Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

michal, może skoda rapid lub nowa octavia?

 

octavia to był moj typ ale komus w tej skodzie coś odbiło z cenami. W gre wchodzi

Rapid 1.4 TSI 90 kW (122 KM) 7-biegowa automatyczna DSG 68 150 zł + alarm 900zł + lakier 1800zł + Climatronic 1500zł

 

Ale w starciu z aurisem niestety przegrała ze względów wizualnych.

 

W weekend odwiedzimy toyote, skode i opla.

 

Niestety koleżanka nie chciała dać się namówić na wizyte w KIA (ceed), Hyundaia (elantra). Wg niej te marki stoją niżej w nazwijmy to "piramidzie prestiżu 27 letniej blondynki" ;)

 

Honda Civic jest zbyt kosmiczna i jej się nie podoba.

 

Golf zbyt klasyczny.

 

I doradź tu "babie"...

 

Swoją drogą kobiety przede wszystkim kierują się wyglądem i wyposażeniem, nie interesuje je potencjalna awaryjność, koszty przeglądów, części itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje je potencjalna awaryjność, koszty przeglądów, części itp.

 

nie tylko kobiety ;) jak Ją lubisz, to postaraj się delikatnie wspomnieć o takim "czymś" jak utrata wartości poszczególnych marek w naszych realiach - ciekawy parametr... :song: w folderach o tym nic nie ma, mało kto się tym przejmuje wyjeżdżając z salonowego placu, a potrafi to dobrze walnąć z liścia za kilka lat :/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg niej te marki stoją niżej w nazwijmy to "piramidzie prestiżu 27 letniej blondynki" ;)

images?q=tbn:ANd9GcRSyMdvpp2EiFfAdanpOP_jlj_Wda_TeiZD-O2CmGCQRV-L9WWAvw

:lol:

 

Ją lubisz, to postaraj się delikatnie wspomnieć o takim "czymś" jak utrata wartości poszczególnych marek w naszych realiach - ciekawy parametr... :song: w folderach o tym nic nie ma, mało kto się tym przejmuje wyjeżdżając z salonowego placu, a potrafi to dobrze walnąć z liścia za kilka lat :/;)

 

Parametr może i ciekawy ale bardzo dużo czynników ma na niego wpływ i moim zdaniem nie do końca jest przewidywalny. Za kilka lat może się sporo zmienić. Poza tym czasem bywa tak, że np. mając auta A i B, A będzie miało mniejszą utratę wartości po 3 latach ale już dla 4 letnich lepiej wypadnie B. No i to, że mało straci na wartości nie zawsze równa się z tym, że łatwo się to łatwo odsprzeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebne opinie nt. Mitsubishi Outlandera 2.0 DI-D oraz Lexusa IS220, roczniki ok. 2007.

 

Posiadam Outlandera 2008. Silnik trochę ma za uszami, dużo można poczytać o nim w necie. Ale ja sądzę jak trafisz dobry egzemplarz z sprawdzonym przebiegiem to będzie ok (pancerny), alternatywa 2,2 ale ten tez ma swoje wady np. zimą częste zamarzanie układu paliwa, a DiD przy -22 odpali trochę poklekocze i jedzie. Spalanie średnie miasto/trasa 8lmax Fajna bryła, strasznie dużo miejsca w środku, pakowny, dobry napęd 4x4 jeszcze mnie nie zawiódł. Minusy to głośny w środku, słychać silnik i wszystko z zewnątrz, nadrabia nagłośnienie :). Plastiki delikatne szybko się rysują. Serwis i części w serwisie z kosmosu, ale z tym można sobie poradzić.Jeśli chcesz coś wiedzieć więcej, pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poszukuję kogoś z trójmiasta, kto miał by czas i chęć podjechać na ul. Rzeczypospolitej w Gdańsku żeby obejrzeć samochód... proszę PW jak ktoś miał by chęć :)

 

a może ktoś jest z Oławy albo okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No dobra, auto już wybrane, padło na Hu.jdaja i40 :evil: w prawie najlepszej wersji wyposarzenia Style

Najlepszy stosunek wyposażenia do raty wynajmu długoterminowego :dontknow:

 

Gryzę się jeszcze z kolorem i ciekaw jestem waszych opinii który z niżej wymienionych aut wygląda najlepiej na aucie. Czarny mam teraz i zabiegi na nim odpłacają się w wyglądzie. Czarny na razie mój faworyt, ale chętnie poznam innych opinie o reszcie zawodników.

 

1. Blue Spirit

 

Hyundai-i40_Wagon_2012_800x600_wallpaper_07.jpg

 

2. White Cristal (perłowy)

 

Hyundai-i40_Wagon_2012_800x600_wallpaper_42.jpg

 

3. Czorny perła 8-)

 

hyundai-i40-widescreen-view.jpg

 

4. Blue velvet

 

Blue_Velvet.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie czarny kombi to jak karawan pogrzebowy :)

Oj tam oj tam :D

moj faworyt to szary

Szary już jeden w garażu mam, i drugiego nie chcę ;)

biały, i do tego czarna felga ;)

 

Niestety auto służbowe i żadnych zmian typu felgi wprowadzać nie mogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
jestem waszych opinii który z niżej wymienionych aut wygląda najlepiej na aucie.

 

 

Niezmiennie już, najlepiej będzie wyglądał ten który podoba się Tobie, a nie panu X ,czy Y :idea: Widzę że dzisiaj jest dobry dzień na tematy związane z wybieraniem innym aut :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile biały to będzie TEN biały ;) bo jak sobie patrzę właśnie na takiego czarnego to cud, miód i malina :song:

 

Mówię o białym perłowym, który jest za dopłatą. W ofercie jest też "solid withe" który jest kolorem bez perły ani metalika. :-]

 

Niezmiennie już, najlepiej będzie wyglądał ten który podoba się Tobie, a nie panu X ,czy Y :idea: Widzę że dzisiaj jest dobry dzień na tematy związane z wybieraniem innym aut :mrgreen:

Trudno się z Tobą nie zgodzić, mówiąc szczerze, nie biorę po uwagę nawet opinii żony :P;)

 

Myślę, że troszkę myjąco sformułowałem pytanie. Chodzi mnie o to, czy tylko czarny z w/w da mi jakiś efekt bo całym dniu picowania a potem spojrzeniu na auto z wywalonym ozorem, powiedzeniu sobie w myślach: "no, k..wa, opłacało się" :-] Mam namyśli podatność na detailing ;)

 

Białego się trochę boję, że co bym nie położył to będzie tak samo wyglądać :/

 

Dodatkowo chciałem się zapytać, jak jest z podatnością na rysowanie lakierów Hyundai'a?

 

PS> powiem szczerze, że bardzo podoba mi się też niebieski z pierwszego zdjęcia :roll: , tylko czy będzie tak jak z czarnym: "no, k..wa, opłacało się" :-]:o:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.