudo rys.

posiadam wosk coolite 476s  no ale zeby go położyć chciałbym przygotować lakier pod to.

Pytanie?

- czy cleaner dodo jujce  albo Shiny garage cleaner lekko scierny usuną by te ryski? Mowa o nakładaniu ręcznym.

- co sie stanie jesli nie zabezpiecze woskiem samochodu a uzyje clenera ? lrakier zacznie płowieć szybciej matowić sie?

Pamietam jak kolega politura samochód polerował, od sonaxa swieciło sie jak psu jajca, ale od 2 lat jego matka posiada ten samochód i nie polerowała politurą  lakier wygląda masakrycznie jest matowy z białym nalotem! 

Dlatego boje sie troszke tego clenera. 

reflektory i chromowane elementy których mam spooooro również mogę potraktować clenarem? 

chciałem zrobić to tak: 

-mycie purem :) --- glinkowanie niebieska M3 --spłukanie--uzycie clenera---alkochol IPA--- wosk coolite  dobrze myśle? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kornel628:

1. Cleaner, szczególnie nakładany ręcznie, nie usunie Ci większości widocznych rys. Proponuję pobawić się w korektę, dopiero wtedy będziesz zadowolony z efektu :) 

2. Nic się nie stanie. Cleanerem usuniesz warstwę utlenionego lakieru, ewentualnie hologramy i pozostałości starych wosków. Auto przez jakiś czas będzie wyglądać lepiej.

3. Reflektory i chromy możesz "przelecieć" cleanerem, choć do chromów idealnie nadaje się tania pasta firmy Autosol.

4. Przed glinkowaniem brakuje Ci ważnego etapu odsmalania np. Prickbortem oraz deironizacji np. ADBL Vampire Liquid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem że po clener.. . trzeba użyć ipa.  To są ryski typu jak pod sztuczne swiatło się spojrzy i to z bardzo bliska 10cm.  

Ta korekta to pewnie drogi wydatek? Polerka,gąbki,5 rodzaji past, bardzo sporo czasu :)

 

No właśnie napisałeś przez jakiś czas :) czyli osłabia jakoś clar i będę musiał  to poprawiać co parę miesięcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kornel628 nie osłabia klaru :), po prostu lakier, szczególnie bez żadnego zabezpieczenia powoli znowu się utlenia. "Złotym środkiem" dla Ciebie może być AIO, czyli cleaner, politura, wosk w jednym. Spróbuj :) Zamaskujesz część rys, odświeżysz lakier, a przy tym nie wymaga dużej pracy i łatwo się nakłada. 

Mogę polecić AutoGlym Super Resin Polish SRP, butelka 325ml kosztuje niecałe 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Aio to taka pasta turbo a podobno po niej są gorsze rysy niż przed polerowaniem:)  czy to prawda?

kurczę chciałbym usunąc ryski ale nie mam pojecia jak tanim kosztem to zrobić jaka polerka jakie gąbki jakie mleczka, jest tyle tego w internecie ze nie ogarniam. 

boje sie o uszkodzenie popalenie lakieru,zasyfienie czarnyh elementów, zbyt mocne starcie klaru :)

 

Kurczę myślałem że clener coś tam tych rys usunie:( A nie zamaskuje 

Jak kupiłem samochód to mam wrazenie ze był jakimś AJo potraktowany po po  3-4 myciach mycie bezdotykowe wiecej hologramów sie pojawiło :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kornel628 ktoś Ci bzdur naopowiadał odnośnie AIO. Czytaj na spokojnie forum, a wszystko sobie w głowie poukładasz. Na teraz widzę dwa rozwiązania:

  1. Łatwiejsze, efekt krótkotrwały - wspomniane przeze mnie AIO.
  2. Trudniejsze, pozbędziesz się drobnych rys, kosztem bicepsa i przedramienia - ręczna polerka najlepszą do tego zadania pastą Meguiar's Ultimate Compound przy użyciu twardej strony aplikatora tri-color german.

Uwierz, że samo mycie, deironizacja, glinkowanie, cleaner lekkościerny i woskowanie też odmieni Twoje auto na plus :) 

Zacznij od podstaw :good:

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe własnie 20 min temu czytałem  o tym megurals UC Ale dochodze do wniosku że kupię maszynke polerska oscylacyjna do 200-250zł 

mleczka nie wiem M3 albo coś tańszego równie dobrego  tylko jakiej firmy? i jak sie nazywaja? nie mam zamiaru bawić sie w 4 gąbki i i 4 rodzaje mleczek.  max 2x i wosk :D 

nie mam głebokich rys tylko rysy po myciu gąbką szczotką które w sztucznym swietle paskudnie wyglądaja.

lakier to zimna wanilia <TAXI > gróbość powłoki 300-600  bity :D

Kurczę dzieki ogólnie za pomoc myslałem ze mało ludzi bedzie interesował problem mój a jednak :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie obroty ustawić na maszynie dla pada sredniego i finiszowego?  1500?

czasem ta pasta nie ma wypełniacza Aio ? bo widze ze resta past sonaxa profline ma w sobie jakiś wypełniacz.

Lampy równierz moge tym przelecieć?  i   chrom?  

800-2000-5000 papier najpierw 

popatrzyłem na lakier i dochodze do wniosku ze jednak sporo jest tam rys, coś mi sie wydaje ze lakier-klar położony przez lakiernika jest strasznie delikatny-miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem takie coś dodo jujce lime prime  pre wax cleaner :) 30zł 100ml  czy  jest sens  nakładania tego recznie? 

I glinke do glinkowania 3M niebieska  to znaczy że jest bardzo twarda  <niebezpieczna> ?  bo w razie czego mam jeszcze biała shiny garage :)  która bedzie bardziej odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kornel628 - dj lp to cleaner. Dlaczego nie miałoby sensu stosowanie go ręcznie ? Przy aplikacji maszynowej na pewno lepiej wykorzystałbyś jego delikatne właściwości ścierne, ale ręczna aplikacja również pomoże oczyścić lakier przed woskiem/sealantem. Co do glinki - jeżeli będziesz działał nią ostrożnie i z wyczuciem, zbyt mocno nie dociskając jej do lakieru i używając lubrykantu jako poślizgu - nawet twardą nie narobisz biedy. Co prawda, na pierwszy raz lepsza byłaby miękka glinka - dlatego lepiej użyj glinki od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ta 3m niebieska to ja własnie nie wiem czy ona jest twarda czy miękka :D 

ale raczej nakładajac recznie nie usunie hologramów rys?  ja mam na pada to nałorzyć i trzeć kolistymi ruchami w jednym miejscu? z 10 kółek i kolejny odcinek ? czy jakoś inaczej bo na filmie dodo pokazane jest ze nakłada na pada 2 mazniecia  i gotowe :D

chromy,szyby,reflektory, równiez moge przelecieć? glinką i clenarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kornel628 - chłopie, odpuść sobie prace przy aucie i oddaj je do zrobienia komuś, kto ma jakieś pojęcie o pracy przy lakierze... Albo glinkuj auto glinką i samą wodą, jeśli nie wystarczy Ci przeczytać porad innych osób, które jakieś tam pojęcie mają (zwłaszcza w stosunku do Twojego doświadczenia). Glinka 3M (ta niebieska) jest podobno glinką miękką - nie używałem jej, ale wystarczy poczytać w Necie. Cleanerem nie trzesz lakieru, tylko go nakładasz i wypracowujesz. Poczytaj trochę forum i zacznij zadawać pytania na tematy, na które odpowiedzi naprawdę nie możesz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.