Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze detailera na Zagłębiu do BMW F10


bestisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze firmy, osoby na terenie Zagłębia (Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza).

28 kwietnia odbieram BMW 520D z 2012 roku. Samochód jest po pierwszym właścicielu i ma 94tys. przebiegu. Nie myty na automatach. Facet jest mega estetą i czyściochem. Korzystał z jednej myjni ręcznej gdzie myli mu samochód na zasadzie pianownica, rękawica spłukanie i osuszenie. Do tego odkurzanie, przetarcie szyb i jakieś "babry na plastiki". Standardowa ręczna myjnia za 50-70zł. Lakier nie był niczym raczej zabezpieczany. Samochód był garażowany. Jak twierdzi na tej samej myjni zlecił czyszczenie i impregnację skór (jasnych jak będzie widać na zdjęciach) za co zapłacił 450zł. Jak twierdził na skórze pojawiły się jakieś delikatne przebarwienia od spodni (dżinsów).

Ogólnie samochód jest bardzo zadbany. Nie będę słowami opisywał stanu powłoki lakierniczej bo to bez sensu. Nie jestem ekspertem, nie miałem przy oględzinach lampy, latarki led ale widzę że nie ma dramatu. Miałem tylko miernik grubości lakieru który wskazał na całym samochodzie 100-119um, jedynie tylne prawe drzwi mają 185um ale były naprawiane w ASO co jest w historii serwisowej. Reasumując samochód jest w fabrycznej powłoce lakierniczej.

Co chciałbym zrobić?

  • Przeprowadzić korektę lakieru, nie wiem ilu etapową ponieważ nie jestem ekspertem i nie wiem ile trzeba "stepów" żeby wyjąć z tego lakieru fajną głębię i ziarenko
  • Zabezpieczyć czymś lakier - ...Tutaj pada kolejne pytanie czym? Wiem że będę jeździł tym samochodem max 3-4 lata powłoki reklamowane na 7 lat to bez sensu zabieg. Pytanie czy po korekcie wystarczy dobry wosk i powiedzmy raz do roku powtarzać jego aplikację? Czy może pchać się w wydatek 1000zł a nawet w górę za jakieś kwarce, ceramiki itp.?
  • Przeprowadzić detaling wnętrza, prać raczej niczego nie trzeba ponieważ wykładziny widać że są sprzątane na bieżąco, nie ma wtartego brudu. Skóry według mojej oceny ruszać również nie trzeba bo wygląda jak nówka, jest matowa i w dotyku zabezpieczona czymś co daje teflonowy efekt. Raczej chodzi o odkurzenie szczelin, zdjęcie z deski środków które dotychczasowa myjnia nakładała i nadanie wszystkiemu efektu naturalnego. Jest jeszcze kwestia imitacji drewna w połysku. Pod światło te elementy mają mikroryski, prawdopodobnie fachmany z myjni do tego doprowadziły albo jakieś dziwne przecieranie nieodpowiednimi materiałami. Nie wiem czy to się również poleruje czy poddaje innym zabiegom. Te imitacje na zdjęciach wyglądają czarne ale to jest wzór usłojenia drewna tylko w kolorze (według BMW) popiołu. Takie pogranicze czerni i grafitu.
  • Do tego domycie i zabezpieczenie alufelg, wnęk kół
  • Może lekka korekta kloszy lamp - jeżeli w ocenie wykonującego będzie to konieczne. Doczyszczenie wnęk drzwiowych .

Poniżej wrzucam zdjęcia konkretnie tego samochodu. Zdjęcia są z oferty salonu BMW Gazda do którego właściciel oddał samochód i wziął nowe G30.

 

Zdjęcie_1

Zdjęcie_2

Zdjęcie_3

Zdjęcie_4

Zdjęcie_5

Zdjęcie_6
Zdjęcie_7

Zdjęcie_8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że w firmie rozmowy zaczynają się od 1500zł w górę. Jak przeleciałem cenniki (wy-googlowanych) firm z rejonu to wychodzą ciekawe sumy. Korekta od 600-1200, powłoka 1000zł w górę . Felgi, wnęki, środek kolejne kilka stów i robi się 3000zł lekką ręką. Według mnie takie cenniki to bzdura ponieważ osoba która zna się na robocie po kilka chwilach przy samochodzie dokładnie stwierdzi że samochód to jeżdżąca "chlewnia" z zaoranym lakierem i trzeba będzie nad nim spędzić 5dni a nad innym prace można wykonać w 2dni. Ustalamy zakres prac i cenę.

Dlatego też opcja "prywatna" oczywiście będzie mile widziana. FV mi nie potrzeba:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.