Skocz do zawartości

Zestaw do srebrnej karoserii Opel Astra J dla leniwego żółtodzioba


SuperStructure

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Dysponuję następującym sprzętem i środkami (wspieram polskich producentów :P) :
- myjka Karcher 7/14-4M z pianownicą
- ADBL APC
- ADBL Snowball
- ADBL SSW
- ADBL Tar and glue remover
- ADBL Vampire Liquid
- ADBL Clay Sponge
- ADBL Caremitt
- K2 Venox do zarysowań przy klamkach
- jakaś piana aktywna K2
- mikrofibry wiadra itd.
Samochód ten mam od dwóch tygodni i będę go mył pierwszy raz. Nie mam czasu na nakładanie wosków itd. ale też nie oczekuję jakiegoś idealnego efektu jak na zdjęciach użytkowników tego forum. Do niedawna nawet nie wiedziałem o istnieniu preparatów do deironizacji albo glinki. Nie będę raczej kupował środków do opon bo u mnie na wsi błoto jest teraz wszędzie. Czy muszę coś koniecznie dokupić do tego zestawu, żeby znacząco poprawić efekt lub by nie narobić krzywdy lakierowi? Jak często stosujecie preparaty typu "Tar and glue remover" oraz Vampire


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vampira do felg możesz stosować kiedy chcesz jak tylko masz brudne felgi. Wspomaga pracę oczyszczania felg, rozpuszcza brud więc nie bój się go stosować. Tar and glue remover stosujesz w momencie kiedy jest potrzeba tzn. powiedzmy że robisz trasy autem, i po kilku miesiącach jest upaćkane już smoła, albo parkujesz pod drzewami gdzie wiecznie kapie żywica, stosujesz w momencie kiedy jest taka potrzeba. 

Moja propozycja dla Ciebie:

 Kup glinkę, tar and glue remover, vampira, szampon do mycia auta, piane aktywną, zainwestuj w quick detailer, cleaner ipa i wosk. 

1. piana aktywna myjesz dokładnie auto używasz tar and glue oczyszczasz dokładnie lakier. 
2. Mieszasz płyn do mycia naczyń, ewentualnie szampon do auta w opryskiwaczu i glinkujesz autko.
3. Cleaner na lakier, IPA, i kładziesz na przygotowany lakier wosk i potem po każdym myciu auta, opryskujesz go QD aby utrzymać ładny efekt. Generalnie trochę bałagan w tym co napisałem ale myśle że zrozumiesz co miałem na myśli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie zaproponowano mi ADBL SSW lub QW jako szybki substytut dla wosku. Co o tym sądzicie? Nie mam wiele czasu na woskowanie, korekty i inne procesy, na których się nie znam ;) Chciałbym mieć lepszy efekt niż po zwykłym myciu wodą z szamponem jak najmniejszym kosztem czasu. Przynajmniej na początek, póki się nie wciągnę w car detailing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SuperStructure i to jest zestaw dla Ciebie. Kup ADBL QW i SSW, a potem jeśli Ci się spodoba praca przy aucie, powiększysz arsenał kosmetyków. Te dwa produkty w 100% Cię zadowolą. Wysusz auto mikrofibrą po myciu na dwa wiadra i użyj QW. Potem co dwa mycia SSW(przy tym środku nie musisz całkowicie dosuszać auta) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SuperStructure nie są potrzebne, gdyż nie mają tu co robić. Jeśli oprócz mycia na dwa wiadra znajdziesz czas na środek tar@glue i jakiś deiron to będzie dobrze, a jeśli masz ogrzewany garaż i pokusisz się o wyglinkowanie lakieru, to będzie bardzo dobrze. W każdym razie spokojnie QW możesz położyć na świeżo umyte i wysuszone auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SuperStructure może być. Tyle, że na zew. plastikach nie spodziewaj się jakiejkolwiek trwałości ze strony ADBL Interior WOW. Położysz, przyciemni, lecz bardzo szybko spłynie. Mam na zbyciu na naszej giełdzie dedykowany na zewnątrz Shiny Garage Back2Black TTD Dressing (dressing do opon, uszczelek, plastików w jednym). Mogę Ci go odsprzedać okazyjnie za 29 zł razem z wysyłką. Jak coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2018 o 09:09, SuperStructure napisał:

Musi być coś specjalnego czy na początek wystarczy ADBL Interior WOW, którego już posiadam? Nie chce dodatkowych kosztów na tę chwilę, ponieważ wydałem już chyba ponad 400 zł, co dla mnie jest kosmiczną kwotą jak na mycie samochodu emoji14.png

Za jakiś czas gdy juz się w to wkręcisz to zobaczysz, że 400 złotych to jest nic :D. U mnie kwota opiewa już grubo ponad 1000 zlotych, a jeszcze mam kilka rzeczy na oku. Co do dressingu, polecam Ci Koch Chemie Plaststar. Kosztuje sporo ale jest bardzo wydajny i starczy na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.