Skocz do zawartości

Pielęgnacja zabezpieczonego auta


Buczacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie ukrywam jestem kompletnym "świerzakiem" (nie tym z biedronki :) ). Próbowałem ogarnąć jakiś zestaw do pielęgnacji/ mycia auta zabezpieczonego samochodu (kolor czarny) powłoką ceramiczną i udało mi się poskładać zestaw tak poniżej:

1. Rękawica z mikrofibry - GYEON Q2M Smoothie

2. Szmpon do mycia - GYEON Q2M Bathe+ 400ml

3. Środek do mycia szyb - GYEON Q2M Glass 500ml

4. Ściereczka z mikrofibry - GYEON Q2M Waffle Dryer 40x60cm

5. Cleaner - Poorboy's World Professional Polish 473 ml

6. Wosk - POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax Black

7. Do pielęgnacji wnętrza - Meguiar's Mirror Bright Detailing Spray

8. Ręcznik do mycia auta - GYEON Q2M BOA Soft Wipe Towel 60x40cm

 

Pierwsze pytanie czy nie przesadziłem z ilością, i czy przypadkiem nie porwałem się z motyką na słońce bo np. można coś kupić równie dobrego ale tańszego?

Samochód jest nowy, zabezpieczony powłoką ceramiczną jeszcze w salonie.

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód jest zabezpieczony powłoka to po co Ci Cleaner i wosk? Co do kosmetyków to tutaj raczej każdy Ci powie że tego nigdy za wiele :D ale moim zdaniem wybrałeś bardzo wysoką półkę cenową co nie koniecznie zawsze przelicza się na jakość, wydajność, komfort pracy :)

Rękawica dobra ale są też inne dobre i tańsze :) teraz wyszła nowość Work Stuff już polecana na forum ;)

Szamponów jest również duuuuużo, ja osobiście używam zielonego FX Protect i jestem z niego zadowolony :)

Do mycia szyb nie wiem ile kosztuje środek Geyona ale pewnie swoje trzeba zostawić. Polecam Detailer's Magic Glass Magic :)

Do wnętrza polecam kupić jakieś APC i zrobić odpowiednie stężenie i tym czyścić plastiki we wnętrzu a następnie na to dressing - Good Stuff Black Panther, Poorboy's Natural Look, Detailer's Magic Interior Magic. Tego też jest trochę :)

Ręcznik do osuszania Work Stuff Monster, super ręcznik w super cenie :)

Jeśli chodzi o mikrofibry to też zależy do czego będą one służyć. Do szyb dobry jest wafel, do wosków lub qd z wysoką gramaturą a do wnętrza mogą być zwykłe mikrofibry 300-350 GSM :)

Polecam poczytać forum i z czasem już nie będziesz świeżakiem ;) wszystko czego potrzebujesz na pewno tutaj znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Buczacz napisał:

dzięki wielkie za odpowiedź na pewno skorzystam z podpowiedzi i poszukam coś w sklepach internetowych 

A ja polecał bym ci iśc troche inną droga
Rękawice zmienić na wełniaka z car pro, jednak co wełniak to wełniak najbardziej aksamitny, włochaty i delikatny dla lakieru, minusem jest fakt że musisz go czesać po myciu
Szampon bym zostawił
Do mycia szyb, nie ma co przepłacać wybrał bym jakiś koncentrat z car chemu lub meguiars'a, a pomiedzy wszystkimi ablami, sg, czy goodstuffami nie widze różnicy, wszystko myje tak samo
Do suszenia furki gyeon spoko, ale teraz work stuff wypuścił taka samą szmatę tylko tańsze o pare złotych ;)
Cleaner wyrzuć, bo ci się nie przyda, do zabezpieczania samochodu z powłoką polecam ci essence+ nakładasz jak wosk aplikatorem z mikrofibry ( nie tym piankowym ) zostawiasz na 15-30minut i wycierasz, zrobi powłoce lepiej niż woski, a masz podobny feeling jak woskowanie.
Meguiar's do wnętrz co napisałeś jest bardzo fajny, w pełni matowy i szczerze polecam, ale jak byś gdzieś bardzo ubrudził przydał by Ci się jakiś apc najmniejszy 500ml, jak dbasz to używał byś go pewnie rzadko więc jakiś najtańszy jak nielsen cyclone ci starczy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.