Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

W domu sedan prawie limuzyna na 255/40/19 x4, 300km RWD, niewyłączalna kontrola trakcji w 100%, zakopuje się przy każdej możliwej okazji i minimalnej nierówności terenu, nawet w lato na mokrej trawie przy jakiejś nierówności - stoi. Dramat jakiś :thumbdown: podczas wyjazdu w góry gdzie było 5cm śniegu poza asfaltem - dellikatnie nierówny teren i 3 razy był wypychany :mrgreen:

owszem, parkując w podziemnym garażu, jeżdżąc tylko po dużym mieście/autostradach nie robi to różnicy, ale jeśli ktoś nie ma takich możliwości to zdecydowanie odradzam. Nie zapominajmy, że to automat i nie da się samochodu "rozbujać" :dontknow:

 

[ Dodano: 1 Styczeń 2014, 19:07 ]

Evo, zdecydowanie wolałbym wyjeżdżać ze śniegu poldkiem niż eSą w automacie :dontknow: taki oblatany w furach, tyloma jezdziłeś a takie rzeczy gadasz :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I co, naprawde nie widzisz w zime BMW, Mercedesów i dziesiątek innych RWD na uliach ? Czy zakładasz że wszystkie mają wersje 4x4 ? Że ich kierowcy za każdym razem przy opadzie śniegu przesiadają się do MZK albo mają na tą okazje zastepsze auto FWD/4x4 ? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu napędzania i wyższości jednego nad drugim powinny sie wypowiadać osoby które kręcą powiedzmy 30-40 tys kilometrów rocznie w rożnych warunkach pogodowych.

 

Osobiście jeżeli kapusta pozwala to wybór opcji 4x4 (jeżeli dany producent ma w ofercie) uważam za rozsądek - nie odnoszę sie do zapytania z premium limuzynami, bo na tego tupu dyskusje spoglądam przez palce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z nikim spierać, ale jak bym kupował nową eSkę, to dla zasady bym wziął 4matic :D tak, żeby mieć ;)

 

PS mam nieco ponad 200 KM RWD w manualu, ESP da się wyłączyć. Zakopać się da, ale jak jest ESP i trochę oleju w głowie, to trudno to wykonać.

PS2 Dam wiarę, że mocny jaguar kamila się zakopuje a wszystkie te limuzyny co tylko po mieście jeżdżą i nigdy nie były np. w Nadworowie jadąc przez Radoszyce to jeżdżą i się nie zakopują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bzdura. Tak sie sklada, ze moja Grand Vitara to wersja z rozlaczanym napedem na 4 kola wiec przez znaczna czesc czasu jezdze tylko na tylnym napedzie. Efekt z wczoraj gdy na waskiej szutrowej drodze przy nawracaniu tylne kola wpadly w obnizenie i auto stanelo. Dopiero przelozenie wajchy na 4x4 i dalo sie wyjechac. Albo sytuacja gdy na osniezonej lesnej drozce stanalem po 3m i kola kreca w miejscu, znowu wajcha w przod i auto jedzie.

Po za tym ciotka ma Mercedesa C-klase , opony nowe Micheliny Alpin i spadnie pare centymetrow sniegu i pod "pochylosc" 20m podjazdu nie moze podjechac zeby do garazu wjechac. Generalnie w zimie Mercedes stoi w garazu. Akurat na poludniu jest gor pod dostatkiem, wiec RWD w zimie to kiepski pomysl. A jak juz ktos napisal starsze samochody wbrew pozorom lepiej radza sobie w zimie niz nowe z tym samym napedem.

A juz abstrachujac od tego wszystkiego wydac 300-400-500tys zl na samochod i sie wkurzac w zimie to ja naprawde dziekuje ;)

Wlasnie dla zasady, komfortu, spokoju wole miec niz nie miec 4x4.

A rozum i zdrowy rozsadek potrzebny we wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tym zakopywaniem się w RWD, przez 2 zimy jeździłem swoim Mercem 124 z automatem i RWD na nie pierwszej nowości Michelinach zimowych i tylko raz nie mogłem ruszyć. Jak zatrzymałem się na oblodzonym chodniku na chwilę po trasie - ciepłe opony przytopiły lód i zrobiła się idealna szklanka, ale 5 minut pokombinowałem i sam bez wypychania wyjechałem :o I nie, nie mieszkam w dużym mieście, dokładniej to w malutkim miasteczku, od którego nie jedna wieś jest większa i nie raz robiłem za taran przebijając się przez zaspy tam gdzie inni nie mogli przejechać :P Ośmielę się nawet powiedzieć, że RWD zimą jeździło mi się znacznie lepiej niż FWD :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ile ta trzysetka ma koni. wez auto z rwd ktore ma z 200 koni i nie ma esp, albo jak ma to wylacz i sprobuj podjechac pod kraweznik w zime czy cos. ja po posiadania auta tylnonapedowego bez esp powiedziaem ze nigdy wiecej, aut9omat jeszcze ulatwia ale jak mialem omege kombi to w goracvh ruszanie pod wzniesienie to istna masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma moc do tego? Moja 300seta ma 136 koni, tylko ruszając nie wciskasz przecież gazu w podłogę a delikatnie operujesz. Wtedy nie ważne czy 100 czy 200KM :o A tym co nie mogą ruszyć RWD zimą, polecam wrzucić z 2 worki cementu do bagażnika, od razu lepiej będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie otrzymywałem powiadomień na maila z tego tematu. :idea:

Po pierwszych jazdach testowych wybór zdecydowanie pada na nową S-kę.

Sentyment pozostaje ale też komfort jazdy przyćmił wszelkie walory BMW 7. Jak to ujął przyszły właściciel: "samochód dla młodych-gniewnych". Sztywny i za bardzo czuć dziury i koleiny jak na tej klasy samochód. Po jeździe nim już nie miał ochoty na kolejne testy. Lexus odpada z powodu braku silników wysokoprężnych. W kolejce czeka Jaguar. Na myśl przyszła też - wtępnie odrzucana - A8-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie i panowie, szukam auta dla kobiety. Kryteria są proste:

- możliwe małe

- automat

- ESP

- nowe lub ewentualnie jakaś testowka

- budżet 40 plus minus 5k

 

Myślałem wstępnie o (kolejnosc nieprzypadkowa):

- VW up (1.0 60 km automat)

- Smart (1.0 benzyna)

- Fiat 500 (1.2 69 km automat)

 

up'em jeździłem wczoraj, silnik kosiarki, automat wolny, ale się nada. Do miasta idealny. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.