Dgchannel Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 Posiadam cleaner Carpro essence na którego opakowaniu można znaleść 2 metody pracy z tym produktem, ręczna i maszynową, jakiś czas temu sprzedałem starą rotacyjną polerkę gdyż planowałem zakup Rupes 15 MARK2 ale temat jakoś umarł i zastanawiam się czy jest sens wykorzystywać essence do ręcznego polerowania, czy efekt zadowalający da dopiero maszyna da?
Gozdziu23 Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 Sprawdź skoro wszystko masz to co za problem wetrzeć i porównać element zrobiony do tego nie zrobionego Zważ tylko uwage, że essenca przy polerowaniu recznym zostawiasz po wpracowaniu na 10 minut wedlug producenta
Dgchannel Opublikowano 7 Grudnia 2017 Autor Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zrobiłem drzwi kierowcy ale to biały lakier na 2 letnim Porsche i nie wiem czy cieszyć się z uzyskanego efektu czy może byłby lepszy przy dotarciu maszyną, byłem ciekaw czy ktoś z forum korzystał z tego produktu w podobny sposob jak ja bo w necie essence praktycznie każdy rozprowadza maszynowo.
Posejdon Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 2 godziny temu, Dgchannel napisał: Zrobiłem drzwi kierowcy ale to biały lakier na 2 letnim Porsche i nie wiem czy cieszyć się z uzyskanego efektu czy może byłby lepszy przy dotarciu maszyną, byłem ciekaw czy ktoś z forum korzystał z tego produktu w podobny sposob jak ja bo w necie essence praktycznie każdy rozprowadza maszynowo. Jest to opcja trochę dla masochistów i ja do nich należęNo i jak zauważysz na niektórych moich zdjęciach efekt jest więcej niż zadowalający niestety okupiony zakwasami na rękach Także dla chcącego nic trudnego.Pozdrawiam
Dgchannel Opublikowano 7 Grudnia 2017 Autor Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 @Posejdon ręczne polerowanie nie stanowi dla mnie problemu, zgadzam się, że trwa to długo nie licząc czasu na dosychanie pasty ale ciekawe czy maszyna da dużo lepszy efekt bo o takim samym raczej nie ma mowy, zastanawiam się czy różnica bedzie na tyle mała, że taki sposob aplikacji wystarczy.
Posejdon Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 1 minutę temu, Dgchannel napisał: @Posejdon ręczne polerowanie nie stanowi dla mnie problemu, zgadzam się, że trwa to długo nie licząc czasu na dosychanie pasty ale ciekawe czy maszyna da dużo lepszy efekt bo o takim samym raczej nie ma mowy, zastanawiam się czy różnica bedzie na tyle mała, że taki sposob aplikacji wystarczy. W takim razie proponuję ogarnąć sobie 2 elementy i porównać,przy okazji możesz wrzucić kilka zdjęć,bądź same uwagi w dzieł testy- dla potomnych
Gość Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 2 godziny temu, Dgchannel napisał: Zrobiłem drzwi kierowcy ale to biały lakier na 2 letnim Porsche i nie wiem czy cieszyć się z uzyskanego efektu czy może byłby lepszy przy dotarciu maszyną, byłem ciekaw czy ktoś z forum korzystał z tego produktu w podobny sposob jak ja bo w necie essence praktycznie każdy rozprowadza maszynowo. A czym pracowałeś?
Gozdziu23 Opublikowano 7 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2017 Wiadomo, ze efekty maszynowe zawsze będą lepsze niż ręcznie nie ma co porównywać. Przy maszynie zachodzi efekt ścierania samą powierzchnią gąbki która tez ma swoją ścierność + essence. Jeżeli pracowałes mikrofibrą, to możesz poprawić wynik po ręcznej pracy uzywając padów do aplikacji ręcznej tric color, flexipadsa.
Dgchannel Opublikowano 11 Grudnia 2017 Autor Zgłoś Opublikowano 11 Grudnia 2017 Polerowanie ręczne mija się z celem, szczególnie kiedy w garażu temp jest równa 16stC, essence jako cleaner na zadbanym lakierze można bez przeszkód aplikować ale jesli w grę ma wchodzić korekta lakieru i usunięcie większych rys bez polerki pracy nie ma sensu nawet zaczynać. Muszę zrobić to dobrze więc długo odkładany zakup Rupes lhr15 II dojdzie do skutku ale mam pytanie do Was, z jakiego pada skorzystać do pracy z essence, wybrać jeden z dołączonych do zestawu czy dokupić coś do one step?
Eidos71 Opublikowano 11 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 11 Grudnia 2017 @Dgchannel - ja używam Essence albo z finiszowym padem MF od Flexi, albo z gąbką do one-step od Royala. Wcześniej raz użyłem z finiszową gąbką od LC (CCS), jednak efekt był słabszy, niż tego oczekiwałem (a potrzebowałem jednak, aby Essence zadziałał trochę jak pasta, a nie tylko jak politura). Jeżeli masz lakier w idealnym stanie - śmiało można do Essence używać gąbki finiszowej; jednak jeżeli lakier nie jest idealny - stosuj pad nieco agresywniejszy, niż typowy miękki finisz.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się