Skocz do zawartości

Wnętrze E46


wicher

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję pomocy w pewnej kwestii. Przymierzam się do mojego pierwszego detailingu wnętrza. Czyszczenie kokpitu APC ADBL + Dressing ADBL WOW. Skórę chcę wyczyścić zestawem Colourlocka - soft, czy po tym zestawie zostanie delikatny matowy efekt (nie jest mocno zabrudzona, tylko świecąca i śliska)?

Przejdę do głównego pytania, boczki w e46 wykonane są częściowo ze skóry, częściowo z tworzywa:

339sfbk.jpg

O ile wiadomo, że część górna oraz dolna elementu jest z tworzywa i mogę spokojnie jechać APC + Dressing, środek Colourlockiem, to nie wiem co zrobić z samym uchwytem - rączką. Jest wykonana ze zdecydowanie bardziej miękkiego materiału, ale nie do końca przypomina skórę. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym konkretnym wnętrzem i jest w stanie podpowiedzieć czy jechać APC czy Colourlockiem? Co się stanie gdy podczas czyszczenia górnej części boczka APC odrobina spłynie na dekor (w moim przypadku "drewniany") oraz na skórę na środkowej części, odbarwi się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to nic nie powinno się stać, przynajmniej w moim przypadku nic się nie działo, zero odbarwień czy pęknięć skóry. Dekor drewniany to na pewno nie jest. :mrgreen: Jeżeli nie zrobisz bardzo mocnego stężenia APC to wszystko będzie git. ;)  Co do podłokietniku to śmiało APC czyść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekor tak naprawdę mogę wyciągnąć bo wystarczy podważyć, nie było tematu :)

Co do stężenia APC zacznę od 1:10. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, na forum gdzieś wyczytałem, że podsufitkę można wyczyścić APC na mikrofibrze, czy to jest bezpieczny zabieg? Dysponuję odkurzaczem piorącym, nim będę prał dywany. Może jest to lepsze rozwiązanie, żeby podsufitkę przeprać nim zamiast APC, albo namoczyć APC i wciągnąć odkurzaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

co do APC to zacznij od 1:30 lepiej 1:10 to ja stosuje do komory silnika :D

co do podsufitki to uzyj lepiej czegos do bonnetu niż APC

odkurzaczem nawet tam nie wjeżdżaj przemoczenie = moze sie odkleic. Sufit zazwyczaj jest delikatny i ja osobiscie stosuje preparat do bonnetu :) juz paręnaście wyprałem i trzymają sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam E46, śmiało możesz lecieć APC po wszystkim co jest na tapicerce drzwi, do sufitu używałem encapsulatora, do wnętrza APC pro od adbl + natural look. Żadnych problemów nie powinieneś mieć, kombinacja testowana i na jasnym środku skórzanymm i na materiałowej tapicerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, wicher napisał:

A czy któryś z ww. środków nada się również na dywan?

Tak bedzie to excede encapsulator tym tez ogarniesz dywan chodz lepiej jak bys mial odkurzacz bo pewnie sa brudne dosc mocno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Według  mnie jak cos jest do podsufitki to jest do podsufitki jak to materialu na siedzeniach badz dywanow to jest wlasnie do tego . Ale to moje zdanie moze ktos sie wypowie co stosowal jakis produkt do jednego oraz drugiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza zasada przy czyszczeniu środka to:
-Uważać że stężeniem APC i uwierz mi lepiej dłużej albo powtórzyć pare razy a nie zrobić krzywdę plastikom bo nie wymienia się ich łatwo.
-Colourlock soft to fajny produkt ale nie wiem w jakim stanie masz skóry, nie raz ktoś mi mówił że jest czysta a potem po robocie było "wow to ona tak wygląda", czasami może przydać się strong.
-Bonetowanie sufitu popieram z powodu strachu o odklejenie ale podłogę itp to moim zdaniem lepiej wyprać. Nie wiem dlaczego nie mogę się przekonać do chemii której nie trzeba "wypłukać".
-Do e46 na plastiki staraj się dać coś matowego ponieważ lubią się świecić, przede wszystkim deska ;/

Na e46 zjadłem zęby ponieważ taką posiadam i najwiecej testów było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.