Skocz do zawartości

Zestaw na rozpoczęcie wiosny


Kylunioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i szykuje się na wiosnę a mianowicie chodzi nałożenie wosku i inne czynności przed nim. I chcę dokupić zestaw i proszę o sprawdzenie

Mycie 

1.Pianownica + Good Stuff White Bear Snow Foam (to już mam)

2.Dwa wiadra + Good Stuff Grizzly Power Shampoo (też mam)

3. Shiny garage d tox (do felg i nadwozia propozycja)

4. Glinkowanie (GoodStuff Gecko's Clay Lube + glinka propozycja)

5. Tenzi IPA odtłuszczenie lakieru (propozycja)

5. Wosk Soft99 fusso Coast ( propozycja)

6. Dressing wewnątrz goodstuff interior dressing (to mam)

7. Opony goodstuff mamba (to mam)

8. Szyby goodstuff glass cleaner(to mam)

I w międzyczasie pranie tapicerki karcherem wraz z zasysaniem 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kylunioo Możesz zamiast poślizgu do glinki użyć 1-2 kropli szamponu z wodą. Wtedy oszczędzasz na glince i masz na Cleaner'a , bo przed woskiem to powiedzmy konieczność, żeby wosk dobrze siadł. Zależy Ci na mocnym podbiciu wyglądu woskiem, czy maksymalnie długiej ochronie? BO podałeś fusso, czyli długodystansowca, ale niekoniecznie najlepiej podbijającego look na letnie miesiące.

Poza tym, jak zamierzasz prać, to musisz rozważyć jeszcze jakiś PreSpray i coś do ekstrakcji.

 

Podałeś też Shiny Garage D-tox - jest to deironizer - czyli usuwać będzie lotną rdzę i metaliczne szczątki klocków. Musisz jeszcze kupić do tego jakiś Tar & Glue Remover, aby usuwać smołę z kół oraz karoserii - też dość upierdliwy problem i jest to konieczność przed glinkowaniem. 

Tar & Glue jest bardzo dużo różnych - najbardziej popularny to chyba Prickbort, ale w tych preparatach nie ma dużej róznicy w działaniu. Najlepiej działają żelowe jak Koch Teerwasche, ponieważ dłużej siedzą na lakierze/felgach i dłużej mogą pracować.

Pędzelki do zruszenia brudu z trudno dostępnych miejsc na karoserii (pod klapką, listwy) oraz do zruszenia brudu podczas działania Tar&Glue removera i deironizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym fusso to niekoniecznie a który będzie lepszy na lato. jakie mniej więcej proporcje na poslizg i  ktora  będzie dobra glinka. Dobiore ADBL TAR & GLUE REMOVER i cleaner SHINY GARAGE PAINT CLEANER. Oczywiście pędzelki i mikrofibry tez

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mikrofibry, to zakup takie do osuszania lakieru(wielke i puszyste misie), mniejsze do docierania wosku, jakiś aplikator do wosku, i mikrofibry 350g/m2 mniej/więcej do przecierania lakieru po cleanerze. 

Jeśli chodzi o woski, to na forum jest osobny dział, w którym prowadzone są testy, jest masa zdjęć, można wybierać do woli. Od drogich ale pięknych Zymoli, po Poorboy'sy z równie dobrym lookiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
13 godzin temu, Kylunioo napisał:

No z tym fusso to niekoniecznie a który będzie lepszy na lato. jakie mniej więcej proporcje na poslizg i  ktora  będzie dobra glinka. Dobiore ADBL TAR & GLUE REMOVER i cleaner SHINY GARAGE PAINT CLEANER. Oczywiście pędzelki i mikrofibry tez

 

@Kylunioo, czujemy się wywołani do tablicy :) 

Jeśli trwałość nie jest priorytetem, to polecimy przyjrzeć się innemu woskowi z naszej oferty - np. "The Kiwami" Extreme Gloss. Łączy w sobie dobrą trwałość i daje bardzo fajny wygląd, dzięki zawartości carnauby.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soft99 napisał:

@Kylunioo, czujemy się wywołani do tablicy :) 

Jeśli trwałość nie jest priorytetem, to polecimy przyjrzeć się innemu woskowi z naszej oferty - np. "The Kiwami" Extreme Gloss. Łączy w sobie dobrą trwałość i daje bardzo fajny wygląd, dzięki zawartości carnauby.  

Potwierdzam, 3 miechy siedzi latem spokojnie. Także 2 razy w "sezonie" przesmarujesz a potem zimowe zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kylunioo jeśli mogę Ci poradzić to na zimę fusso jest rewelacyjne ale na lato jeśli szukasz czegoś co doda Ci coś więcej weź coś innego niż z Softa,próbowałem 3 różnych i nie ma między nimi kolosalnych różnic,są ciekawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecilbym np.cos od AW fajne i trwałe(są też testerki)pozatym jest cała masa naturalnych ekskluzywnych woskow od Zymoli po SV. Z tych tańszych np.tez nowość od FW,czy też fajne ale nietrwale klasyki jak nattys czy testerki od Dodo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kylunioo  Zymol chyba wiezs co oznacza, SV - Swisswax. FW - Funky Witch.  Dodo - Dodo Juice. Nattys - Poorboys nattys paste Red albo Nattys paste blue w zależności od koloru samochodu. Nie wiem co oznacza AW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.