Skocz do zawartości

Nowe srebrno-złote auto, zestaw dla początkującego


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Jestem nowym userem na tym świetnym forum, na którym spędziłem już wiele godzin. Teraz postanowiłem w końcu napisać i od razu poprosić o doradzenie w doborze zestawu :)

Kilka dni temu odebrałem nowego Golfa VII FL w kolorze srebrno-złotym "Tungsten". Nigdy nie byłem maniakiem detailingu, ale ponieważ to pierwsze nowe auto, którym wyjechałem z salonu to sytuacja trochę się zmieniła. Zacząłem interesować się jak skutecznie dbać o wygląd samochodu i mam już pewien plan, który chcę z Wami skonsultować.

Ponieważ samochód jest nowy, to myślałem o podzieleniu zakupów na kilka etapów. Nie chcę się rzucić od razu na zbyt głęboką wodę, żeby się nie zniechęcić jak coś mi nie będzie wychodziło. Dodatkowo muszę szczerze przyznać, że jestem dość leniwy więc tym bardziej nie chcę kupować od razu wszystkiego. Przepraszam za tą szczerość - liczę, że będziecie wyrozumiali. Nie chcę wydawać majątku, raczej na początek wolałbym tańsze produkty chyba, że rzeczywiście warto do czegoś dopłacić i mieć spokój. Wiadomo, że czasami nie ma sensu iść w półśrodki. Przechodząc do rzeczy chciałbym kupić od razu, w pierwszym etapie takie rzeczy:

I Etap

1.      Separator i wiadra z Castoramy

2.      Rękawica ADBL Caremitt – zbiera różne opinie… chyba, że od razu kupić coś lepszego?

3.      Szampon: Sonus Gloss, ADBL Zapach Coli lub Meguiar's Gold Class

4.      Qucik detailer: ADBL QD1 lub ADBL SSW 500ML – który lepiej wybrać?

5.      Ochrona kloszy reflektorów: MEGUIAR'S Headlight Protectant 296ML – rzeczywiście warto? Mam bzika na punkcie reflektorów a LEDy w Golfie cholernie mi się podobają więc chciałbym je chronić maksymalnie skutecznie.

6.      Mikrofibry - coś wybiorę ;)

Pytanie czy przez pierwsze kilka tygodni powyższy zestaw wystarczy? Czy od razu iść w pianę? Glinkowanie też póki co odpuściłbym.

 

II Etap (za około 4-6 tygodni)

1.      Pianownica Marolex

2.      Aktywna piana: Good Stuff white bear snow 500ml czy jakaś inna?

3.      Glinka: Shiny Garage Fine 100G lub może wystarczy SHOWCARSHINE Clay Bar 100G lub coś pośredniego: VALETPRO Yellow Clay Bar 100G. Albo taki wynalazek: https://www.aliexpress.com/item/Nano-Tech-Polymer-Car-Wash-Sponge-Magic-Clay-Rub-Clay-Block-Sponges-For-Auto-Detailing/32648440673.html?spm=2114.13010608.0.0.cakQye

4.      Preparat do szyb, chociaż Mr. Muscle na razie się sprawdza ;) Myślałem o: Mothers Revision 710ML – warto?

5.      Wypadałoby coś do wnętrza: Zymol Vinyl Cleaner czy da się coś taniej? Może ADBL Interior QD Limited Edition 500ml wystarczy?

 

III Etap (za kolejny miesiąc czy dwa):

1.      Do oryginalnych felg WV „Tronto”: ADBL Wheel Warrior będzie ok? Kontakt z oponą jest dopuszczalny przy tym środku?

2.      Mógłbym się przymierzyć do woskowania, a mianowicie po myciu aktywną pianą, szamponem, glinkowaniu, kolejnym myciu szamponem nałożyłbym kolejno

2.1  Politura Poorboy's World White Diamond  

2.2  Wosk: Natty's Paste Wax - Red (Limited Edition) 236ML lub Collinite 476s

Chyba, że przed politurą jeszcze jakiś cleaner?

 

Przydałby mi się jeszcze jakiś środek do srebrnych (chromonowanych) listw zewnętrznych. Już są na nich zaschnięte plamy od wody (chyba), które ot tak niestety nie schodzą. Chyba, że to mogę ogarnąć Zymol Vinyl Cleanerem?

Proszę dajcie znać co sądzicie o powyższym planie i kolejności zakupów. Coś przyspieszyć a może opóźnić? Jeśli o czymś zapomniałem to również dajcie znać. Dziękuję z góry za pomoc :) 

 

PS. Auto jest i będzie garażowane.

PS2. Co sądzicie o myjce Karcher K2 Basic? Warto ją kupić czy będzie niewiele lepsza od węża ogrodowego :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujemy... proponuje Ci poczytac forum.

Zeby nie bylo OT proponuje zmienic jako jedno z wielu... plyn do mycia szyb. Kup DM glass magic.

Wosk.... podane przez Ciebie woski to dwie sprzecznosci. Jesli bedziesz chcial natys reda... zerknij na dzial sprzedam. Kupisz go duzo taniej niz w sklepie.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdecyduje się jednak na: Szampon ValetPro Poseidon + Cleaner Prima Amigo + ADBL SSW + rękawica CarPro Hand Wash + mikrofibry Funky Witch. Mam nadzieje, że dobry wybór na początek.

 

Mam prośbę o doradzenie środka do srebnej listwy przy zderzaku z tyłu. Są jakieś plamy, pewnie zaschnięta woda. Czy to wyczyścić? Mothers Plastic Polish? A może Amigo da radę?

Dwa zdjęcia tego samego fragmentu listwy (z lampą i bez lampy)

golf_01.jpg.96439ff88709d727b94786a37f86fa48.jpg

golf_02.jpg.7bf4de767b3c085976ffc31dfd4265eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, będę pamiętał. Drogi jest więc chętnie kupię z drugiej ręki ;) Ale to na majówkę. Teraz szampon, mikrofibry i SSW, żeby nie przesadzić na początek.

Tak samo jakby ktoś miał Amigo to będę chętny na próbkę.

Mam nadzieje, że docelowy zestaw Amigo + Natty's Red nada się do mojego jasnego lakieru.

 

12 godzin temu, Malwin41 napisał:

Autosol powinien pomoc.

 

Ten autosol ? -> https://mrcleaner.pl/elementy-metalowe-chromowane/autosol-m1-cleaning-polish-pasta-do-polerowania-plastikowych-el-pokrytych-chromem-75ml?from=listing

Opinia nie zachęca :(

 

"liczyłem na zlikwidowanie białych plam na chromowanych plastikach, niestety produkt nie podołał, chromy z audi rok 2008 - stosunkowo systematycznie czyszczone i nie pozostawiana na nich piana, jednak nadal pojawiły się widoczne pod światło białe plamki. Nie widzę różnicy między tym produktem a autosolem do metal polish."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W pianownicach nie ma zupełnie nic, co mogłoby sprawić problem w obsłudze. Odciągasz strzykawką odpowiednią ilość piany, dolewasz wody, pompujesz i voila. Ja ciągle poluję na elektryczną pianownicę, bo ręczną można się zamachać na śmierć. Co do piany też bym brał GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2018 o 19:33, ichris napisał:

Hej, jeśli Cie interesuje kupno używanego - zostało tak mniej więcej 3/4  - to mam Poorboy's World Natty's Red Paste Wax 227g. Ja wymieniam na cos trwalszego. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, ichris napisał:

A co polecicie do czyszczenia felg dla nowicjusza? Zależy mi na środku bezpiecznym dla opon. 

To felgi czy opony chcesz czyścić?
Są do tego dwa różne środki

Np.
Felgi - ExceDe Ultimate Wheel Cleaner
Opony - Excede Tire and Rubber Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2018 o 14:10, Grzechu23 napisał:

To felgi czy opony chcesz czyścić?
Są do tego dwa różne środki

Np.
Felgi - ExceDe Ultimate Wheel Cleaner
Opony - Excede Tire and Rubber Cleaner

Chce cyścić felgi ale ponieważ nie będę zdejmował opon to siłą rzeczy środek do felg będzie miał kontakt z gumą. Ten ExceDe Ultimate Wheel Cleaner, którymi będę czyścił felgi jest bezpieczny dla opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.06.2018 o 17:34, menior napisał:

Czy latwiejsza w obsludze....powedzialbym ze taka sama,marolex ma 3litry pojemnosci co jest wygodne,jak chcesz piany delikatnej to ph neutro bedzie taka sila rzeczy 

Marolex i Snow Foam kupione 🙂 Dzisiaj premiera... jakie proporcje polecasz? I który filterek z spieniania będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem bardzo zadowolony z pianownicy Marolexa i GS-a 🙂 Świetny duet i super zapach. Dzięki za dobre doradzenie!

Co polecicie do pielęgnacji skórzanej kierownicy? Bede potrzebował też coś do gum (uszczelek) przy oknach bo strasznie się syfią... Niby czarne to tak nie widać ale jak się podejdzie to wygląda to słabo w porównaniu do zadbanej reszty autka 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.