Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - Biała Włoszka


peter2406

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w Alfie różnicy nie widzę między Mademoiselle a NL w wyglądzie. Ale każdy widzi co chce .

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dzięki Dreamer42 za opinię. Ale ja już taki jestem, że jak kolega rzucił temat to kupię na próbę tę mała flaszkę za 22pln...

Cleaner jak już chcesz to nakaldasz po tych wszystkich etapach, które napisałem przed samą powłoką. Pokryje ci delikatne ryski i będzie podkładem pod powłokę.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=17544]Dreamer42[/mention] Nie kazdy widzi co chce a zalezy jakie plastiki ma. Kazdy dressing siada inaczej w roznych autach. Sam PB NL na roznych plastikach daje od matu do połysku
[mention=4178]kolo100[/mention] A jak juz powloke na felgi klasc to nie lepiej zainwestowac w dedykowany Prep? Mysle ze sie oplaci zamiast IPY  
[mention=22475]peter2406[/mention] Pod powloke nie dawaj zadnego cleaner. Pod powloki nie mozna czegos takiego robic. 
Ja pojechałem ipa. Ważne, że zadanie spełnia a to najtańszy sposób. Prep koszty się zwiększają a zauważ, że kolega dopiero wszedł w temat przynajmniej to jego pierwsza wizyta na forum.
No ja bym cleanera nie kładł ale nie sądzę żeby to mogło w jakiś sposób zaszkodzić.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc cleaner miałem na myśli to o co poleciłeś mi wcześniej -> https://bestseller.pl/excede-ultimate-wheel-cleaner-1l.html?gclid=Cj0KCQjwzIzWBRDnARIsAAkc8hFwBO0t7O4VrgOCRyztNJn7GbxxuSIc8xWEbSCvCkw5pWMtuoF6AbkaApcQEALw_wcB 

Wiem, że felga musi być maksymalnie oczyszczona, w związku z czym zastanawiam się czy samo mycie, usuwanie smoły, deironizacja, glinkowanie wystarczy do usunięcia brudu w całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc cleaner miałem na myśli to o co poleciłeś mi wcześniej -> https://bestseller.pl/excede-ultimate-wheel-cleaner-1l.html?gclid=Cj0KCQjwzIzWBRDnARIsAAkc8hFwBO0t7O4VrgOCRyztNJn7GbxxuSIc8xWEbSCvCkw5pWMtuoF6AbkaApcQEALw_wcB 
Wiem, że felga musi być maksymalnie oczyszczona, w związku z czym zastanawiam się czy samo mycie, usuwanie smoły, deironizacja, glinkowanie wystarczy do usunięcia brudu w całości. 
Nie potrafię otworzyć linka ale jeśli masz na myśli excede cleaner to spokojnie możesz jechać tym.
Ja używam co tydzień do mycia felg. Jednak jak używasz Tugi i prickport to nie wiem czy nie szkoda aczkolwiek spokojnie możesz. To jest bezpieczny produkt i nie wpływa na woski, powłoki, czy klocki hamulcowe tak jak tuga której używam przy odszczurzaniu...
Weź pod uwagę żeby przy bieżącym myciu nie używać produktów typu Ironx czy tuga bo raz że przy powłoce nie będzie takiej konieczności a dwa że osłabiają w jakiś sposób powłokę i na pewno nie pomogą klockom i tarczom...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4178]kolo100[/mention] co Ty gadasz za bzdury o Tuga? Jest bezpieczna dla powłok, tak samo mozna ja stosowac do regularnego mycia felg.

[mention=22475]peter2406[/mention] ale jesli masz Excede to nie musisz uzywac regularnie tugi i pricka. Dekontamimacje pelna mozesz sobie zrobic jak myjesz felgi na koniec sezonu lub pod powloki czy wosk. Do biezacego dbania starczy Excede. Nie popadajmy w paranoje

No jak tak uważasz to stosuj tugę co tydzień... Ja wolę excede cleaner bo w tym przypadku wiem, że na pewno nie ma on wpływu na klocki i tarcze... Tugę stosuję sobie przy większych zabrudzeniach ale nie przy bieżącym myciu.

Dokładnie tak jak napisałeś po co stosować do bieżącego mycia tugę jak można excede, który według mnie jest bezpieczniejszy...

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

Malwin dodam jeszcze, że stosowałem tugę co tydzień i coś się zaczęło dziać z tarczami. Popytałem na forum i podobno to ona może mieć na nie wpływ.. Dlatego od tego czasu excede jest na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja uzywam do biezacej Monster wheel cleaner + od SG, ale czy uzyjecie Excede czy Tugi zielonej to tak czy siak umyjecie kolo bezpiecznie. Tylko ze w przypadku Excede warto co miesiac uzyc jakiegos deironizera zeby usunac opiłki itp
Dokładnie tak... Reasumując żeby koledze nie namieszać... Kup sobie cleaner do bieżącego mycia a co miesiąc tugę lub najlepiej Ironx, który dla mnie jest fenomenalny ale ta cena...
Nie zapomnij oczywiście o dobrej szczotce bo wewnątrz samym produktem i myjką nie dasz rady...
Ja osobiście polecam daytonę ale to znowu zwiększy ci koszt...
Nie napisałeś ile masz na wszystko $ :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat, bo też mam Julkę 2010 rok, ale w kolorze Nero Pastello 601. Auto ma parę odprysków na masce, na zderzaku oraz sporo rys od czyszczenia -> te w przyszłym roku planuję spolerować / oddać na korektę lakieru - teraz na to nie mam zwyczajnie czasu, chciałbym je dokładnie umyć + zabezpieczyć porządnym woskiem na zimę. To że rys wosk raczej nie zakryje to wiem, ale chodzi o łatwiejsze ponowne czyszczenie, oraz zmniejszone osiadanie brudu na aucie - czarny kolor przyciąga wszystko jak magnes ..

Chcę wydać +/- 200 zł na chemię ( nie liczę mikrofibry, ręcznika do osuszania, gąbki czy rękawicy). Co polecicie?

Wosk myślałem o Collinite 476S lub Fusso99 Dark Wax , pytanie co z resztą kosmetyków ?

 

+ pytanko czego użyć do czerwonej / bordowej skóry ?

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.