Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz Panowie takie pytanko fachowców. Powolutku szukam opcji zakupu dwóch aut do firmy.

Zainteresowała mnie opcja kupna autek od brokera. Nie dość, że jest możliwość leasingu przez swojego leasingodawcę, to ceny zakupu aut od brokera są średnio tańsze o kilkanaście ładnych %, co w moim przypadku na jednym samochodzie wychodzi jakieś 50tys. zł oszczędności :shock:

 

Proszę o wypowiedzi osób, które miały bezpośredni kontakt z brokerem i doświadczenie w takim zakupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Panowie takie pytanko fachowców. Powolutku szukam opcji zakupu dwóch aut do firmy.

Zainteresowała mnie opcja kupna autek od brokera. Nie dość, że jest możliwość leasingu przez swojego leasingodawcę, to ceny zakupu aut od brokera są średnio tańsze o kilkanaście ładnych %, co w moim przypadku na jednym samochodzie wychodzi jakieś 50tys. zł oszczędności :shock:

 

Proszę o wypowiedzi osób, które miały bezpośredni kontakt z brokerem i doświadczenie w takim zakupie ;)

Najpierw polecam podzwonienie po salonach,bo może się okazać,że wyjdzie to samo bez kombinacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odbierzesz zrób może jak będziesz mial chwilkę jakiś opis i małą relację z zabezpieczania :good:

Pomyślimy ;)

 

Na auto powędruje zapewne parka Shapire + Aqua od 4nano. Akurat położone na jesień, pozwoli bezpiecznie przezimować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Najpierw polecam podzwonienie po salonach,bo może się okazać,że wyjdzie to samo bez kombinacji ;)

 

wszystko zależy od marki - my braliśmy dresowozy z Bawarii i różnice w cenie między salonami a skycarem wychodziły po 17%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś o 1.9 JTD 150km z Alfy? ;)

 

Dobry silnik jesli jest po wymanie klap wirowych w kolektorze to praktycznie nic sie z nim nie dzieje. No oprocz norm dla nowych diesli co jakis czas dwumasa czyli czysta eksploatacja. Taki sam silnik to 1.9 CDTI w Oplach i Saabach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko do tego slnika zapychający się EGR, który można spokojnie programowo u dobrego tunera wyłączyć i awarie trzeciej kostki wtryskiwacza - koszt w ASO jakieś 100zł + 50zł za polutowanie :) Poza tym, lać i jeździć :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, EGR, to nie ważne czy się kręci wyżej czy niżej. Tak czy siak się zatyka :) Można budżetowo - litr bezyny ekstrakcyjnej i w momencie pierwszych oznak czyszczenie. A można wydać 200-300zł i mieć problem z głowy. Co do kostek - to się zgadzam.

Jeśli chodzi o silnik, to mój ma 220tyś km teraz zrobione i jedyne co było robione to regeneracja klap wirowych, wymiana dwumasy/sprzęgła i zapchanie EGR. Auto zrobione na 180KM/400Nm i 60tyś km tak zrobiło bez najmniejszego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_1, EGR, to nie ważne czy się kręci wyżej czy niżej. Tak czy siak się zatyka :) Można budżetowo - litr bezyny ekstrakcyjnej i w momencie pierwszych oznak czyszczenie. A można wydać 200-300zł i mieć problem z głowy. Co do kostek - to się zgadzam.

Jeśli chodzi o silnik, to mój ma 220tyś km teraz zrobione i jedyne co było robione to regeneracja klap wirowych, wymiana dwumasy/sprzęgła i zapchanie EGR. Auto zrobione na 180KM/400Nm i 60tyś km tak zrobiło bez najmniejszego problemu :)

Potwierdzam EGR zatyka się niezależnie od stylu jazdy, co 40-50kkm czyszczenie i spokój.

Ja tam nie wycinałem EGRa,bo DPF wciąż na pokładzie i chodzi bardzo dobrze,więc nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się nie zdecydowałem, jakoś strach przed sprzedażą alfy mnie przerósł. szkoda...bose, skóry za 2k euro ;) Bardzo wpadła mi w oko stylistyka tego auta :D

 

 

Z ciekawosci napisz jaka Alfa i jaki to rocznik za taki $$??

 

[ Dodano: 1 Lipiec 2013, 16:30 ]

jacek_1, EGR, to nie ważne czy się kręci wyżej czy niżej. Tak czy siak się zatyka :) Można budżetowo - litr bezyny ekstrakcyjnej i w momencie pierwszych oznak czyszczenie. A można wydać 200-300zł i mieć problem z głowy. Co do kostek - to się zgadzam.

Jeśli chodzi o silnik, to mój ma 220tyś km teraz zrobione i jedyne co było robione to regeneracja klap wirowych, wymiana dwumasy/sprzęgła i zapchanie EGR. Auto zrobione na 180KM/400Nm i 60tyś km tak zrobiło bez najmniejszego problemu :)

Potwierdzam EGR zatyka się niezależnie od stylu jazdy, co 40-50kkm czyszczenie i spokój.

Ja tam nie wycinałem EGRa,bo DPF wciąż na pokładzie i chodzi bardzo dobrze,więc nie ma sensu ;)

 

 

Ja akurat moze mialem szczescie bo nic z EGR nie trzeba bylo robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz, nie wiesz gdzie i na jakich zasadach kupuje auta ;) Prawie 10 letnia Alfa w rozwiniętym kraju to nie jest okaz pożądania więc i ceny są śmieszne. Tak samo jak Saaba gdzie 3letnie auto w dobrym wypasie można kupić za 25k. Akurat ten model urzekł mnie stylistyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierealne

Nawet nie wiem ile, bo nie widze tego postu, ale uwierz - to nie 3 letnie BMW za 50%

W polsce ceny są tez abstrakcyjne, 10 letnie auto powinno kosztować 10% wartości.

 

Prawie 10 letnia Alfa w rozwiniętym kraju to nie jest okaz pożądania

:mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT 2004r. 114k przelotu.

 

bose, skóry za 2k euro

 

nie wiesz gdzie i na jakich zasadach kupuje auta Prawie 10 letnia Alfa w rozwiniętym kraju to nie jest okaz pożądania więc i ceny są śmieszne

 

Mowa o całym samochodzie, nie poobijanym, pokradzieżowym itd? :shock:

Im więcej czytam o tych magicznych krainach, gdzie rozdają samochody, tym bardziej mam ochotę jeb...ąć wszystko, kupić lawtę i na rajch.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.