Skocz do zawartości

Decabit - usuwanie smoły


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak używacie naftę to rozcieńczacie ją czy walicie w pełnym stężeniu? Nie szkodzi ona na plastiki i gumy? Zastanawiam się czy mogę użyć jej na lakierowane felgi? Złożenie zamówienia nie zajmuje więcej niż 5 minut i wymaga przedpłaty za pomocą karty kredytowej lub wybranego systemu bankowości internetowej. Gotowe tłumaczenia oraz faktury VAT umieszczane są w panelu klienta. Każde zamówienie premiowane jest punktami lojalnościowymi, które są podstawą do naliczania korzystnych rabatów dla Stałych Klientów. Każdy, kto ma w swej rodzinie dzieci, czy to swoje, czy np. rodzeństwa etc., doskonale wie, jak najmłodsi lubią grymasić przy stole i jak ciężko jest namówić ich do jedzenia np.. warzyw. Trudno się dziwić. Dla dzieci, pojęcie „zdrowe odżywianie”, czy „zdrowa żywność” kojarzy się raczej tylko z rozgotowanym szpinakiem, o ile w ogóle mają o czymś takim pojęcie. Dlaczego tak jest? najprawdopodobniej dlatego, że ich najbliższe otoczenie, czyli, w głównej mierze, rodzice, sami ignorują zasady zdrowego odżywiania i jedzą, krótko mówiąc, niezdrowo.

Moda na zdrowe odżywianie to chyba jedna z najlepszych, jakie mogły się kiedykolwiek pojawić. Ciągle tworzone są nowe zdrowe diety, które, pomimo różnych założeń, co do ich stosowania, mają ten sam cel- poprawić jakość życia stosujących je osób. Zdrowa żywność jest coraz bardziej dostępna; już nawet w supermarketach, między słodyczami, a daniami w słoikach, znajdziemy półki z razową mąką, mlekiem sojowym, czy niesłodzonymi płatkami śniadaniowymi. Ktoś, kto prowadzi zdrowy styl życia, budzi powszechny respekt i zaufanie. Na zdrowy styl życia składają się różne elementy. Decyzja o zmianie swoich dotychczasowych nawyków, szczególnie w dzisiejszych czasach, łatwa nie jest, ale, jak zaraz się okaże, zupełnie niesłusznie. Oczywistym jest, że jedynym sposobem na to, by uniknąć problemu z nadwagą jest zdrowy styl życia, a w nim zawarte jest, przede wszystkim, zdrowe odżywianie. Świadomość tego, że zdrowa żywność nie ma negatywnego wpływu na naszą wagę, jest dość powszechna, ale, mimo to, często się o tym fakcie zapomina. Jak żyje współczesny człowiek? W pośpiechu i stresie, to na pewno. Codzienna gonitwa utrudnia dbanie o zdrowie. Zdrowy styl życia zdaje się dziś być tylko pustym pojęciem, które każdy zna, ale, nawet jeśli nie uważa go za banalne, tak właśnie je traktuje. Jak zdrowo żyć, gdy wszystko naokoło zmusza nas, by wciąż się gdzieś spieszyć? Długie godziny spędzane w pracy, ulice miast kompletnie zakorkowane w godzinach szczytu, hałas… i tak cały czas.

 

Niczym nie rozcieńczaj. jasne , że możesz dawać na felgi. Czyszcze swoje białasy i lakier nie schodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a plastiki i gumy? szkodzi im?

 

Pewnie zależy od rodzaju plastiku (zrób próbę w niewidocznym miejscu). Ale robiłem sporo rodzajów plastików i nic się nie działo, czasem nawet na boczkach jest smoła i też nic się nie dzieje z tym, że nie psikam bezpośrednio na plastik a na MF i przykładam do brudnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik progi w Passacie B5 bezpośrednio pryskałem na nie. Nic złego się nie działo, żadnych odbarwień itp. Smoła schodziła bardzo dobrze. Niczym nie rozcieńczaj, atakuj tak jak jest. Dzisiaj to nawet mój kolega leciał naftą szybę w koparce bo miał asfalt naklejony. Wszystko zeszło elegancko a po nafcie "Ludwikiem" z ciepłą wodą jeszcze zaatakował i powiedział "No w końcu będę widział co robię" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wszystkim kupującym Decabit polecam wypróbowanie go na małej powierzchni przed użyciem. W moim przypadku okazało się, że zjada farbę z progów :dontknow: (były malowane przez poprzedniego właściciela). Poza tym środek dobrze radzi sobie ze smołą np. w dolnych partiach drzwi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałem, że o zwykłym płynie piszesz. Bo ten podobno dostał lekką nutę zapachową wiśni :dontknow: .

I jak oczywiście z butli sztachać się nie poleca, tak przy pracy na świeżym powietrzu, spokojnie idzie wytrzymać :good:

specyficzny zapach ma, ale nie jest to już siarkowodór tylko co innego i nie odrzucającego tak, moim zdaniem przynejmniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Cieżko dostać ten specyfik, szukałem po marketach i budowlanych i ogólnych i nic. W jednym sklepie z olejami też nie było. Pozostaje tylko allegro?

 

W Bricomarche kupiłem za bodajże 12 zł w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.