Skocz do zawartości

Usuwanie ubytków w lakierze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na lakierze jest dużo swirlsów - ich usunięcie to nie problem - SWIRLX i do roboty... Chodzi mi o usunięcie głębszych rys.. np.

img_0258-800x600.jpg

Autko ma wiele takich rysek...

img_0257-800x600.jpg

 

I jeszcze jedno pytanie...Co zrobić z tym fantem... :zly: Dopuki nie zakupie zaprawki żeby to zrobić...

img_0261-800x600.jpg

 

Co moglibyście polecić. Odrazu mówię, że nie chcę używać papieru wodnego, boje się że popsuje lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Na lakierze jest dużo swirlsów - ich usunięcie to nie problem - SWIRLX i do roboty... Chodzi mi o usunięcie głębszych rys.. np.

Obrazek

Autko ma wiele takich rysek...

Obrazek

 

Jesteś pewien ,że to rysa w lakierze a nie kawałek obcej farby? Bo tak wygląda.

 

 

I jeszcze jedno pytanie...Co zrobić z tym fantem... :zly: Dopuki nie zakupie zaprawki żeby to zrobić...

Obrazek

 

 

Co moglibyście polecić. Odrazu mówię, że nie chcę używać papieru wodnego, boje się że popsuje lakier...

 

 

Jeżeli zależy Ci na razie tylko na ochronie to po prostu to zamaluj czymś w podobnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ,że to rysa w lakierze a nie kawałek obcej farby? Bo tak wygląda.

Tak to jest rysa...

 

A co do tych odprysków to moge je jakoś zabezpieczyć nie malując, zaprawke będę miał jakoś na początku wakacji.. Moge to jakoś zabezpieczyć.?

 

Piotrze co byś polecił do usunięcia tych rys.? Coś takiego, żeby usunęło naprawdę duże rysy, u dziadka na aucie jest gorzej... U niego póki co też będę usuwał ryski, podejrzewam ze jesienia pojdzie do blacharza/lakiernika na odpryski, wgniotke którą ktoś zrobił parkując... :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przy tej powierzchni można padem na maszynce część likwidować. jednak trochę zostanie, ale mniej widoczne-niektóre na zdjęciu wyglądają na cienki ale ostrei głębsze, nie wygląda mi to na sam lakier. Zacząłbym niekoniecznie od pasty mocnej. Jakaś świeża sprawa? Maciek z Przemkiem to nabliżej mieszkające szpece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie. sąsiad poobijał mi drzwi swoimi drzwiami lakier. wygląda to okropnie. nie chcę z nim toczyć wojny, więc może uda się to jakoś załatwić. Jest to metalik wpadający w fiolet na słońcu a w cieniu wygląda jak brązowy. Lekkie zadrapanie i wychodzi taki jasny kolor. Pasta tempo nie pomogła. Da się coś zrobić nie dużym kosztem?

<a href=14595a3d92fa530fmed.jpg' alt='14595a3d92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Mimo, że wątek podobny był prowadzony (i tam też pytałem bez odzewu) http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 2669#12669 tutaj się przyłączę.

 

Na te problemy (punktowe) odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, zaprawka z dobranego koloru i lakier bezbarwny (utwardzany, a nie ze sprayu), potem szlif papierem 2000, 3000 i polerka. Przy grubszych robotach to zależy od powierzchni, wtedy może opłaca się matowić większość elementu, malować podkładem, bazą i lakierem bezbarwnym. Ale tutaj już musimy mieć miejsce sterylne by nam żaden kurz/pył nie przeszkodził. No i więcej czasu.

 

Jednak ja mam problem większej skali. Otóż kto się orientuje, gdzie warto kupować takie gotowe zaprawki? Bo na Alledrogo kilka widziałem, ale cenowo wygląda to średnio atrakcyjnie. Na domiar nie miałem z tym styczności, a w firmie chcę mieć jakiś zapas podstawowych kolorów by klient nie musiał czekać na przesyłkę towaru do mnie konkretnej zaprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w norauto (w Markach koło m1)jest regał na którym jest pełno zaprawek w pędzelku (coś jak lakier do paznokci) firmy motip, podstawowe kolory są,cena to kilkanaście pln, a ze 2 lata temu widziałem też inne w sklepie przy stacji diagnostycznej na Chełmżyńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet do zaprawek nie brał farby podobnej bo jak jest zaprawka to i tak już widać, a jak jeszcze zrobiona lakierem o innym odcieniu to jeszcze bardziej brzydko :(

Ostatnio za 100ml dorabianej płaciłem 19zł (chyba Sikkens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.