Skocz do zawartości

zestaw do weryfikacji


rivaldo1s

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałem zaprezentować swój zestaw kosmetyków do auta i zapytać czego mi jeszcze potrzeba:

 

1 MEGUIARS Gold Class Car Wash Shampoo Szampon 1893m

2 Miękka glinka Bilt Hamber Soft 200g

3 MEGUIARS Ultimate Quik Detailer POŁYSK 650 +FIBRA

4 MEGUIAR'S Ultimate Compound Cleaner Polerski 450ml

5 COLLINITE - 915 WOSK 355g +3xMikrofibra +Aplikator

6 MEGUIAR'S Natural Shine Protectant - Kompit Matowy

7 do szyb k2 nuta

8 do felg k2 (zapomniałem nazwy)

 

więc

7go planuję zakupić maszynę "K2 MASNER POLERKA ELEKTRYCZNA + DYSK + FUTRO"

czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć

1 czego będę potrzebował do tej maszyny ?  tzn czego bedzie brakowac w zestawie a tego nie posiadam...

2 w jakiej kolejnosci mam urzywac środków (numerkami)

3 w jakiej kolejnosci powtarzać czynnosci gdybym nie był zadowolony z efektu czu coś

4 czy jakiegoś srodka mi brakuje ? np swirlx ?

 

moim samochodem jest TOYOTA CELICA VII czarna lakier 202(jeśli dobrze pamietam)  rok produkcji 2001.

samochód posiada takie koliste mikroryski... oraz trochę wżerów jasnych po kupie na dachu samochodu (samochód sprowadzony ze Szwajcarii)  mam go od miesiąca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rivaldo1s napisał:

planuję zakupić maszynę "K2 MASNER POLERKA ELEKTRYCZNA + DYSK + FUTRO"

(...)

1 czego będę potrzebował do tej maszyny ?

Korekty u fachowca który posprząta bałagan którego narobisz. To na podstawie tego że jak wnioskuję wiedzy nie posiadasz.

K2 to rotacja. Nie sądzę żeby był to dobry wybór dla początkującego; szczególnie z futrem. Zdecydowanie lepsza będzie polerka DA.

 

Brakuje Ci Tar & Glue. Ten K2 do felg to Roton. Odpuściłbym. Deironizera musisz też użyć do lakieru przed korektą. To element procesu dekontaminacji.

 

Co do kolejności to polecam na YT wpisać mxnowicki i odnaleźć film o dekontaminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie może jakie mogą być koszty takiej profesjonalnej korekty lakieru ? na stronach jest np napisane od 360zł(firma autodetailingowa) czyli pełna korekta to bliżej 1tyś czy raczej sumy rzędu kilku tysięcy...(bez lakierowania)  w sensie w jakich to przedziałach z waszego doswiadczenia się to miesciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.