Skocz do zawartości

Poorboy's Bird Shit Remover vs Kecav H2O+ Aqua Gel


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Cześć.

Nigdzie nie było testu tych dwóch produktów.

Używam ich od dwóch lat.

Materiał ten jest dla widzów o mocnych nerwach :)  [+18]

Test ten sponsorują gołębie, kruki, sroki i dzięki ich uprzejmości mogłem przeprowadzić ten test.

 

Jak już nie raz wspominałem borykam się często z problemem ptasich odchodów - dość gówniany temat.

Wystarczy źle zaparkować i swego czasu moje auto potrafiło wyglądać tak:

2014-04-12_13.50.59.jpg

 

Poorboy's Bird Shit Remover

Opis producenta:

Cytat

Poorboy's World to jeden z tych producentów którzy w swojej szerokiej linii kosmetyków samochodowych mają produkt do każdego zadania. Niecodzienna nazwa nowego produktu z limitowanej edycji Poorboy's Bird Sh!t Remover dokładnie opisuje to z czym ten środek radzi sobie doskonale. Zawarte w nim czynniki czyszczące pozwalają na bezpieczne odseparowanie i usunięcie ptasich odchodów z lakieru, szkła, plastiku, winylu oraz innych powierzchni. Produkt jest bardzo łatwy i efektywny w użyciu. Detail Spray Bird Sh!t Remover oprócz ptasich odchodów zmywa także inne zanieczyszczenia pochodzenia organicznego takie jak owady i żywice.

Sposób użycia:

Spryskaj zabrudzoną powierzchnię

Odczekaj kilka sekund

Usuń zabrudzenie szmatką z mikrofibry

Wskazówka: W przypadku zaschniętych, trudnych w usunięciu zabrudzeń, odczekaj ok. 1 minutę aby produkt je odseparował od lakieru.

 

Kecav H2O+ Aqua Gel

Opis producenta:

Cytat

H2O+ Aqua Gel to woda w żelu. Ptasie odchody są bardzo groźne dla lakieru samochodowego i tu z pomocą przychodzi nam Aqua Gel. H2O+ możemy aplikować bezpośrednio na ptasie odchody w każdych warunkach.

Niewielką ilość preparatu nanieś na zanieczyszczenie (ptasie odchody)

Pozostaw na chwilę aby zmiękczyć zanieczyszczenie

Zbierz miękką mikrofibrą

 

 

Moją maskę postawiłem w newralgicznym miejscu (czyt. gównianym fragmencie balkonu) i czekałem spokojnie....

DSC08013.jpg

 

Dwa tygodnie później wyglądała tak (przynajmniej balkon był czysty):


 

Spoiler

DSC08046.jpg


DSC08048.jpg

DSC08030.jpg


DSC08031.jpg


DSC08032.jpg


DSC08035.jpg


DSC08036.jpg


DSC08037.jpg


DSC08038.jpg


DSC08039.jpg


DSC08040.jpg


DSC08041.jpg


DSC08042.jpg


DSC08043.jpg


DSC08044.jpg


DSC08050.jpg


DSC08051.jpg

Twarde, miękkie, rzadkie, piaskowe - do wyboru do koloru

 

 

Żeby nie przedłużać:

Poorboy's Bird Shit Remover

+ działa jak należy - rozmiękcza odchody

+ pachnie miętą

- chlapie na lewo i prawo

- leje się strużką po lakierze

- brudzi lakier

 

Kecav H2O+ Aqua Gel

+ działa jak należy - rozmiękcza odchody

+ bardzo wydajny

+ ma postać żelu i wolno spływa

+ dobrze rozmiękcza odchody bo wolno wysycha nawet w upały

+ nie chlapie na lewo i prawo

-/+ nie pachnie

 

Podsumowanie:

Definitywnym zwycięzcą jest Aqua Gel. Uważam że jest to jeden z najbardziej innowacyjnych i unikalnych produktów roku 2016.

Ratuje lakier w każdej sytuacji - nawet dziś przy -4.

Wielkie wyrazy uznania za pomysł i wykonanie dla @kecav . Czasem najprostszy sposób jest najlepszy.

Ratuje mi lakier przynajmniej raz w tygodniu.

Można znaleźć dla niego inne funkcje - jak chociażby wymycie rąk.

 

Pamiętajcie, że rozmiękczoną kupę "podnosić" chusteczką z lakieru - chwytać jak za grzyba - nie polerować bo nawet w tedy Aqua Gel nie pomoże uchronić lakieru ;) Odchody ptasie zawierają duże ilości piachu i innych toksyn.

 

 

Filmik dla chętnych.

Spoiler

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie produkty bezużyteczne :)

Ale to tylko moja opinia. Jak miałbym się tak z każdą kupa pieścić to masakra... :)

Ale gdybyś dorzucił do tego jakis może QD bo krążą legendy że i QDki załatwiają sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, Tomas22 napisał:

Ale to tylko moja opinia. Jak miałbym się tak z każdą kupa pieścić to masakra... :)

właśnie dzięki H2O gel nie musisz się pieścić. Wystarczy nałożyć, odczekać kilka sekund i bezpiecznie usunąć babola z lakieru bez obawy o lakier ;) Szybko, sprawnie i bezpiecznie. Poręczny aplikator 100ml.

Używałem wielu QD ale żaden się nie nadaje właśnie ze względu na wodnistą konsystencję - to samo co ten Poorboy sh!t Remover ;) Spływa i nie rozmiękcza kup ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

@Domel WINNER !!! za chyba najbardziej "gówn...iany" test na forum !!! :D

19 godzin temu, Tomas22 napisał:

Jak miałbym się tak z każdą kupa pieścić to masakra... :)

Myślę że to co pokazał @Domel to trochę takie przejaskrawienie tematu, bo fakt faktem, że przy takiej ilości prezentów większość pewnie pojedzie na myjkę. Ale już podczas mocniejszych mrozów nie koniecznie.

Założenie produktu było jednak troszkę 'bardziej stonowowane' i chodziło głównie o pomoc przy usunięciu jednostkwych prezentów z czystego auta, lub jeśli nie mamy ochoty na moczenie całego auta. Zresztą, ileż to razy wypucowaliśmy naszego pieszczocha, a tu....   pac... prezencik jak się patrzy :D. Ciśnienie natychmiast się człowiekowi podnosi, bo przecież trzeba to usunąć, tylko jak, żeby nie paćkać połowy auta. I tu właśnie jest rola H2O+, które powinno pomóc.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, kecav napisał:

Myślę że to co pokazał @Domel to trochę takie przejaskrawienie tematu, bo fakt faktem, że przy takiej ilości prezentów większość pewnie pojedzie na myjkę. Ale już podczas mocniejszych mrozów nie koniecznie.

Założenie produktu było jednak troszkę 'bardziej stonowowane' i chodziło głównie o pomoc przy usunięciu jednostkwych prezentów z czystego auta, lub jeśli nie mamy ochoty na moczenie całego auta. Zresztą, ileż to razy wypucowaliśmy naszego pieszczocha, a tu....   pac... prezencik jak się patrzy :D. Ciśnienie natychmiast się człowiekowi podnosi, bo przecież trzeba to usunąć, tylko jak, żeby nie paćkać połowy auta. I tu właśnie jest rola H2O+, które powinno pomóc.  

Chciałem napisać, że wyjąłeś mi to z ust - ale w tym temacie to chyba nie stosowne ;)

Idealnie podsumowanie tego produktu.

Czekam na kolejne nowości z Twojej stajni :)

Cholera to chyba też dziwnie zabrzmiało - stajnia kojarzy sie z .... :D:D  :D  :D  :D  :D  żarcik oczywiście ;)

 

;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Po prostu w testach odbieram każdą sytuację jak jest przedstawiona. Czyli kupa kup :) 

I od razu zaznaczę że nie mam problemu z kupami i rzadko się zdarza niespodzianka :)

W przypadku pojedynczej kupki zastosowanie ma Kecav tylko i wyłącznie ze względu na konsystencję bo PB można również dobrze zastąpić QD i w tym przypadku nie opłaca się mieć oddzielnego produktu...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zupełnie przez przypadek wpadł mi do rąk żel intymny/nawilżający na bazie wody i od razu skojarzyłem z produktem Kecav Chyba czas sprzedać wszystkie kosmetyki i przestać myć swoje auta, bo nie takie powinno być pierwsze skojarzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.