Skocz do zawartości

Odświeżenie tapicerki welurowej


Mev

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zastanawialem sie nad odswiezeniem tapicerki. Zakladajac, ze tapicerka nie jest w zlym stanie. Chodzi raczej o kurz ktory nazbieral sie przez lata, miejscami gdzie padal deszcz zrobily sie lekkie plamy - cos jak by oczka.

Wiem, ze dobrym rozwiazaniem bylo by po prostu upranie. Z drugiej strony zastanawiam sie czy w przypadku nie duzego zabrudzenia np Autoglym Interior Shampoo dalby rade.

Przegladalem watek na DW:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... post975430

Zastosowana tam metoda:

- spryskac AG IS

- przetrzec nawilzona woda gabka

- przetrzec nawilzona woda szmatka

- osuszyc pulchna, mikrofibra

jak i rezultat wyglada calkiem sensownie. Warto probowac czy od razu brac sie za odkurzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto probowac?
Testowałem IS i naprawdę nieźle daje sobie radę. Ale tylko z niewielkimi zabrudzeniami czy brudnymi zaciekami. Jednakże zawsze warto skorzystać z odkurzaczy aby ten zmiękczony brud wyciągnąć ,a nie wcierać go w materiał.

Do takiego szybkiego odświeżenia jak najbardziej się nadaje.

W moim przekonaniu trochę za bardzo się pieni,ale w sumie zaraz wsiąka wiec to nie żadna wada. Uwaga:okrutnie śmierdzi wiec raczej stosować w wentylowanym pomieszczeniu bądź na powietrzu.

Bardzo dobrze domywa wszelkie tworzywa wewnątrz.Jako APC jest idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

danielek., ja APP bodajże podklejałem podsufitkę w aucie. I powiem tak, daje rade tylko trzeba uważać z nim. Jest to klej na jakimś rozpuszczalniku i po psiuknięciu nim musisz odczekać parę minut żeby to odparowało bo inaczej przykładając materiał do kleju wyjdzie plama. Jak coś to pytaj postaram się coś podpowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci radzę żebyś spsiukał tylką tą drugą część a nie materiał, bo na materiale może zostać plama. Co do trwałości to za bardzo się nie wypowiem bo robiłem to w czerwcu a w sierpniu auto się sprzedało ale przez ten czas na słońcu cały czas stało i się trzymało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.