Skocz do zawartości

Volkswagen Golf Mk2 GT (czarny)


maly_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na mnie.

W porównaniu do prac wielu z was, nie jest to nic specjalnego a w zasadzie to prawie nic, tak wiec proszę o wyrozumiałość ;)

Wszystko robione ręcznie :mrgreen:

 

Jest kilka niedociągnięć ale wczoraj nie najlepiej się czułem a do tego ten deszcz - nie powiem, że troszkę zmokłem :| No ale koniec gadania, czas na konkrety.

 

A więc tak:

 

Czas pracy: 8 godzin

 

Najpierw myjka bezdotykowa - tylko woda pod ciśnieniem i pozbywanie się lekkiego brudu. Zmiana otoczenia - kumpla podwórko

 

1.Mycie profili, uszczelek, emblematów, zakamarków, zawiasów - mieszanka skoncentrowanego szamponu ‘za piątaka’ + Daisy + woda + pędzelki

 

2.Mycie na dwa wiadra - szampon Poorboys, rękawica z MF

 

3.Glinkowanie: Glinka ShowCarShine + lubrykant (szampon PB+woda)

 

4. Jak pkt 2.

 

5. Suszenie ( w garażu, bo na dworze wciąż padało) - Fluffy Dryer

 

6. Swirl’X + aplikator z MF

 

7. Coli 476s + aplikator Megsa

 

8.Endurance

 

9. Trim Detailer

 

Niestety powłoka jest już bardzo zniszczona, swoje lata auto już ma (21) i przydało by mu się malowanie - wiele odprysków od kamieni, sporo głębokich rys, ze 3 punkty z rdzą - ogólnie starość nie radość :)

 

Z efektu jak na pierwszy jestem bardzo zadowolony :)

 

A teraz parę zdjęć:

 

Po myciu i glinkowaniu

33872930.jpg

 

Stan lakieru

45749233.jpg

 

Czas na maskę, Swirl’X i motywujące 50/50

67902991.jpg

 

Po ‘korekcie’

92509838.jpg

 

No i efekt końcowy

54912685.jpg

89222178.jpg

44780261.jpg

22588550.jpg

87049091.jpg

83381010.jpg

30500644.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to Golfin, prawie tak samo jak E36 wręcz nie trawię...

 

Pewnie dlatego, żę większość poruszających się po naszych drogach to auta dotknięte przez tjuning :D

Ja cenie tylko te auta, których właściciele zachowują je w oryginale, albo przywracają do stanu ori:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, to też. Chociaż jest to też kwestia oryginalności. Lubuję w autach nietuzinkowych, które są zazwyczaj kupowane nie z rozsądku, a z pasji. A golfy, no cóż... Wiadomo

 

No fakt Astra G jest na pewno takim autem :P;) - nienawidzę stereotypów. O E36 każdy ma taką opinie dopóki się zdrową nie przejedzie.

 

A wracając do tematu to miło popatrzeć na takiego Golfa w dobrym stanie - dobra robota :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Efekt bardzo ok, jak na ręczną prace :good:

 

 

Kurde, nie ogarniam tego...Ile czasu spędziłeś nad tym efektem co widać na zdjęciu 50/50 ? I jaki aplikator ? Nie wiem czy to kwestia zdjęcia,ale wygląda że korekcja jest niezła. Więc albo Seat ma dużo twardszy lakier, albo mój UC jest jakiś lipny, bo nie ma opcji żebym zblizył się do takiego rezultatu ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabul, może i też auto dla ludu, ale nie było kupowane przeze mnie. Co oczywiście nie oznacza, że nie lubię tego wozu. Choć to też taki lekki ewenement - 3drzwiowy hatchback wśród wszechobecnych 5drzwiowych hatchback'ów i combi. Wg mnie nawet lepiej się prezentuje niż Coupe, choć za tą opinię też pewnie zaraz polecą shoty w moją stronę... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim :)

 

A co do pytań:

 

Evo, była to kwestia wypracowania Swirl’X-a dwukrotnie, aplikator biały z mikrofibry, spory docisk no i jazda … to może być też kwestia zdjęcia, niestety zwykły kompakt nie jest jakiś super ekstra do zdjęć. Pod różnym kątem i dobrym wpatrywaniu widać wiele głębszych rys ale swirle zeszły przyzwoicie ;) Twardość lakieru wydaje mi się że będzie taka sama w przypadku VW i Seata. Twoja powłoka jest na pewno w znacznie lepszym stanie i dlatego trudniej o takie 50/50... u mnie do ideału jeszcze wiele brakuje ;)

 

Thomas, ja nie z tych ;) Oryginał wyprodukowany w Wolfsburgu bez żadnego doklejania czegokolwiek :)

 

miHoo79, ładny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol, to też. Chociaż jest to też kwestia oryginalności. Lubuję w autach nietuzinkowych, które są zazwyczaj kupowane nie z rozsądku, a z pasji. A golfy, no cóż... Wiadomo

 

No fakt Astra G jest na pewno takim autem :P;) - nienawidzę stereotypów. O E36 każdy ma taką opinie dopóki się zdrową nie przejedzie.

 

A wracając do tematu to miło popatrzeć na takiego Golfa w dobrym stanie - dobra robota :good:

 

albo e36 m3 :) zacna fura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Twoja powłoka jest na pewno w znacznie lepszym stanie i dlatego trudniej o takie 50/50... u mnie do ideału jeszcze wiele brakuje

 

No właśnie takie mam wrażenie, że ze stanu "katastrofa" do "przyzwoity" jest łatwiej niż z "przyzwoity" do "dobry" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.